En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Ahmet Rıfat Şungar Resimleri ve Biyografisi

Erkek Oyuncular 12 Mart, 00:57'de eklendi

2 Eylül 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Rıfat Şungar, aslında İktisat ve işletme tarzında bölümlere ilgi duyordu ama bu bölümleri kazanamayınca arkadaşlarının da zorlamasıyla Konservatuar sınavlarına giriyor ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuari Tiyatro Oyunculuğu Bölümünü kazanıyor.

Oyuncu olarak ona ilk ekranda görüşümüz Star Tv‘de yayınlanan “Kaybolan Yıllar” dizisi ile oldu. Aydın Sayman‘ın yönettiği “Janjan” filmi  ise  oyuncunun sinema da ilk rolüdür. Bu sinema projesinden sonra“Hatırla Sevgili” dizisinin 2. sezonunda Ali Demir karekterini canlandıran oyuncu, bu rolü ile geniş kitlere kendini yavaş yavaş tanıtmış oluyordu. Televizyon macerası “Asi” dizisinin 1.sezonunda bir kaç bölümde omasıyla devam ediyordu. Daha sonra oyuncuunun kaderini değiştirecek sinema projesi geldi.

Nuri Bilge Ceylan‘ın olay yaratan filmi “3 Maymun””un başarısından o da doğal olarak sorumlu tutuluyordu. Film, Türk ve Dünya basınının ilgi odağı oluyor ve başarısı dilden dile konuşuluyordu. Oyunculuğu ile o denli dikkat çekiyordu ki; Saraybosna Film Festivali’nde Kevin Spacey‘nin ilgisine mazhar oluyor, o sırada Londra’daki oyununa davet ediliyordu. Duru oyunculuğu ile bir çok kesimin dikkatini çeken Ahmet Rırat Şungar’ın bundan sonraki projeleri merakla beklenir olmuştu.

2009 senesi içersinde 2 sinema projesinde yer alan oyuncu, Onur Ünlü‘nün yönettiği “Beş Şehir” filminde oynadı. Dizi olarak ise Tims imzalı “Es-Es” dizisinde Berk Hakman ile birlikte rol aldı.

2010 -2011 sezonunda Karadağlar dizisinde Erdal Özyağcılar‘ın 4 oğlundan birini canlandırdı. 2012 yılında Bir Ömür Yetmez dizisinde rol alan Ahmet Rıfat Şungar şu sıralar Merhamet dizisinde rol almaktadır.

AHMET RIFAT ŞUNGAR FORUM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Rıfat Şungar Resimleri

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ömer 04 Haziran 2012

ahmet rifat şungar yeni projesini bekliyoruz bilgisi olan varsa lütfen paylaşşın

ali 30 Eylül 2014

ömer kardeş ah Neriman dizisi başladı Show da

Sayfa da56 sorgu var. 1,346 saniyede yüklendi.