Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Akın Akınözü Resimleri ve Biyografisi (Arkadaşlar İyidir Yunus)

Erkek Oyuncular, Oyuncular 28 Ağustos, 13:47'de eklendi

1 Ocak 1990 doğumlu olan Akın Akınözü oldukça iyi bir eğitim almış. TED Ankara Koleji – Matematik-Fen, Santa Monica College, Los Angeles – General Studies , UC Berkeley gibi eğitim programlarından sonra oyunculuğa ağırlık veren genç oyuncu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde devşirme bir yeniçeriyi canlandırmış. Şimdiler de ise genç oyuncu kadrosundan örülü Arkadaşlar İyidir dizisinde Yunus karakterine hayat veren Akın Akınözü adından daha çok söz ettirecek görünüyor. Göz rengi siyah olan oyuncunun Boyu 1.80 dir.  kilosu ise 74 kilo; Burcu ise oğlaktır.

Habertürk gazetesinin gerçekleştirdiği röportajda şunları söyledi . İşte Akın  Akınözü Röportajı

Akın Akınözü Arkadaşlar İyidir Yunus‘Arkadaşlar İyidir’e nasıl dahil oldunuz?

Zeynep Hoca daha önce yer aldığım projede de beni beğenmişti ancak çalışamamıştık. O zamandan aklında kalmışım. Yunus karakterine de beni yakıştırınca çalışmalara başladık.

Dizide Yunus karakterini canlandırıyorsunuz. Yunus nasıl biri?

Yunus, Manisa’dan İstanbul’a okumak için geliyor. Şehri öğrenirken en büyük desteği ve gücü arkadaşlarından alacak, nitekim arkadaşlar iyidir. Yunus, ailesinin tek çocuğu. Yardımseverlik onun için çok önemli bir kelime. Okulda para kazanmak için bile cankurtaranlık yapıyor.

Akın Akınözü 0005Eren ve Yunus birbirine zıt iki karakter. Onları bir araya getiren şey nedir?

Bu ekibin bir arada olmasında hepsinin bir payı var. Aslında Eren daha farklı daha sert gözükse de Eren’in özü Yunus. Onları da bir araya getiren aslında bu gizli yakınlık. Davamız aynı yöntemimiz farklı. Diğerleri Yunus’ta kaybettikleri samimiyeti ve gerçekliği görüyor. Yunus ekibin gerçeği.

Ekipte aşk ilişkileri biraz karışık sanırım…

Yunus, Seda’ya (Aslı Melisa Uzun) âşık ama söyleyemiyor. Yunus biraz çekingen ve duygularını içinde yaşıyor. Diğerlerinden farklı bir yerden gelmiş olması Yunus’u cesaretsiz kılıyor. Buradaki sıkıntılardan biri de şu: Merve de (Hayal Köseoğlu), Yunus’a âşık. Yunus bunun farkında değil. Hissediyor ama emin olamıyor. Çok iyi arkadaş olduklarından bunu kendine yakıştıramıyor.

Akın Akınözü 0013Yunus ‘Arkadaşlar İyidir’de neler yaşayacak?

Bu hikâyedeki herkesin geçmişten bir yarası var. Yunus yara almadan geldiği İstanbul’da acılarla tanışacak. Bu süreçte Yunus arkadaşlarına, arkadaşları da Yunus’a iyi gelecek. Yunus yardım etmek kadar yardım almanın önemini anlayacak.

Zeynep Günay Tan ve Emre Karayel gibi isimlerle çalışmak nasıl bir duygu?

Bir okulun içerisinde her şeyi yeniden öğreniyor gibiyim. Çok şanslıyım ki bu kadar üst düzey bir okulun içinde yer alabiliyorum.

Akın Akınözü 0012Ekip arkadaşlarınız için neler söylersiniz?

İdris Nebi Taşkan: Ekibin en küçücüğü. Hiç sahip olamadığım kardeşim. Aslı Melisa Uzun: Tescilli güzelimiz bizi güzel enerjisi ile onurlandırıyor. Su Kutlu: Su aramızda en deneyimli olanımız. Profesyonel. Hayal Köseoğlu: Hayal bizim neşe kaynağımız her zaman ekibi de beni de yükseltir.

Akın Akınözü 0010‘OYUNCULUK BİR İŞÇİLİK’

Oyuncu olma fikri ilk olarak ne zaman ortaya çıktı?

ABD’de University of California Berkeley’de uygulamalı matematik bölümünde okuyordum. Son yılımda kendimi masa başında göremedim. O zaman sanatla ilgilenmeye başladım. Anne tarafım sanatla ilgilidir. Hatta lisede annem beni konservatuvara göndermek istemişti ama ben istememiştim. O zaman matematik istiyordum. Matematiği sahneye uygulama fikri çok cazip geldi.

Akın Akınözü 0003Döndükten sonra neler yaptınız?

Başlarken ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yoktu. Craft Atölye’de yaklaşık bir yıl eğitim aldım. O sırada da deneme çekimlerine gidiyordum. ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’ projesinde Zeynep Hoca’nın dikkatini çekip başladım.

Oyunculukta aradığınız şey nedir? Sizi ne tatmin eder?

Aradığım tatmin değil. Oyunculuktan tatmin beklemiyorum. Aradığım şey deneyim.

Akın Akınözü 0002Erkek oyuncular sadece canlandırdıkları karakterlerle değil fiziki görüntüleriyle de dikkat çekiyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Oyunculuk bir işçilik. Benim amacım bu işçilikte ustalaşmak. Bu yolda her ikisi de olmalı. Görüntü ve yetenek birbirinden ayrı değil.

‘Spor benim için nefes almak gibi’

Set dışındaki zamanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fitness’a gidiyorum ama spor benim için nefes almak gibi. Okumaya vakit ayırmaya çalışıyorum. Şu aralar çok yoğunuz ama boş zamanlarımı ailem ve arkadaşlarımla geçirmeyi seviyorum.

Sevgiliniz var mı?

Şu an yok.

Akın Akınözü Resimleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da140 sorgu var. 0,943 saniyede yüklendi.