Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Can Yaman Resimleri ve Biyografisi

Erkek Oyuncular, Oyuncular 25 Aralık, 16:45'de eklendi

Can Yaman 8 Kasım 1989 senesinde İstanbul’da doğdu. Yugoslav uyruklu bir ailenin ferdi olan şimdilerin sevilen oyuncusu, ilk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde, liseyi ise İtalya Lisesi’nde okudu.

Okul hayatı başarılarla dolu olan genç oyuncu, liseyi birincilikle bitirdi.Talebe değişim programı dahilinde Amerika’ya giden Yaman, burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden 2012 seneninde mezun oldu.

Can Yaman Resimleri - Dolunay Ferit6 ay süresince avukatlık yapan ve iki dil bilen gayretli oyuncu hobi olarak oyunculuk dersleri aldı.İlk dizisi Gönül İşleri ile seyirci karşısına çıktı.

Canlandırdığı Bedir karakteri ile Sinem Kobal‘ın hayat verdiği Sevda’nın gelgitli aşkları seyirciyi haftalarca ekrana bağladı.

Can Yaman Vücut Resimleri
Küçük Sırlar‘ dizisindeki kaideleri yüzünden defalarca eleştirilen Sinem Kobal ile  öpüşme sahnesi uzun müddet konuşuldu. Genç oyuncu, dizinin final yapmasının hemen peşinden bu defa ‘İnadına Aşk‘ ile ekrana geldi. Dizide ‘Yalın Aras‘ karakterine hayat veren Can Yaman, artık ekranın yeni ama tanınan isimlerinden biri olmuştu.

Can Yaman'ın Yeni Dizisi ne Olacak?Bu dizinin hemen ardından ara vermeden yeniden çalışmaya başlayan gen oyuncu bu kez Trt1’de ekrana gelen Hangimiz Sevmedik dizisinde rol aldı. Bu dizide Tarık karakterine hayat veren genç oyuncu Selen Soyder ile sette bir gerginlik yaşadı. Yapım firması Can Yaman‘ı haklı görüp, Soyder ile yollarını ayırdı. Yaklaşık 1 sezon süren bu dizinin ardından 2017 yaz sezonunda Dolunay dizisi ile bu kez Özge Gürel ile ekranlara geldi. Burada canlandırdığı Ferit karakteri ile kısa sırda çok geniş bir hayran kitlesine kavuşan  Can Yaman dizi sektörüne adını sağlam bir şekilde yazdırmış oluyordu.

Can Yaman Kasları

Habertürk Gazetesine verdiği röportajda oyunculuk konusunda bakın neler söylemiş?

Oyunculuk devam etmek istediğiniz bir iş mi?

Sonrasını şimdiden bilemiyorum ama sıkıldığım zaman bırakırım. Şu an bu işten zevk alıyorum ve bırakmayı da düşünmüyorum. İyi de yapıyorum ve keyif de aldığım için ileride yapar mıyım yapmaz mıyım düşünmüyorum.

Can Yaman DizileriOyunculuğu sevmenizin sebebi nedir?

Oyunculuk normal hayatınızda yaşamadığınız birçok şeyi yaşamanıza izin veriyor. Başka bir hayat yaşıyorsunuz. Buna kendinizi kaptırırsanız oyunculuk çok keyifli bir hale gelir.

Can Yaman Kaç YaşındaKariyerinizle ilgili ileriye dönük ne düşünüyorsunuz?

Hiçbir şey düşünmüyorum. Bugüne kadar düşünmedim çünkü yapılması gerekenleri ben anında yaptım ve bir sonraki kendiliğinden geldi.

Bir jön vardır bir de karakter oyuncusu. Kariyerinizde hangisine doğru gidiyorsunuz?

Ben jön kategorisinde olsam da karakter oyuncularının oynayabileceği rolleri de oynayabileceğimi düşünüyorum. ‘İnandına Aşk’ romantik komedi ama komedi kısmı daha ağır basıyor. Jönün komedi oynadığı aslında çok görülen bir şey değildir. Ama ‘İnadına Aşk’ durum komedisi. Dolayısıyla ben komedeyi oynamış oluyorum. Jönlerin yapmadığı bir şey olduğundan benim için güzel bir avantaj. Bu da benim her şey oynayabileceğimi gösteriyor. Komedi oynuyorsanız dram kolay. Dram bana göre kolay bir şey hüzünlü olmak veya fizik yapım aksiyona uygun. Aksiyonla dramın beni zorlayacağını zannetmiyorum ama bir oyuncu komedi oynuyorsa birçok şeyi de oynar.

 

Can Yaman Resimleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da117 sorgu var. 0,610 saniyede yüklendi.