Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Çukurdere Dizisi – Atv

Çok Yakında 9 Aralık, 14:29'de eklendi

Çukurdere Dizisi Yakında Fox Tv’de | Pastel Film | Sezon:1

Çukurdere Dizisi Atv’ye Geçti

Haftalardır FOX’un tanıtım bültenlerini basına geçtiği “Çukurdere” dizisinin atv’ye geçtiği öğrenildi.

Furkan Palalı, Su Kutlu, Cihan Ünal, Ahu Sungur ve Ayşegül Günay’ın başrol oynadığı dizi, ayrıca Meral Çetinkaya, Murat Daltaban,  Bala Atabek, Anıl İlter, Rıdvan Aybars Düzey, Dilhan Aras, Elif Gizem Aykul, Oral Özer, Rozet Hubeş, Funda Eskioğlu, Tahsin Lale, Bulut Akkale, Cansu Kurgun ve Sekvan Serinkaya’dan oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Yapımcılığını Pastel Film’in patronu Yaşar İrvül’ün üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Hamdi Alkan oturuyor. Yaşar İrvül’ün yine başarılı kalem Can Sinan’la atv’ye başka bir dizi daha hazırlayacağı da konuşuluyor.

Birsen ALTUNTAŞ

Çukurdere Dizisi Hakkında

Sezon  ortası diye tabir ettiğimiz ocak ayı televizyon için oldukça önemli bir zaman dilimidir. Ocak ayı dendiği vakit tıpkı Eylül sezonunda rast geldiğimiz renkli “yeni dizi” tanıtımlarına rastlamak mümkün. Sanırım önümüzde ki günlerde bu dizi tanıtımlarından birine sıklıkla denk geleceğiz. Çukurdere dizisi çekimleri geçtiğimiz hafta başlayan; kalabalık zengin kadrosu ile adından şimdiden bahsettiren bir Yapım.

Çukurdere Dizisi - Furkan Palalı ve Su Kutlu

Furkan Palalı ve Su Kutlu Çukurdere Dizisinin baş rolünde.

“Çukurdere dizisi Oyuncuları kimler mi ? Hadi bir solukta saymaya başlayalım. No:309 dizisi ile oldukça geniş bir çevreye rüştünü ispatlayan Eski Best Modellerimizden Furkan Palalı; son olarak Söz dizisinde izlediğimiz genç oyuncu Su Kutlu dizinin baş rollerinde rol alıyorlar. Resim olarak baktığımızda ideal bir görünüm mevcut. Hatta ve hatta sihirli bir oran bile var. (Bkz. Adını Feriha Koydum Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya – Takoz Mevzusu)

Bu genç ikilinin yanında Çukurdere dizisinde oldukça deneyimli bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Tiyatro dünyasının duayenlerinden Cihan Ünal;  Zengin kadın rollerinin gediklisi olma yolunda ilerlerken bu dizide bizleri büyük olasılıkla şaşırtacak olan sevilen isim Ahu Sungur; Son olarak Asla Vazgeçmem dizisinde rol alsa da hala daha Yer Gök Aşk dizisinde hafızalardan silinmeyecek performansı ile anılan Ayşegül Günay, Televizyon dünyasının yakından tanıdığı değerli isimler Meral Çetinkaya ve Murat Daltaban, Çukurdere dizisinde öne çıkan isimler olarak görünüyor. Dizide rol alan diğer oyucular ise şöyle ;  Bala Atabek, Sarpcan Köroğlu, Rıdvan Aybars Düzey, Dilhan Aras, Elif Gizem Aykul, Oral Özer, Rozet Hubeş, Funda Eskioğlu, Tahsin Lale, Bulut Akkale, Cansu Kurgun, Sekvan Serinkaya, Fahri Öztezcan, Binnaz Ekren, Elif Akdemir, Halil Demir, Poyraz Saygılı, Tuğçe Çelik, Anıl Yıldız, Ebru Emre.

Çukurdere dizisinin yapımcısı özellikle son yıllarda yeniden atağa geçip başarılı işler ortaya koyan Pastel FilmYaşar İrvül ve Efe İrvül’ün imzasını taşıyacak yapımın yönetmen koltuğunda ise yine bu yapım firması ile özdeşleşmeye başlayan oyuncu yönetmen Hamdi Alkan var. Alkan, Arka Sıradakiler ile dizi sektörüne önemli bir atılım gerçekleştirdikten sonra Pastel Film imzalı O Hayat Benim ile “2 uzun soluklu” projenin başı oldu.  Bu başarısını Çukurdere dizisi ile sürdürebilir mi bunu zaman gösterecek ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki reyting getirebilecek bir çok unsuru içinde barındırdığı bir gerçek. Konusu ve oyuncuları ile reyting matematiğini tutturabilecek gibi görünüyor. Öte yandan bu dizi de zaman içinde kendi starlarını yaratacak mı bu da ayrı bir merak konusu. Kadroda pek fazla bilinmeyen ama ki kısa sürede kitlelere ulaşabilecek isimler yer alabilir. Bunu anlamak için dizinin seyrine ve seyircinin tepkisine bakmak lazım.

Furkan Palalı Çukurdere Dizisinde Avukat Yiğit olarak karşımıza çıkacak

Öte yandan sosyal medya da ki paylaşımlarına bakacak olursak dizinin merak unsurlarından bir tanesi de Ahu Sungur‘un bir pavyon şarkıcısı olarak karşımıza çıkacağı Maksude karakteri. Adını Feriha Koydum dizisinde zengin bir anneyi, O Hayat Benim dizisinde yine zengin ama “az biraz” kafayı  sıyıran bir anneyi; şimdi ise oyuncunun“hayalini kurduğum rol” olarak nitelendirdiği; bu kez fakir ama  oldukça zengin bir karakter olduğunun sinyallerini veren bir ters köşe rol ile karşımıza çıkacak. Ahu Sungur sosyal medyadan rolü için şunları yazdı.

Ahu Sungur, Çukurdere dizisinde Maksude karakteri ile ters köşe yapmaya hazırlanıyor.

O kadar eğleniyorum ki. Geceleri gaddar, gündüzleri komik kadın..#MakSude: nefret mi etseniz sevseniz mi bilemedim. Sanırım sahiplenseniz yeter.

Peki Çukurdere Dizisi Konusuna gelecek olursak;

Çukurdere’nin çamurlu sokaklarında büyüyen Damla onu yetiştiren Maksude’nin yanında evlatlık gibi değil hizmetçi gibi bir yaşam sürmektedir. Sefalet ve umutsuzluk içinde geçen günlerden bir gün kapılarını Yiğit adında genç bir avukat çalar. Gerçek anne babasının kim olduğunu bilmeyen Damla’ya dedesinin ülkenin sayılı zenginlerinden biri olan Azim Sancaktar olduğunu ve ona yeni bir hayat vermek istediğini söyler. Yiğit getirdiği haberle Damla’ya zorluklarla dolu bambaşka bir dünyanın kapılarını açmakla kalmayacak ona aşık da olacaktır.

“Ama bu çok klişe” dediğimiz binlerce dizi projelerinden biri gibi dursa da bence seyirciyi içine çekebilecek her türlü unsuru içinde barındırıyor. Nice klişe hikayenin zaman içinde nasıl efsane dizilere dönüştüğünü tanık olduğumuz bu zamanda; bence  Çukurdere dizisi de bu şansı yakalayacak diziler arasında yer alıyor.

Dizinin Fox Tv’de yayınlanacağı bilgileri dolaşıyor ki  doğru ise bu da proje ile örtüşüyor. Hem yapım firması hem de kanalın kitlesine hitap eden; doğru günün de ekseninde başarıyı kolaylıkla yakalayabilir diye düşünüyorum.

Dizi ile ilgili bugüne kadar ulaşan tek kötü haber, Ali Sürmeli‘nin sette bir anlaşmazlık neticesinde projeden ayrılmasıydı. Azim Sancaktar karakterine hayat verecekti ama bu rol sonrasında Cihan Ünal‘a kısmet oldu. Her şey de bir hayır vardır diyelim.

Peki Çukudere dizisi Ne Zamana Başlayacak? Dizinin kanalı ile ilgili bir resmi haber ulaşmasa da çekimlerinin başladığını bildiğimiz yapımın büyük olasılıkla aralık ayında ekrana çıkması gerekir  ama belki de yılbaşının ilk sürprizlerinden biri olup 1. bölüm ocak ayının ilk haftasına da sarkabilir. Haberler geldikçe ulaştırmaya devam edeceğiz.

Volkan Türkcan – televizyon-dizisi.com

Çukurdere Dizisi Başlamadan Şok Ayrılık Yaşandı

FOX TV’nin merakla beklenen yeni dizisi ”Çukurdere” başlamadan şok bir ayrılık yaşandı!

Yapımcılığını Pastel Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı, kadrosunda Ahu Sungur, Furkan Palalı, Su Kutlu gibi isimlerin yer aldığı dizinin kadrosunda yer alan usta oyuncu Ali Sürmeli ile yollar ayrıldı.

Ali Sürmeli Çukurdere Dizisinden Ayrıldı

Ali Sürmeli

”Çukurdere” yakında FOX TV’de!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da114 sorgu var. 1,688 saniyede yüklendi.