Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Fazilet Hanım ve Kızları Üzerine: Yüz Dolardan.. Yüz Güzeline… Abiden Kardeşe

Bölüm Yorumları 3 Aralık, 01:28'de eklendi

Ah be Hazan! Daha kim bilir başına neler gelecek? Sen erkek Fatma olarak başladığın hayatına bir prenses olarak devam edeceğin gün; 25 bölüm mücadele verdiğin ve her dakika kaçtığın bir olayı cümle alemin eteğinde patlatacaklar ve tüm bölüm verdiğin kardeşlik, sevgi mesajları güme gidecek öyle mi?  Sevgili Hazan… Sen “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinin bir kahramanısın ve işler ters gitmezse de belki bi bu kadar bölüm daha başına bu garip ötesi  şeyler gelecek… Buna hazırlıklı ol…

Hazan ve Sinan - HazSinBölümün finaline gelmeden önce, özellikle Hazan ve Sinan fanlarını mutlu eden; ve  artık bu bölüm ile bir nevi tescillenen HazSin grubu için bir  bayram günü olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya da iklinin duygularının tercümanı olmuş bu romantikler çetesine bu bölümde göndermede bulunmaları ve seyircileri kanlı canlı dizinin içine çekmeleri çok ince güzel bir düşünce. Bu göndermeler daha önceden pek çok dizide de yapılmıştı;ama şunu söylemek gerekir ki bu türlü faaliyetler özelikle sosyal medya ayağını güçlendirdiği için doğru hamleler. Bir nevi interaktif televizyonculuğunun dizilere yansıması gibi..

Ama öte yandan sosyal medya da isyan eden bir grup var ki, bence onların boyunları az biraz bükük kaldı.  “Biz de isteriz” diye feryat figan paylaşımlar yapan YagHaz grubu ile ilgili sevgili senaristimizin bir düşüncesi olur mu bunu önümüzde ki bölümlerde göreceğiz.

Gecenin finali sürpriz değildi ama sürpriz olan çok önemli bir unsur daha vardı. Bu bölümde seyirci  Fazilet Hanıma baştan sona kızmadan ve hatta gülerek izledi diyebiliriz. Belirli çemkirişleri oldu tabi yine.. Ama  Hazan ile aralarında geçen diyaloglar ve anne-kız olarak belki de ilk kez bu kadar yakın olmaları eminim ki bir çok izleyiciye iyi gelmiştir. Fazilet Hanım ve muhteşem entrikaları olacak. Ama ara ara bu şekilde Fazilet’i iyice bağrımıza basabileceğimiz anların olması diziyi bence daha da izlenir kılıyor.

Fazilet bu bölüm baş roldeydi. Hele ki Hazan‘ın kapısında gözü kapalı beliren Sinan‘ı karşısında gören Fazilet‘in verdiği reaksiyon ve sonrasında büzülü dudaklara attığı tokat gecenin en keyifli  durum komedisiydi. 😀

Belli olan bir şey var ki; Sinan ne çekerse Fazilet’ten çekecek. Hazan diye inim inim inleyen Sinan‘ın tez vakit Fazilet ile Ece‘nin arasını yapıp, durumu çözüp; onu yalıya sepetlemesi lazım geliyor ki; aksi halde Hazan‘ın elini bile tutması hayal olur.

Gecenin sonunda kem gözlü Yasemin‘in üstün gayreti ve büyük ihtimalle hamilelik sendromu olduğunu varsaydığım ne istediğini bilmeyen Ece‘nin çok kolay çabaları ile 25 bölüm boyunca saklanmak istenen ve bence biraz suyu çıkarılan “100 $’a otelde namus” muhabbetinin de sonuna gelindi. En az bir beş bölüm daha ekmeği yenir; o ayrı mevzu ama peri masalı gibi başlayan gecenin bu şekilde sonuçlanacak olması bu bölümün cennet diyarında dolanırken, cehenneme açılan kapıyı keşfetmesine döndü.

Hazan için hazırlanan fragman tadında ki videosunda “Yüz dolardan Yüz Güzeline.. Abiden Kardeşe” diyalogları çok ağır ve kaldırması çok güç sözlerdi  ama aşk bu sözlerin önünde durabilecek mi? Sinan ve Hazan tam refaha kavuştukları anda bu çıkmazdan nasıl kurtulacak? Bunun Ece‘nin başından çıktığını öğrenen Hazan’ın; kardeşi ile durumu iyice mi çıkmaza girecek? Hazan hala daha dostluk kardeşlik mesajları verip “yaparız… başarırız” diyebilecek mi?

Ne olur bundan sonrasında?

Sinan ve Hazan için yeni bir çıkmaz kapısı daha belirir. Sinan ve Yağız arasında gerilim artar ve su yüzüne çıkmayı bekleyen seyircinin bildiği ama karakterlerin bi haber olduğu diğer sırların da ortaya çıkması hızlanır.

Sonuç olarak bir kesimin yüzü güldü, bir kesimin içi çıktı. Ama izlemesi keyifli bir bölüm olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hazan’ın içindeki renklerini tam görecektik ki, ekran griye döndü. Böylece Bizlere de renk seçecek hal bırakmadılar. Yeni bölüm gelsin… ne olacak hep birlikte görürüz.

Dizi Arısı – televizyon-dizisi.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da114 sorgu var. 0,865 saniyede yüklendi.