Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Fırat Albayrak: “Takıntılarım çoktur; biraz uyuz bir adamım”

Dizi Röportajları, Erkek Oyuncular, Oyuncular 20 Mayıs, 13:10'de eklendi

Fırat Albayrak 009Cosmopolitan dergiside Elif Öksüz’e konuşan Albayrak, “Takıntılarım çoktur; biraz uyuz bir adamım. Bana ait eşyalara düşüncesizce davranıldığı zaman parlayabiliyorum. Bu hayatta istemeyen ve vermeyenler vardır ya; ben onlardan biriyim. Kendi yağımda kavrulurum” diye konuştu.

Merhamet dizisinin ressamı, sadece televizyon ekranlarında boy göstermekle kalmayıp arkadaşlarıyla birlikte kurduğu tiyatro sahnesinde de rol alıyor. Sahnede olmanın heyecanını yaşarken, sokakta durdurup fotoğraf çektiren hayranlarının onu mutlu ettiğini söylemekten çekinmiyor.

Fırat Albayrak 002Röportaj yapılacak her ünlünün çekimden önce vücut ölçülerini almak adettendir. Ona göre kıyafet alınır, çekilecek kareler düşünülür ki fotoğraflar güzel çıksın. Fırat Albayram ölçülerini yolladığında küçük çaplı şok yaşadık çünkü ayaklarının, kalıbına göre 47 ile 48 numara arasında değiştiğini söyledi. O numarada ayakkabı bulamadığımızdan dolayı yanında ayakkabı getirmesini istedik. Çekimi gerçekleştirdik ama Albayram, ayakkabı numarası ile Cosmopolitan tarihine geçmeyi başardı. İstanbul trafiğinin azizliğinden dolayı, çekim yapacağımız The Grand Tarabya’ya sözleştiğimiz saatten bir saat geç gidince, bundan hiç de şikayetçi bir ekiple karşılaşmadık. Çünkü Fırat Albayram da dahil olmak üzere, fotoğrafçımız Serhat Hayri ve ekip, televizyonun karşısına kurulmuş Selvi Boylum Al Yazmalım’ı izliyordu. Gelir gelmez Albayram’ın saç-makyajına geçtik ve başladık röportaja… Genç oyuncunun röportaj esnasında pek bir şey yemediğini çünkü görünümüne önem gösterdiğini belirtelim. Küçükken çok yediğini ama yaşı ilerledikçe formuna daha fazla dikkat ettiği için kendini kısıtladığını söyledi.

Fırat Albayrak ve Burçin TerzioğluMerhamet’te canlandırdığınız Can, kadınların hiç hoşlanmadığı ama aslında vazgeçemediği bir erkek. Siz bu konuda ne diyorsunuz?
Aynı fikirdeyim. Erkekler bazen sevgilerini nasıl yansıtmaları gerektiğini bilmez ya, bence Can da o konumda. Seviyor ama sevmiyor gibi davranıyor. Vazgeçilemeyen tarafı da o. Bu sadece erkekler için değil, kadınlar için de aynı. Elde edemeyeceğine tutulma olayı yani. Ama bir süre sonra kadın, o erkekten vazgeçiyor. Erkek ise o kadını kaybedince ne yaptığını, daha doğrusu ne yapmadığını anlıyor. Adam olmayı kadınlar öğretiyor aslında. Terk ede, terk ede…Terk edilmeyen adam o zamana kadar bir kadına sevgisini nasıl göstermesi gerektiğini öğrenemiyor. Biz erkekler aşkımızı daha derin yaşıyoruz. Aşkımıza pek özen göstermiyoruz. Bu durum bir dönem çekici olabiliyor ama kadın o erkeğin hiç de vazgeçilmeyecek olduğunu anladığı anda o cazibe bitiyor.

Karakterin kendinize benzettiğiniz yanları var mı?
Ne yazık ki evet. Ama bir dönem öyleydim, artık değilim.

Fırat Albayrak ve Burçin TerzioğluBir kadını üzdüğünüz oldu mu?
Ben de herkes gibi üzüldüm ve üzdüm. Ama tabii ki bilinçli olarak değil; çocukluğumdan.

Şu anda bir ilişkiniz var mı?
Yok.

En son ne zaman bir sevgiliniz olmuştu?
Bir buçuk, iki yıl oldu. Ben pek ilişki kuramıyorum. Yani birinin sevgilim olması için, onu gerçekten istiyor olmam gerekir. İki kişinin birbirine uyumlu olduğunu anlaması kolay değil. Hemen atlamamak lazım.

Ne kadar sürmüştü?
İki buçuk yıl sürdü.

Fırat Albayrak 007Suskunlar ile tanınıp Merhamet’e geçtiniz. Bu ikisi arasında hayran sayınızda değişiklik gözlemlediniz mi?
Aslında ilk dizim Adanalı idi. Oradaki rolüm daha çok çocukların ilgisini çekmişti. İlk ciddi çıkışım ise Suskunlar ile oldu. TRT’de Kayıp Aranıyor isimli bir proje daha oldu ama o kısa sürdü. Merhamet’le birlikte hayran sayım çok arttı.

Sokakta yürürken yanınıza gelen hayranlarınız oluyor mu?
Fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Bu da en doğal hakları ve işimin bir parçası. Sonuç olarak kendim izleyeyim diye yapmıyorum bu diziyi. Onların izlemesi için rol alıyorum.

Twitter’da “Çocuklarıma savaş zamanı diye başlayan cümleler kurmak istemiyorum” yazmışsınız. Çocuklarınıza ilk olarak neyi aşılamak isterdiniz?
Fırat Albayrak 008Biraz sokakta oynasınlar, yeter bana. Ben İzmir’de büyüdüm ve hiç eve girmedim. Annem bizi “Gidin dışarıda oynayın” diye evden kovardı. Şimdi tanıdıklarımın çocuklarına bakıyorum ve oynayacakları pek yer olmadığını görüyorum. Sosyalleşmek sokakta oluyor, okulda değil. Çünkü okulda nerede oturacağınıza, ne zaman tuvalete gideceğinize kadar birileri karar veriyor. Özgürlük kısıtlanıyor. Doya doya kavga edemiyorlar. Birileriyle kavga etmeyi öğrenmek gerekiyor ki, kırılıp kırılmamayı bilsinler. Bunları küçükken yapmak daha iyi. O kavga çok zarar vermiyor çünkü ertesi gün barışılıyor. İnşallah benim çocuğum sokakta oynayabilir. Gitsin, esnafla tanışsın, koşsun, akşama kadar oyun oynasın, eve gelmesin ama benim içimin rahat edeceği bir yerde olsun. İstanbul’da bu zor.

Sizce evlendikten ne kadar süre sonra çocuk sahibi olunmalı?
Altı, yedi yıl sonra. Birazcık aşklarını, evliliklerini yaşasınlar. Ama birlikte yaşadılarsa hemen de çocuk yapabilirler. Annemle babama bakıyorum da, hiç birlikte tatil yapamamışlar. Keşke bizi biraz daha geç yapsalarmış da, gezselermiş. Şimdi geziyorlar gerçi.

Fırat Albayrak 004Kaç kardeşsiniz?
İki kardeşiz. Bir ablam var, 32 yaşında.

Hangi spor dallarıyla ilgileniyorsunuz?
Bu aralar spor yapmıyorum. İzmir’deyken bıraktım. İnternetten Amerikan futbolunu takip ediyorum. Çok güzel bir spor. Başka üniversiteler yaparken, benim okulumda bir Amerikan futbol takımı yoktu. Zaten sakatlanma riski de yüksek. Oyuncu olarak zor bir spor. Bu yüzden rekabet sporlarını hiç deneyemedim. Futboldan hiç anlamam ve sevmem mesela.

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ
Aydın, Nazilli 11 Ocak 1985

Göz Rengi
Kahverengiye kaçan siyah.

BOYU
1.85 metre.

MEZUN OLDUĞU OKUL
Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu.

LAKABI
Ben herkese ‘bro’ dediğim için, beni telefonlarına ‘Fırat Bro’ ya da ‘Bro’ olarak kaydediyorlar.

DEVAMI COSMOPOLITAN’IN MAYIS SAYISINDA.

Fırat Albayrak Resimleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da138 sorgu var. 0,992 saniyede yüklendi.