Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Genç Oyuncu Burak Arslan ile Özel Röportaj

Dizi Magazin, Dizi Röportajları, Erkek Oyuncular, Oyuncular 11 Aralık, 20:24'de eklendi

Röportaj: Furkan SÖĞÜT – Televizyon Dizisi
https://twitter.com/furkansogut

Yaşının genç olmasına rağmen bugüne kadar birbirinden iddialı ve başarılı projelerde yer almayı başarmış olan genç oyuncu Burak Arslan ile özel röportaj gerçekleştirdik.

Burak Arsla

Burak Bey, dilerseniz sizi tanımayanlar için kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

– Öncelikle Televizyon Dizisi ailesine teşekkür ediyorum. Burak Arslan 1993 Istanbul doğumlu. Lise egitimini Saint Michel Fransız lisesinde, oyunculuk Eğitimini ise; Cihan Ünal Rüştü Asyalı, Altan Erkekli gibi isimlerden almış çekirdek ailenin ilk çocuğudur.

Oyuncu olma tutkunuz nereden geliyor? Küçüklüğünüzden beri gelen bir tutku mu?

– Oyunculuğa başlama hikayem biraz komik . Benim çocukluk hayalim futbolcu olmaktı çocukluğum profesyonel klüplerde geçti biride Beşiktaş J.K’dır. Oyunculuğa başlama hikayem, Batuhan Karacakaya ile tanışmam ile başladı. Batuhan kardeşim gibidir onunla spor yapardık, aramızda tiplemeler yapardık o anda bu işi yapmak istediğimi anladım ve oyuncu olmaya karar verdim.

Bir oyuncu olmak ne tür avantaj ve dezavantajları beraberinde getiriyor?

– Hocalarım akıllı insandan oyuncu olmaz diyorlardı. Oyuncu olmak için biraz deli olmak lazım (: Oyunculuğun avantajları dışarıdan popülerlık, ekranda olmak olarak gösterilir fakat bu, oyunculuğun dezavantajı bence . Benim için oyunculuğun avantajı hayatın boyunca olamayacağın karakterleri oynayabilmek o karakterle bütünleşebilmek,  yaşayamayacağın bedenlere hayat verebilmek  ve en önemlısıde, insanların hayatlarına dokunabilmektir.

IMG-20131205-WA0010

Siz bir oyuncu olarak bir ajansa bağlı mı çalışıyorsunuz? Ne tür faydaları oluyor?

– Ben menajerlik sistemiyle calısıyorum,  sevgili Mine Özsamsun ile menajer oyuncu ilişkisinden cok, abla kardeş ilişkimiz vardır. Hayatımda önemlı bir yeri vardır . Zaten birbirimize sözleşme ile değil, güven ile baglıyız,  bir oyuncu için önemli olanda budur.

Deneme çekimlerine gitmeden önce rolünüze nasıl çalışıyorsunuz?

– Deneme çekimlerine Eric Morris tekniği ile hazırlanıyorum. Bunun haricinde, o gün canlandıracağım karakter olarak uyanmaya calışıyorum, ailemin o karakterle bana hitap etmesini istiyorum ve kendimden neler katabileceğime çalışıyorum. 

İlk projeniz hangisi oldu ve elde ettiğiniz deneyimleri bizimle paylaşmak ister misiniz?

– İlk projem Ceyda Ateş’in başrolünü oynadığı’ Evlerden Biri’ dizisidir . Bölüm oyuncusu olarak girdim diziye ve ilk olarak sokak sahnesi ile başladık. İnsanların bakışları altında oyun vermenin çok zor ve bir o kadar da güzel bi his oldugunu anladığım bir proje oldu.

Med Yapım’ın ‘Umutsuz Ev Kadınları’ dizisinde acımasız bir karakter ‘Emir’e hayat verdiniz. Bu dizide oynamak sizin için nasıl bir duyguydu?

– Evet ‘Emir’  ilk bölümlerinde cok masum olup sonradan çok acımasız olan bi karakterdi fakat kötüyü oynamak dünyanın en zevkli işidir sanırım (:

IMG-20131205-WA0013

‘Arka Sokaklar’ ve ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ gibi dizilerde de rol aldınız. Dizi seçimleri yaparken en çok neye özen gösterirsiniz?

– Açık konuşmak gerekirse  ‘Arka Sokaklarda’ oynamak istemeyenlerdendim. Herkesin bildiği gibi günümüz oyuncularından oynamayan yoktur sanırım . Fakat ben Zeki Alasyanın yiğenini oynadım , Zeki abi küçükken izlediğimde hayranlık duydugum biri, teklif aldığımda ise evet demem için iki saniye yeterliydi sanırım . ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ dizisinde ise Dominos’un 30 dakikada pizza kampanyası yüzünde, motorcu arkadaşlarımızın yaptıgı kazalara dikkat çekmek için çekilen bir bölümdü. Bende pizzayı zamanında yetiştirmek için, hız yapıp kaza yapan bi motorcuyu oynamıştım . Toplumsal bir mesaj vermek, genç bir oyuncu için onemli . Dizi seçiminde kadro cok onemlidir, benim için ve hayatıma etki edecek bir karakter olması önemlidir.

2014 te vizyona girecek ‘Silsile’ filminde rol aldınız. Orada canlandırdığınız karakter hakkında bilgi verebilir misiniz?

– Öncelikle ‘Silsile’ benim ilk göz ağrımdır ve yeri çok ayrıdır.  Her oyuncu gibi bende güzel bir sinema projesi ile sinema sektörüne girmek isteyenlerdenim . Senaryoyu okuduğumda çok etkilendim . Ben ‘Silsile’ de ’ Hamdi’ karakterini canlanlardım. ‘Hamdi’ boks geçmişi oldugundan, kendini arkadaslarının cengaveri, yani koruyucusu olarak gören , olayın ne olduğunu bilmedende arkadaşlarına yardım edecek bir karakter.  Benim uzun bir süre etkisinde bırakan bi karakter. Böyle bir karakteri bana oynama şansı veren sevgili yönetmenim Ozan Açıktana buradan sizin aracılıgınız ile teşekkür ediyorum.

‘Silsile’ için özel bi hazırlık yaptınmı oynadıgın karakter için veya?

– ‘Hamdi’ eski bir boksör olduğundan dolayı, fizik olarak bunu göstermem gerekliydi. Spor salonumda Personal Trainerım olan Haktan Cenk Cinan ile hazırlandım. Kendiside hali hazırda dövüşcü olduğundan beni ve neye ihtiyacım olduğunu anlayıp bana gereken yardımı yaptı.

Kendinizi 5 beş sonra nerede ve hangi konumda görmek istersiniz?

– Tabi ki hayallerim çok yüksek,  ancak bunu burdan söylersem sanırım komik olur. (: Şaka bir tarafa, benimde Hollywood hayalim var. Bunun başarılabilecek bir hayal olduğunu düşünüyorum. Sonucta bunu başaranlarda normal insanlar (:

Aileniz oyuncu olmanızı nasıl karşılıyor? Sizin motivasyon kaynağınız onlar mı?

– Açık konusmak gerekirse, ailem oyuncu olmamı istemiyordu, hatta engellerdi. Fakat her engele rağmen bir yerlere geldiğimi görmeye başladılar artık . Bu benim için çok önemlı çünkü insan herşeyle mücadele edebiliyor, ancak söz konusu aile olunca, daha fazla yara alabiliyor . Tabi ki artık en çok motive olduğum şeylerden biri annemin ve ailemin duaları ve destekleri.

Yeni yılda yer alacağınız bir dizi projesi olacak mı?

– Tabi ki iyi bi projede olmak istiyorum görüşmelerimiz de var, fakat merdivenleri ne kadar sağlam çıkarsanız o kadar kalıcı olursunuz bu sektörde, çifter çifter çıkanların beşer beşer indiğini hepimiz görüyoruz.

Türkiye’de yayınlanan dizileri takip ediyor musunuz? En çok beğendiğiniz dizi ve oyuncuları saymanızı istesem..

– Kendi jenerasyonumdan olan oyuncuları takip etmeye calısıyorum . Batuhan Karacakaya, Yagız Atakan Savas, Deniz Gürzumar’ın dizilerini kacırmam . Kıvanç Tatlıtuğun oyunculuğuna hayranım, bir gün onunla oynamak hayallerimin arasında. Ayrıca Erkan Petekkaya çok sevdiğim bir abimdir onun dizilerini de takip ederim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da128 sorgu var. 1,014 saniyede yüklendi.