Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

İdris Nebi Taşkan Resimleri ve Biyografisi

Erkek Oyuncular 8 Aralık, 00:19'de eklendi

Genç oyuncu İdris Nebi Taşkan oyunculuğa Muhteşem Yüzyıl ve Poyraz Karayel gibi dizilerde ufak rollerde rol alarak başlamış.1993 doğumlu olan oyuncu sarışın tipi ile dikkat çeken bir oyuncu olma yolunda ilerliyor. Boyu 1.83 ve kilosu da 76 kilo olan olan İdris Nebi Taşkan ilk başrol deneyimini Show Tv’de ekrana gelen Arkadaşlar İyidir dizisi ile kazandı. Bu dizide Arkadaşlar İyidir Eren Kahraman karakterine hayat veren İdris Nebi Taşkan şimdilerde Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Yasin karakterime hayat veriyor

Oyuncu Arkadaşlar İyidir dizisine seçilme sürecini Habertürk’te yayınlanan röportajında anlattı.

İdris Nebi Taşkan kaç yaşında?

‘BU DİZİDE HERKES HAYATINI GÖRECEK’

 

‘Arkadaşlar İyidir’ projesine nasıl dahil oldunuz?

Ben eski profesyonel basketbolcuyum. Babam da basketbol antrenörü. Ailemizin basketbol okulunda antrenörlük yapıyordum. Annemin bir arkadaşı beni görüyor ve fotoğrafımı istiyor. Fotoğrafları O3’ün drama direktörü Lale Eren’e göstermiş ve ardından görüşmeye çağrıldım. Zeynep ve Deniz Hoca karşımda olunca çok heyecanlandım. Sonra Zeynep Hoca, Eren karakterini anlatıp bana hissetmemi söyledi. Sonra da kadroya dahil oldum. Ümit Çırak oyuncu koçumuz, bütün ön hazırlık sürecinde onunla ve Zeynep Hoca ile çalışarak Eren karakterine hazırlandım.

İdris Nebi Taşkan Gözleri‘Arkadaşlar İyidir’ insanlara ne sunuyor?

Beş gencin hayatla mücadelelerini anlatacak. Bu dizide bakkalın çırağı da zengin biri de kendi hayatını görecek. Gençlerin hayata tutunma savaşlarını görecekler.

 

İdris Nebi Taşkan Boyu Kaç ?İnsanlar bu diziyi neden izlemeli?

Hayatta en ağır basan şey dostluktur. Aşk dediğin sadece karşı cinse olmaz. Basketbola, işine veya ailene âşıksındır. Ben anneanneme âşığım mesela. Arkadaşlar sana en yakın kişidir. Birlikte özgür olabildiğin için arkadaşlar iyidir. Gençler bu hikayeyi de arkadaşları da çok sevecek.

‘MUTLU SAHNELERDE ZORLANDIM’

Dizide Eren karakterini canlandırıyorsunuz. Eren nasıl biri?

Eren’in yaşadığı birçok şeyi yaşadığım için onu çok iyi anlıyorum. Çocukluğu çok güzel giderken yaşadığı bir olay her şeyi altüst ediyor. Bu süreçte babası onları terk ediyor. Bu Eren için büyük bir travmaya sebep oluyor. Baba sevgisiyle büyümediği için asi bir çocuk. Kendini asla küçümsetmez, çok gururlu ve bir o kadar da komik. Çok duygusal olsa da duygularını öfkeyle belli edebiliyor. Yaşadıkları insanlara karşı bir kabuk örmek zorunda bırakmış. Gerçek Eren çok daha derinlerde.

İdris Nebi Taşkan Yeni DizisiAkın Akınözü’yle konuşurken Yunus’la Eren’in zıt gözükse de aslında çok benzer olduklarını konuştuk. Siz buna ne kadar katılıyorsunuz?

Yunus’la Eren sokakta yürürken biri ters bir laf etse Yunus karşısındakini anlamaya, onunla konuşmaya çalışır, Eren kafa atar. Böyle bakınca birbirlerinden çok farklılar. Ancak Eren öfkesinin dışında çok anlayışlı ve iyi biri. Sadece saygısızlığa gelemiyor.

İdris Nebi taşkan SevgilisiEren’i canlandırırken en zorlandığınız şey ne oldu? 

Mutlu sahnelerde zorlandım. Çünkü Eren’in mutluyken bile hüznü var. Mutluyken onu hissettirmeye çalışmak gerçekten zordu.

Eren’in aşka bakışı nedir?

Eren için aşk diye bir şey yok. Onun aşk ihtiyacını dostları kapatıyor. Bir sürü kız ona âşık olsa da onun aklı başka bir yerde.

Emre Karayel ve birçok değerli isimlerle çalışmak nasıl bir duydu?

Emre Karayel’i ilk gördüğümde dondum kaldım. Yıllarca televizyonda seyrettiğim biriyle oynamak çok heyecan verici. Hocalarım gerçekten bana çok yardımcı oluyorlar. Hiçbir zaman motivasyonlarını kaybetmeden bana enerji veriyorlar.

İdris Nebi Taşkan Yeni DizisiEkip için neler söylersiniz?

Akın Akınözü: Ben hayatımda bu kadar beyefendi ve bu kadar düzgün Türkçe konuşan kimseyi görmedim. Hep neşeli enerji kaynağı. Aslı Melisa Uzun: Görebileceğiniz en saf en temiz insanlardan. ‘Tatlış’ derler ya gerçekten öyle. Su Kutlu: Dobra ve harbi kız. Hayal Köseoğlu: Bir erkeğin kankası genelde erkek olur ama Hayal’le bambaşka bir bağımız ve dostluğumuz var. Kankam…

‘BASKETBOL BENİM İÇİN HOBİ’

Bundan sonra hedefiniz oyunculuk mu basketbola devam edecek misiniz?

Basketbol benim için artık bir hobi. Dizide Eren’in de basketbol sevmesi benim için büyük bir şans. Bundan sonrasında yolum oyunculuk. İyi bir oyuncu olmak istiyorum.

İdris Nebi Taşkan instagramİdris Nebi Taşkan ve Akın AkınözüOyunculuk aklınızda hep var mıydı yoksa basketbolcu olmak mı istiyordunuz?

Çok severek başladım basketbola ama yıllar geçtikçe basketbol bir meslek haline geldi. Basketbol bana yetmemeye başladı. Eskisi kadar zevk almamaya başladığımda aklımda oyunculuk vardı. Neler yapabileceğimi araştırıyordum. Bu şekilde adım attım şimdi konservatuvar sınavlarına gireceğim.

Oyunculuk sizin için ne anlam ifade ediyor?

Oyunculuk hiç bitmeyen bir serüven. Her yeni karakter sizi başka dünyalara yöneltir.

 

 

 

 

İdris Nebi Taşkan Resimleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Can Yaman Resimleri ve Biyografisi

Can Yaman Resimleri ve Biyografisi

0
0
25 Aralık, 16:45
Sayfa da120 sorgu var. 0,596 saniyede yüklendi.