Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Kalk Gidelim Dizisi – Trt1

Trt1 15 Aralık, 01:37'de eklendi

Kalk Gidelim 5. Bölümü ile 16 Aralık Cumartesi Saat 20.00’de Trt1’de

Nurcan yaşadığı iflas şokunu atlatamaz, sonunda çıldırır. Mustafa Ali karısının iyileşmesi için İstanbul’dan getirdiği eşyalarla salonu dekore eder ama bu Nurcan’ı daha da delirtir ve sonunda evden kaçar. Nurcan Muğla sokaklarında amaçsızca dolaşırken kuyumcuda kendi gerdanlığını görür, girip alıp çıkar. Kuyumcu polis çağırır. Duruma Hacı Hüseyin el koyar ve Nurcan’ı karakoldan kurtarır. Diğer tarafta evin kadınları Nurcan’ın hırsızlık yaptığını duyunca şok olurlar. Bu gelinle ne yapacaklardır. Mustafa Ali’nin ise tek derdi karısının bir an evvel iyileşmesidir.

Kalk Gidelim 5. Bölüm Fragmanı , Bölüm özeti ve Resimleri ilgili sayfamızda. Kalk Gidelim dizisi ne zaman başlayacak ve saat bilgileri

Kalk Gidelim 5. Bölüm Resimleri ve Fragmanı İçin Tıklayınız >>>

Kalk Gidelim Dizisi ile İlgili Genel Bilgiler

Eğlenceli tanıtımları ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken ‘Kalk Gidelim’ dizisi 18 Kasım Cumartesi akşamı saat 20:00’de izleyici buluşacak.

 

Ekran başında eğlenceli vakit geçirmek ve günlük hayatın yorgunluğunu atmak isteyenler için ‘Kalk Gidelim’ dizisi 18 Kasım Cumartesi akşamı saat 20:00’de TRT 1’de başlıyor.

 

‘Kalk Gidelim’ Dizisi’nde İzleyiciyi Neler Bekliyor?

‘Kalk Gidelim’ dizisi, hemen hemen herkesin kendinden bir şey bulacağı, çocuklarımıza unutulan değerlerimizi tekrar hatırlatacak, maneviyat ve iyi insan olma erdemi konusunda dersler verecek bunu yaparken de zaman zaman hüzünlendirip ama çoğu zaman da doya doya güldürüp rahatlatacağı bir dizi.

 

Dizide modern hayatın insanlara getirdiği rahatlık ve lüks yanında aslında insanlardan götürdüğü, yardımlaşma, ailevi ilişkiler, sadakat, iyilik, insan sevgisi, kuşaklar arası bağlar, manevi değerlerin yok olmaması gibi konular karşılaştırmalı olarak işlenecek.

 

‘Kalk Gidelim’ Dizisi’nin İlk Bölümü’nde Neler Olacak?

Kalk Gidelim, köyünü ve ailesini terk edip İstanbul’a giderek zengin bir hayat yaşayan Mustafa Ali’nin iflas etmesi sonucu köye dönüşünü komik biçimde ele alıyor. Bakalım İstanbul’da yaşadığı sürece ailesini arayıp sormayan Mustafa Ali’yi köyde neler bekliyor?

 

Dizinin Yapımcısının Gözüyle “Kalk Gidelim”….

TRT 1’in Ailece keyifle izlenecek sıcacık bir hikâyeyi konu edinen ‘Kalk Gidelim’ dizisi hakkında, “dizinin mutfağındaki” en etkili isimlerden biri olan Eyüp Üstün, şu tespitleri yapıyor: “İzleyenlerin içini ısıtacak, sıcacık bir aile komedisi ile ekranlara geliyoruz. Çok iyi bir senaryo ekibimiz ve birbirinden çok sevilen oyuncu kadromuz var. İzleyicilerimizin beğenisini kazanacağımızı umuyoruz”.

Evet, izleyenlerin içini ısıtacak, sıcacık bir aile komedisi: ‘Kalk Gidelim’

 

Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri, Kerem Kupacı ve Füsun Kostak’ın başrollerini paylaştığı TRT 1’in iddialı projesi Kalk Gidelim’de Yıldız Kültür, Beyazıt Gülercan, Nalan Okçuoğlu, Emin Gürsoy, Kerim Yağcı, Aslı Omağ, Can Kıran, Alican Okumuş, Onur Seyit Yaran, AndreyStan, İlayda Aydın, Ece Aydemir ve Sena Çakır gibi birçok oyuncu yer alıyor.

 

Yönetmen koltuğuna Hatice Memiş’in oturduğu, hikayesi Güliz Kucur’a ait olan, senaryosunu Baykut Badem ve ekibinin kaleme aldığı, güçlü kadrosuyla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanan Kalk Gidelim’in ekran yolculuğu 18 Kasım Cumartesi akşamı saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında başlıyor.

Künye:

Yapımcı: Eyüp Üstün

Yönetmen: Hatice Memiş

Senaryo:Baykut Badem, Güliz Kucur, Hazan Toma

Hikaye:Güliz Kucur

Yapım: STAFF FİLM

Oyuncular:Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri, Kerem Kupacı ve Füsun Kostak, Yıldız Kültür, Beyazıt Gülercan, Nalan Okçuoğlu, Emin Gürsoy, Kerim Yağcı, Aslı Omağ, Can Kıran, Alican Okumuş, Onur Seyit Yaran, AndreyStan, İlayda Aydın, Ece Aydemir ve Sena Çakır gibi birçok oyuncu yer alıyor.

Karekter analizi:

SEYFETTİN DAL : 40-45 yaşında. Dal ailesinin en büyük oğlu, yani kardeşlerin en büyüğü… Sevda’nın kocası, Samim ve Halim’in babası, Mustafa Ali ve Nuriye’nin ağabeyi… Aslında zamanında köyden gitmek, başka yerlerde, şehirde yaşamak gibi hayalleri varken ailenin en büyük oğlu olması sebebiyle bu hayalini gerçekleştiremeyip babasının yanında kalmış. Bu sebeple kendisinden 1-2 yaş küçük kardeşi Mustafa Ali’yi hep kıskanmış. Hayattaki en büyük takıntısı kardeşi Mustafa Ali’dir.

 

MUSTAFA ALİ DAL : 40’lı yaşlarını geçmiş… Dal ailesinin iki numarası… Seyfettin’den 1,5 – 2 yaş küçük kardeşi… Nurcan’ın kocası, Canberk ve Duru’nun babası… Gelenekçi bir toprakta büyüyüp memleketten ayrıldıktan sonra sosyeteye girmeye çalışmış ve ayarını kaçırmış, lümpenleşen bir adam…

 

HALİL KALKAR :40 yaşlarında… Nuriye’nin kocası, Dudu ve İpeğin babası, Ailenin ve yörenin damadı… Evde Damat Halil olarak çağırılsa da ahali arasındaki lakabı ‘enişte’…Çünkü onların eniştesi… Tam bir ‘ortayolcu’… Özellikle Hacı Hüseyin’e ve Seyfettin’e büyüğü oldukları için çok hürmetli… O kadar hürmetli ki bu tavrı O’nu sırnaşık gibi gösteriyor. Köpek

 

NURCAN DAL :40’lı yaşlarında. Mustafa Ali’nin biricik aşkı… Canberk ve Duru’nun annesi, Sevda’nın eltisi, Nuriye’nin görümcesi… Eltisi, hiç görmedim böyle dillisi; Görümce, görmeyeyim ömrümce… Nurcan, zenginlik ve lüks yaşam meraklısı…

 

SEVDA DAL :45 yaşlarında… Köyün güzel kızlarından biriymiş zamanında… Halada öyle. Seyfettin’in karısı… Samim ve Halim’in annesi, evin büyük gelini.

 

NURİYE DAL KALKAR : 35-40 yaşlarında… Hacı Hüseyin’in kızı, Seyfettin ve Mustafa Ali’nin kardeşi… Halil’in karısı, Dudu ve İpek’in annesi. Hakkının yenildiğini düşünen ama buna da ses çıkaramayan bir kişi… Çabuk inanan bir tip. Evin en küçüğü olduğundan bu duruma çok fazla ses çıkaramıyor. İç güveysi bir kocası olduğundan Mümine babaannenin müştemilatında birlikte yaşamaktadırlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Diriliş Ertuğrul Dizisi – Trt1

Diriliş Ertuğrul Dizisi – Trt1

0
0
19 Aralık, 17:56
Aslan Ailem Dizisi – Trt1

Aslan Ailem Dizisi – Trt1

0
0
6 Aralık, 19:21
Sayfa da93 sorgu var. 1,210 saniyede yüklendi.