Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

‘Medcezir’ Oyuncusu Batuhan Begimgil ile Özel Röportaj

Röportaj: Furkan SÖĞÜT
https://twitter.com/furkansogut

Bu sezon Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Medcezir’ dizisinde canlandırdığı ‘Burak’ karakteriyle kısa sürede büyük alkış toplayan genç oyuncu Batuhan Begimgil ile özel röportaj gerçekleştirdik.

Batuhan Bey dilerseniz sizi tanımayanlar için kendinizden bahsedebilir misiniz?

– Öncelikle herkese merhaba, 1991 Eylül’ünde İstanbul’da doğdum. Makina mühendisi bir sanayiciyle, bir ev hanımının tek çocuğuyum. Şuan İngilizce İnşaat Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisiyim.

Oyunculuk mesleğini seçmenizdeki en büyük pay kime veya neye ait?

– Farkında değiller ama aileme ait. Oyunculuk macerası benim için 6 yaşında kendi markamızın reklamlarıyla başladı. Daha sonra ailece gidilen tatillerde animasyon gösterilerinde sahneye çıkmalar, okulda hazırlanan tiyatro gösterileri derken kendimi bu noktada buldum.

Size göre oyunculuk mesleğini diğer mesleklerden daha zevkli kılan sebepler hangileri?

– Herkesin içinde saklama ihtiyacı duyduğu duyguları siz dışarı dökebiliyorsunuz. Dışarıda yapsanız deli muamelesi görmenize sebep olacak şeyleri sahnede veya kamera karşısında yapıyorsunuz ve sizi takdir ediyorlar.

Batuhan Begimgil

Aileniz oyunculuk mesleği yapmanızı nasıl karşılıyor?  Size destek çıkıyorlar mı?

– Babamın kendi deyişiyle, ailesinin en cahili kendisi. Kendisi İTÜ’nde Genel Makina Mühendisliği bölümünü bitirmiş. Aile uçak mühendisleriyle, profesörlerle dolu. Benim de önce kendimi ispat etmem gerekiyordu. Gerçi bu hırsı ben kendi kendime edindim. Onların tek istediği hayatım boyunca mutlu olmam ve yaptığım işi elimden gelen en iyi şekilde yapmam. En büyük desteğim de buydu.

İyi bir karakter oyuncusu olmak için sizce hangi özelliklere sahip olunmalı?

– Bu konuda en önemli nokta, taklit etmeyip “o” olabilmek bence. Bunun için de karakteri iyi analiz etmek, onun gibi hissedebilmek ve çok pratik yapmak gerekiyor.

Dizilerin sürelerin uzun olması sizi setteki yoğunluğunuzu ne kadar derecede etkiliyor?

– Uzun saatler çalışamak yorucu olabiliyor tabi ki. Ama Ay Yapım gibi profesyonel bir ekiple çalışmanın keyfi unutturuyor bu yorgunluğu. Ayrıca Cuma günü saat 8 olunca da hepsine değdiğini de anlıyoruz.

Yeni bir senaryo projesi değerlendirirken nelere özen gösterirsiniz?

– Toplumumuz istikrarlı bir yapıya sahip olduğundan, neyi takdir edip neyi etmeyeceğini ayırt etmek çok da güç değil bence. Yeter ki sahip olduğumuz kültürel ve ahlaki yapıyı göz önünde bulundurun. Benim için canlandırması zor olan rolleri tercih etmeye ve karakterin kendime bir meydan okuma olmasına özen gösteriyorum. Hayatta her zaman kendimle yarışmanın beni ileri götürdüğünü düşünüyorum.

Batuhan Begimgil

Bu sezon yer aldığınız “Medcezir” dizisine gelelim. Hangi ajans size vesile oldu ve projeye dahil olma sürecini biraz anlatır mısınız?

– Uzun süredir Sumru Hanım(Cast 33 Sumru Onat)’la çalışıyoruz. Gerçi çalışmak denebilirse… Kendisi bana ailesinden biri gibi davrandığından, çoğu zaman kendisiyle bir iş ilişkimiz olduğunu unutuyorum.

‘Burak’ karakteri sizin için ne kadar önemli oldu bunca bölüm sonra?

– Burak benim için hayatımda dönüm noktası oldu. Ay Yapım çoğu oyuncu gibi benim de çalışmayı istediğim bir şirketti. Üstüne üstlük bu kadar güzel bir projede, bu kadar kaliteli bir ekiple çalışmak çok keyifli.

Sette durumlar nasıl.. Eğleniyor musunuz?

– O konuda çok şanslıyım. Setteki insanlarla iyi anlaşabilmeniz çok önemli. Çünkü çoğu zaman o insanlarla ailenizle geçirdiğinizden daha çok vakit geçiriyorsunuz. Sette büyük bir aile gibiyiz. Hazırlıktan, reji masasına kadar hepsi çok uyumlu ve neşeli insanlar. Zor günlerimiz de olmuyor değil tabi ama genel olarak çok eğleniyoruz.

Uyarlama bir projede yer almanın size göre avantajları ve dezavantajları neler?

– Yaptığınız işin emsalinin olması insanlara kıyaslayabilme imkanı sunuyor. Halbuki bence bu çok doğru değil. Sonuç olarak aynı dizi ülkemizde altyazılı olarak da yayınlandı. Tek bir bölüm izleyen bir kişi bile iki dizinin birbirinden çok farklı olduğunu rahatlıkla söyleyebilir. Medcezir şuan sadece konu olarak The O.C.’yle benzerlik gösteriyor.

Batuhan Begimgil

Televizyonda yayınlanan diziler  arasında sürekli  izlediğiniz ve gıpta ettiğiniz roller var mı?

– Türk dizileri arasında şuana kadar en çok canlandırmak istediğim rol Kuzey. Kıvanç Tatlıtuğ da bu işi bence en iyi şekilde yaptı. Onun dışında How I Met Your Mother dizisindeki Barney ve Entourage dizisindeki Vincent karakterlerini canlandırmayı da isterdim.

Son olarak sizi sevenler ve takip edenler için ne söylemek istersiniz?

– Gerçekten bu kadar insan tarafından sevilmek, beğenilmek çok güzel ve çok anlamlı. Bazen bir tweeti okumanız bile bütün günün yorgunluğunuzu unutturabiliyor. Hepsine çok teşekkür ederim.

İşbirliğinden dolayı, Batuhan Begimgil’nin ajansı Cast33 Sumru Onat’a teşekkürlerimizi sunarız.

Batuhan Begimgil Resimleri

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Tatli♡Çoçuk:) 18 Şubat 2015

♡Salam Ismim Nermin:)Azerbaycandan♡Türkiyyeye♡Salamlar♡
Maşaallah♡In Şa Allah♡♡♡Sonsuzadek♡Sonsuza Kadar♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡Ebedi♡♡♡♡♡♡♡♡♡
♡Ebediyen♡Ebediyen☆Ebediyen♡Aşkimiz♡Allah♡
♡Ebediyen ♡Ebedi♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡☆☆☆☆☆☆☆:) Sonsuzadek:)Sonsuza☆Kadar♡Ebedi:)♡☆Çok☆
♡Güzeller~Güzeli♡Çok☆Tatlilar~Tatlisi☆Çok
☆Özeller~Özeli♡Aşkimiz♡Allahimiz:)♡☆Korusun yaratdiği Maşaallah☆Ebedi☆Tatli bendelerinin:)hepsini:)Burakida☆:)

Sayfa da126 sorgu var. 0,933 saniyede yüklendi.