Anket: Televizyonun Ekran Işıltısını Seçiyoruz

Anket: Televizyon’un Parlayan En Yakışıklı Erkek Yıldızı Kim?

Anket: Televizyon’un Parlayan En Güzel Kadın Yıldızı Kim?

2018 En İyiler Anketi Sonuçlandı

Tolga Mendi Resimleri ve Biyografisi

Erkek Oyuncular, Oyuncular 7 Aralık, 08:19'de eklendi

Yeni Gelin dizisinde Hazar karakterine hayat veren genç oyuncu Tolga Mendi, 1,86 boyundadır. 80 Kilo ağrılığında olan genç oyuncu dizi sektörüne Acı Aşk dizisi ile girdi. Fitnes, tiyotra ve sinema ile ilgilenen Tolga Mendi, İsmail Safa Özler Almanca Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Sonrasında Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinde eğitim almaya başlayan Mendi, ayrıca 2 dönem oyunculuk eğitimi de almıştır.

Tolga Mendi Yeni DizisiTolga Mendi’nin Kendi ağzından bazı notlar:

Yeni Gelin Dizisinden sonra hayatı nasıl değişti?

Diziye başlamadan önce sokakta rahat rahat yürüyebiliyordum. Şu anda gerek çekimlerin gerçekleştirildiği Adana’da gerek de İstanbul’da insanlar suratıma bakıp gülüyorlar, selam veriyorlar ve fotoğraf çektirmek istiyorlar. “Bella’nın kocası Hazar” diye seslenenler oluyor. Kısa sürede popülerlik yakalamak ister istemez gururumu okşuyor. Bunların dışında bir değişiklik yok. Şu sıralar ben de ekip de sadece işimize konsantre durumdayız.

Tolga Mendi DizileriYeni Gelin Dizisinin iyi bir reyting alması konsantrasyonunu olumlu yönde mi etkiliyor?

Evet. Konsantrasyonun yanı sıra setteki tecrübeli ve genç oyuncular her anlamda bütünleşmiş durumda. Her oyuncu karşı- sındakinin dilini biliyor. Bu nedenle sette her geçen gün kendimi geliştirdiğimi hissediyorum. İnsanlar kamera arkasındaki doğallığı da yakalamış durumdalar. Ekranda ağırlıklı olarak dram dizilerinin olduğunu görüyoruz. Bizim reytinglerde üst sıralarda yer almamız halkın komediye olan açlığından da kaynaklanıyor. İnsanlar dramdan bıkmıştı. Biz komediye olan açlığı dindirdik. Aile komedisini en yalın haliyle anlattığımız için seyirciler, ‘Yeni Gelin’de kendilerinden bir parça buldular. Hem ekranlarda bu denli güldüren bir dizi yok. İnsanlara gülmeyi yeniden hatırlattık. Dizimizin ilerleyen bölümleri de izleyicileri şaşırtacak sürprizlere gebe. 

Tolga Mendi Kimdir?Jesica May ile iyi anlaşıyor mu?

Jessica’ya ilk tanıdığım günden beri naçizane de olsa bilgilerimi aktarıyorum. Şu an kendisiyle güzel bir arkadaşlığımız var. Oyunculuk konusunda çok hızlı bir ilerleme kat etti bana kalırsa. Bugüne kadar aldığım çok sayıdaki, “Ekrana yakışıyorsunuz” mesajları da beni ayrıca mutlu ediyor, belirtmeden geçemeyeceğim.

Jessica May ve Tolga MendiOyuncu Olmaya ne Zaman karar verdi?

Çocukuğumdan beri her zaman dikkat çeken biriydim. 10’lu yaşlarımda ekrandaki oyunculara bakıp “Benim neyim eksik?” diye kendime sorardım. Üniversite sınavına hazırlanırken bile aklımda oyunculuk vardı ama İstanbul’da inşaat mühendisliği bölümünü kazandım. Ama yerimde duramadım tabii. Okula devam ederken Adana’da çalıştığım dönemde elde ettiğim parayla İstanbul’a, Craft Tiyatro’ya gelip oyunculuk eğitimi aldım. Sonra Bahar Kerimoğlu’ndan özel ders aldım. ‘Acı Aşk’ ve ‘Rüzgarın Kalbi’ dizilerinde yer alarak da bir nevi stajımı yaptım.

Tolga Mendi Resimleri

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da109 sorgu var. 0,561 saniyede yüklendi.