En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Ayça Bingöl, Türkü Söyleyecek

Sinema 28 Temmuz, 01:45'de eklendi

Şerif Gören ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ filmi için bir de türkü yazdı. Filmin müziklerini yapan Fırat Yükselir’in melodik yapısını oluşturduğu ‘Aldatıyor Kızları, Delikanlının Cilası’ adlı türküyü Ayça Bingöl seslendirecek

Milliyet Gazetesinin haberine göre Türk Sineması’nın efsane yönetmenlerinden Şerif Gören’in 18 yıl sonra hangi filmle setlere döneceğini ilk kez yazan biri olarak, setine gitmemek olmazdı.
Gören’in Necati Cumalı’nın aynı adlı eserinden günümüze uyarlayarak senaryolaştırdığı ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ın çekimleri çoktan başladı.
Ancak her biri dizi yıldızı olan başrol oyuncularının bir arada olduğu çekimlerde orada olmak istediğim için iş bu haftaya sarktı.
Sete gittiğimizde filmin başrol oyuncuları tam kadro oradaydı.
Filmin baş kahramanı ‘Melek’ rolündeki Ayça Bingöl, kızı ‘Leyla’yı canlandıran Selin Şekerci, küçük kızı ‘Hülya’yı oynayan Hazal Kaya ve filmin erkek başrol oyuncusu Fırat Çelik sette hazırdı.
Daha önce ‘Her Şeye Rağmen’ dizisinin de çekildiği 13 Nisan Caddesi, gün boyu ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ ekibine teslimdi.

Çöplüğü ev yaptılar

‘Her Şeye Rağmen’ dizisinde dışarıdan bakınca ‘sinema’ olarak gözüken, ama aslında iç kısmı çöplükten ibaret alana 110 bin TL harcayıp,
130 metrekare kapalı alanı olan bir bina yapmış Şerif Gören’in ekibi, hem de altı günde.
Zamana karşı yarışıyorlar çünkü.
Şerif Gören bu filmi aslında Foça ve Alaçatı’da çekecekti.
Usta yönetmenin 18 yıl aradan sonra sinemaya döneceğini Alice’den okuyan eski sinemacı, yeni Ayvalık eşrafı Zafer Par, Gören’i arayıp, onu filmi burada çekmeye ikna etti.
Eski bir sinemacı olarak ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ ekibine Ayvalık’ta her türlü lojistik desteği sağlayan Par, “Yemci Hasan, film sayesinde şahane bir ev sahibi oldu” dedi.

Sözler Şerif Gören’den

Alt katı tatlıcı dükkanı, arkası imalathane, üst katı ev olarak hazırlanan mekanda Şerif Gören, gün boyu ‘Melek’li sahneleri çekti.
Set paydos ettikten sonra bizim konakladığımız otelin bahçesinde yaptığımız söyleşide filmin Ayça Bingöl’lü sürprizini de öğrendim Şerif Gören’den.
Senaryosunu yazdığı film için bir de türkü yazdığını anlatan Gören, bu konuda bakın neler söyledi?
“Filmin müziklerini yapan Fırat Yükselir’e sözlerini yazdığım türkünün melodik yapısının nasıl olması gerektiğini de anlattım, o da çok güzel bir eser çıkardı ortaya. Çekimler bitip İstanbul’a döndüğümüzde Ayça stüdyoya girip, ‘Aldatıyor Kızları, Delikanlının Cilası’ adlı türküyü okuyacak.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 0,594 saniyede yüklendi.