En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Bekir Develi ile Annemin Yemeği 4 ve 5 Mart Tarihlerinde Trt1’de

Tv'de Bu Hafta 2 Mart, 16:13'de eklendi

TRT 1 ekranlarında başlayan yemek kültürü programı ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yemek tariflerini, Anadolu insanının misafirperverliğini ve yöre kültürünü ekrana taşımaya devam ediyor. Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunduğu program 4 Mart Cumartesi günü on yedinci bölümü ve 5 Mart Pazar günü on sekizinci bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

 

Cumartesi ve Pazar günleri saat 16.30’da ekrana gelen ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ programında yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış geziliyor. Yöresel lezzetlerinin arşivlendiği programda, anneler, nineler ve teyzeler hem eğleniyor, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretiyorlar.

 

17. Bölümde Neler Olacak?

Bekir Develi ile Annemin Yemeği bu haftaki ilk bölümde Hatay’a konuk oluyor. Bu hafta programın açık hava mutfağında ikizler Melike ve Nur’a Nineleri Hüsniye ve Anneleri Selma Hanım aşçıbaşılık yapıyor. Hüsniye ve Selma Hanım, hoş sohbeti ve verdiği püf noktalarıyla mutfağa canlılık katarken, genç aşçılar Nur ve Melike ‘Aşur’ ve ‘Sarma İçi’ yapmayı öğreniyor. Bekir Develi’nin renkli sunumuyla Annemin Yemeği’nde 4 Mart Cumartesi günü saat 16.30’da TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

 

18. Bölümde Neler Olacak?

Bekir Develi ile Annemin Yemeği bu pazar Gaziantep’e konuk oluyor. Gaziantep’te Şehreküstü mevkiinde Şehbal Konağının açık hava mutfağında Selin’e Anneannesi Öykü Hanım ve Annesi Filiz Hanım aşçıbaşılık yapıyor. Filiz ve Öykü Hanım, hoş sohbeti ve verdiği püf noktalarıyla mutfağımıza canlılık katarken, genç aşçı Selin ‘İçli Köfte’ ve ‘Yapma’ yemeklerini öğreniyor. Renkli sunumuyla Bekir Develi ile Annemin Yemeği 5 Mart Pazar günü 16.30’da TRT1 ekranında.

 

 

KÜNYE

Yapım Firması: Miray Yapım

Yapımcı: Eyüp Gökhan Özekin

Sunucu: Bekir Develi

Yönetmen: Gökmen Turnalı

Editör: Sezen Turnalı

Müzik: Gürkan Çakıcı

Görüntü Yönetmeni: Fatih Gündüz

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 1,075 saniyede yüklendi.