En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Beyazcamın Yeni İkilisi Berna – Mesut

Dizi Magazin 9 Şubat, 04:17'de eklendi

13 Şubat’ta Kanal D’de başlayacak olan Nuri dizisinin Berna’sı Asuman Dabak ve Mesut’u Vural Çelik’ten dizi ile ilgili önemli açıklamalar

Asuman Dabak (Berna) : Bu karakter tam benlik     

Asuman Hanım, bize kısaca canlandırdığınız Berna karakterinden bahseder misiniz?

– Berna, Mesut’un eşi. Biraz dominant bir karakter. Bir de fazlasıyla kıskanç. Zeytinyağı ürünleri sattığı bir dükkanı var. Leyla eltisi, Nuri ise kayınbiraderi oluyor.
 
“Nuri”, “Yalancı Romantik”ten sonraki ilk sit-com’unuz. Özlediniz mi sit-com’da oynamayı?

– İki sene geçti aradan. Özledim tabii ki, özlemez miyim… Aslında yaşadığım sağlık sorunu nedeniyle bir süre sadece Londra’daki okulumun eğitimleriyle ilgilenmek istiyordum. TRT’deki “Leyla ile Mecnun” da devam ediyor bir yandan. Tiyatroyu bile mart ayında açacaktık. Ama Tayfun Güneyer öyle güzel bir senaryo yazmış ki, okuyunca “Mutlaka içinde olmalıyım” dedim. Berna karakteri de tam benlikti. Bir de ekip çok iyi olunca, teklifi kabul ettim.

Tayfun Güneyer’le daha önce de çalışmıştınız, değil mi?

– Evet, bu benim Tayfun’la dördüncü çalışmam olacak. Tayfun, Türk seyircisinin komedi anlayışını çok iyi çözümlemiş. Nasıl güldüreceğini çok iyi biliyor. “Türk Malı”nın senaryosunu çok iyi yazmıştı mesela. Oktay (Kaynarca) ve Meltem (Cumbul) de “Türk Malı”ndaki Şafak Sezer ve Binnur Kaya kadar izleyicinin seveceği bir ikili olacak.

Sizce “Nuri”, çok mu ‘kadın işi’ bir dizi?

– Aynen öyle. Tayfun da ilk kez kadın işi yaptığını söylüyor, çok iyi olacağına inanıyorum. Çok sıra dışı, marjinal bir öykü olsaydı belki izleyici uzak durabilirdi ama Türk kadının başına gelebilecek klasik bir hikâye; Nuri, genç bir kıza aşık olup 21 yıllık eşi Leyla’dan boşanıyor. Bence herkes seyredecek dizimizi.

İki dizi, Londra’da açtığınız tiyatro okulu, diğer tiyatro çalışmalarınız… Her taşın altından bir Asuman Dabak çıkıyor sanki!

– Sanıyorum bu yıl benim yılım. Bir süre yavaş gidelim dedim ama şimdi koşuyorum. Londra’daki okul, TRT’deki dizi, sonra “Nuri”… Şu an 7/24 durumundayım! Arkadaşlarım bile not yazıp “Görüşebilir miyiz artık” diye soruyorlar. Böyle yaşamayı seviyorum.

Vural Çelik (Mesut): Stajyer Nuri

Mesut nasıl biri, bize biraz onu anlatır mısınız?

– Mesut, Nuri’nin kardeşi. Onu örnek alan, “Keşke ben de ağabeyim gibi olsam” diyen biri. Özellikle de kadın konularında Nuri’ye çok özeniyor. “Stajyer Nuri” de diyebiliriz! Onu ağabeyiyle birlikte Nuri Palas’ta, mutfakta görüyoruz çoğunlukla.

Peki Berna, çapkın olmak isteyen Mesut’a göz açtıracak mı?

– Bizim de alicengiz oyunlarımız var elbette. Biz de boş değiliz…

“Nuri”yi izleyenler sizce en çok hangi karakteri sevecek?

– Bunu önceden kestiremezsiniz. Seyirci Nuri’yi de sevebilir, Leyla’yı da. Bakalım hangisi halkın gönlünde taht kuracak… İyi bir kanalda mizah dizisi olarak boy göstermek kolay değildir. Çok heyecanlı ve neşeli bir ekip kurduk. Seyircimizin beğenmesini umuyoruz.

Siz de Asuman Hanım gibi sit-com’da deneyimlisiniz, daha önce “Avrupa Yakası”nda rol aldınız…

– Evet, yıllarca süren bir dizide birkaç farklı karakteri canlandırdım ve hepsi de beğenildi. Başarı yemeğinden yedim, bir tabak daha verilirse hayır demem.

O karakterler sayesinde komedi denince akla ilk gelen oyuncular arasına isminizi yazdırdınız…

– Bu durumu seviyorum ama bir yandan da rol aldığım sinema filmleriyle bu algıyı yıkmaya çalışıyorum. “Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım”ın ardından, Avni Kütükoğlu’nun yönettiği “Beni de Götür” isimli drama filmim geliyor. Beyazcamda komik, beyazperdede ise ağlatan adam olmayı tercih ediyor gibi gözüküyorum kariyerimde. Bakalım ileride neler olacak.

Kaynak : Hürriyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,300 saniyede yüklendi.