En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Çağatay Ulusoy Üzerine

Dizi Magazin, Editörden 15 Şubat, 10:35'de eklendi

İşte bu parıldayan cevherlerden biri de “Best Model” yarışması ile adını duyuran ve “Adını Feriha Koydum” dizisi ile tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline Çağatay Ulusoy.

Çağatay Ulusoy 00003Çağatay Ulusoy için oyuncu dememiz aslında biraz haksızlık. Evet işi oyunculuk ama bu işi senelerdir yapan ve başarı sağlamış diğer insanlar  için ne dememiz gerekiyor o zaman? O işini iyi yapmaya çalışan bir oyuncu adayı ve şayet bu şekilde başarısını sürdürürse birkaç sene sonra Kıvanç Tatlıtuğ veya Kenan İmirzalıoğlu’nun vardığı noktaya kolaylıkla erişebilecek bir potansiyele sahip bir isim.

Bunu neden mi söylüyoruz? Bir kere arkasında gerçekten ciddi bir kitle var. Kızlar neredeyse adaklar adayacaklar genç oyuncu adayı için… Onlar için varsa yoksa Çağatay Ulusoy… Çok ciddi facebook takipçileri var. Yine adına açılmış fan sayfaları da düşünürsek, kitlesi gerçekten organize olmasını bilen sağlam bir topluluk. Ama oyunculuk ya da başarı sadece bu kitlelerin var olması ile gelişmiyor. Her şey kişinin kendi gayreti ile ortaya çıkıyor…

Örneğin Çağatay Ulusoy, diziye ilk başladığı zaman bir başkası tarafından seslendiriliyordu. Buna neden gerek duyuldu bilmiyorum ama sanırım deneyim kazanılması beklendi ve birkaç bölüm sonra kendi sesini duymaya başladık. İzleyicinin yadırgadığı bir sese sahip değildi. Aksine sesi ve görüntüsü paralel gittiği için izleyicilerin daha da benimsediği bir isim haline geldi.

Ama asıl  işi bundan sonra başlıyor. Reytingi yüksek bir dizi ile seyirciyle tanıştı. Reytinglerin yükselmesinde mutlak suretle kendisinin de etkisi vardır ama bu demek değildir ki bundan sonra ki projesi aynı başarıyı gösterecek. O yüzden iyi analiz edip, en iyisi peşinden koşmaya şimdiden başlamalıdır. Tahmin ediyorum ki bütün yapımcılar bu ismi kıyıya köşeye yazmaya başlamışlardır. Hatta  belki şu anda çalıştığı yapım firması ile çalışmaya devam da etmek  isteyecektir. Ama hangi yapım firması ile çalışırsa çalışsın, önemli olan bundan sonra nasıl bir dizi ile izleyicinin karşısına çıkacağıdır. Mevcut kitleyi koruyup, melodramlarda mı kalacak, yoksa radikal tercihlerle farklı kitlere mi dokunacak? Bunu zaman gösterecek.

Bildiğimiz bir şey var ki Çağatay Ulusoy, fizik itibari ile 1-0 galip başladı. Çabası ile maçı 2-0 noktasına getirdi. Sezon sonunda dizi bitecek, maç devre arası olacak. Ama unutmayalım ki maçın 2. yarısı asıl galibi belirleyecek . Tahminlerimiz yanılmaz ise de, bu genç oyuncu adayı Çağatay Ulusoy bu maçı alacak.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

bendeniz tuğba 23 Mayıs 2012

çağatay seni seviyorum

Sayfa da56 sorgu var. 0,723 saniyede yüklendi.