En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Bir Ankara Polisiyesi- Behzat Ç. Başlıyor

Tv'de Bu Hafta 30 Temmuz, 13:38'de eklendi
erdal-besickci-oglu

Erdal Beşikçioğlu

Star TV’deki dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Ayça Varlıer, Canan Ergüder de var.

Star enteresan bir diziyi ekrana getirmeye hazırlanıyor: ‘Bir Ankara Polisiyesi- Behzat Ç’. Peki Erman Serbes kim? O, Emrah Serbes’in romanlarındaki karakter. ‘Behzat Ç., Cinayet Büro Amirliği’nde başkomiser, hayata karşı işlenen suçlar uzmanı’.

“Emrah Serbes, döneminin en iyi yazarlarından biri. Ben olsam, ona hemen bir senaryo sipariş eder, hiç değilse mevcut senaryoların diyaloglarını yazdırırdım. İnsanların aslında nasıl konuştuğunu hatırlamaya vesile olurdu. Olay örgüsü çok sağlam, takibi de çok kuvvetli. Heyecanını sonuna kadar korumasını biliyor.” Radikal 2’de Sevin Okyay böyle yazmış. Ve işte o diyaloglar geliyor galiba.
“Türkiyeli polisiyenin son dönemdeki kanımca en güçlü yazarlarından biri. Hem sağlam yazıyor, hem de sonuna kadar muhalif. Hem sıkı polisiye yazıyor, hem de sıkı bir toplum çözümlemesi yapıyor. Üstelik de Ankara hakkında yazıyor.” Evet olaylar Ankara’nın semtlerinde geçiyor. Haa, şu var; bizim millet böyle komiserlerden hoşlanır mı? Mesela en beğenilen komiserler ‘Arka Sokaklar’da.

Kimbilir belki kendine özgü yapısıyla Behzat Ç., kahramanlarımızdan biri olabilir. Tabii bu karakteri canlandıracak oyuncunun da yorumu önemli.

Sina Koloğlu – Milliyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da58 sorgu var. 1,088 saniyede yüklendi.