En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Bu adamlar şimdiki mafyanın çıkış noktası

Dizi Magazin 20 Ekim, 02:31'de eklendi

TRT’de ilginç bir dönem dizisi daha izleyiciyle buluştu. Başrolleri Güven Kıraç, Zafer Algöz, Sinan Tuzcu, Sarp Levendoğlu, Umut Kurt ve Ömür Arpacı’nın üstlendiği, üç gencin delikanlılıktan kabadayılığa uzanan serüvenini konu alan “Mor Menekşeler”in çekimleri Eskişehir’de devam ediyor.

Dizinin üç delikanlının kabadayılığa uzanan süreçte yaşadıkları üzerine kurulu olduğunu biliyorum. Peki siz bu hikayenin neresindesiniz, hangi karakterleri canlandırıyorsunuz?
– Güven Kıraç: Ben Fakir şükrü’yü oynuyorum. Eskitepe’nin ileri gelen kabadayılarından biri… Lakabı Fakir şükrü olsa da o günleri çoktan geride bırakmış. 

Eskiden hamalken, artık mal mülk sahibi zengin bir adam… Horoz dövüşüne meraklı. Kumara düşkünlüğü de var tabii… 
– Sinan Tuzcu: Benim canlandırdığım karakterin ismi Muharrem… Lakabıysa Dedo… Fakir şükrü’nün yeğenini oynuyorum. Kabadayılık raconuyla büyümüş. Racon racon diyoruz ama aslında racon kabadayılığın anayasası. Mahallede racon kesen de Fakir şükrü… Yani her türlü anlaşmazlığı, problemi, çözen, aileler arasındaki sıkıntıyı tatlıya bağlayıp son sözü söyleyen kişi. 

Bu lakap nereden geliyor?
– Sinan Tuzcu: Lakabı muhacirlikten geliyor ve “dede” manasına geliyor. Yaşı genç olmasına rağmen ağırbaşlı bir adam… Lise mezunu… Tabii 1950’lerde lise mezunu olmak da büyük iş. O yüzden ticaret hayatına da atılıyor, milletvekilliğine de soyunuyor, Hacettepe’nin kuruluşuna bile ön ayak oluyor. Ve amcasının eline geçen paranın nasıl işletileceğine o karar veriyor. Her kabadayı ailesinin içinde “Bu silah meselesinden elimizi çekelim, legal olmaya bakalım”cı adamlar vardır. ışte onlardan biri Dedo. Amcasıyla arasında tatlı bir çekişme var diyebiliriz.

Senaryo gerçek olaylardan esinlenilerek yazılmış. Eski dökümanları arıştırdınız mı, bu karakterler hakkında veri elde edebildiniz mi?
– Sinan Tuzcu: Evet, bizim hikayemizin aslında şimdiki mafyanın çıkış noktası olduğunu gördüm. Ankara’nın Eskitepe mahallesinde geçen olaylar bunlar… 

Ama mafya ve kabadayılık birbirinden ayrı şeyler değil mi?
– Sinan Tuzcu: Evet, kabadayılık sonradan bozulup mafyaya dönüşmüş. Dündar Kılıç’ın bir lafı vardır, “Biz ne külhanbeyiyiz, ne de mafyayız. Biz kabadayıyız” der bütün röportajlarında.

Röportajın devamını okumak için tıklayınız

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da54 sorgu var. 0,821 saniyede yüklendi.