En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Bu Sezon Dizilerde Olay Çok; Duygu Yok!

Dizi Magazin, Editörden 6 Ekim, 21:29'de eklendi

d'iiizizi

Furkan Söğüt – Televizyon Dizisi
https://twitter.com/furkansogut

logtww

Bugünkü yazımda Haziran ayında sezon finali yapan ve Eylül ayında yeni sezonuna başlayan ve Eylül ayında yayın hayatına ilk kez merhaba diyen dizileri mercek altına almak istiyorum.

Konu başlığı sanırım çok net bir şekilde seçtim: dizilerde olay çok ama duygu yok. Böyle bir başlığı seçmemin nedeni, bu sezon genel olarak dizilerde duygu eksenliği olması. Bana da bir televizyon ve dizi yazarı olarak bir sürü mesajlar ve Tweet’ler geliyordu dizi izleyiciler tarafından. Bu sezon dizilerde olayların çok olduğu ancak o olaylarda duyguyu hissemediklerini vurguluyorlar. Bence çok doğru bir şeye değenildi. Ben de aynı şeye katılıyorum ve ne yazık ki bu sezon bazı dizilerde hayal kırıklığına uğradım izlerken.

Bir dizi izlerken bir izleyici olarak hissetmemiz gereken en önemli şey duygu. Karakterlerle empati kurup onların duygularını anlamamız lazım. Ancak ne yazık ki bu durumu bu sezon pek farkedemedim dizilerimde. Bu söylediklerim tüm diziler için mi geçerli? Hayır. Özelikle ‘A.Ş.K.’, ‘med cezir’, ‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Güneşi Beklerken’, ‘Çalıkuşu’, ‘Kayıp’, ‘Kaçak’ ve ‘Karagül’de duyguların çok yoğun olduğunu söylemeliyim ve ben de izlerken karakterlerle empati kurup onların duygularını anlayabiliyorum. Yani bu sebepten dolayı bu dizileri tebrik etmek isterim.

Buradan dizilerin yönetmenleri ve senaristlere sesleniyorum; elbette dizilerinize heyecan ve olay katın, olmalı da zaten ama tüm bunları katarken bir dizinin en önemli şeyi ‘duygu’yu katmayı unutmayın..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 0,820 saniyede yüklendi.