En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Çağrı Çıtanak: “Babam Sınıfta Kaldı Seti Şirinlerin Köyü Gibiydi”

Ailenizin gözünden Çağrı Çıtanak nasıl biridir?Size farklı bir adla hitap ederler mi?

İlk olarak şunu şöyleyim; ailemin gözünde komik bir adamım. Sinirlenmeme bile gülen bir ailem var. Normal halime nasıl tepki veriyorlar siz düşünün. Eniştemin ‘hadi bizi güldür’ dediğini bilirim. Ama sonuç olarak ailenin dağınık çocuğuyumdur. Disiplini severim ama düzeni asla!

Maceranız Asi dizisiyle Hatay’da başlıyor.Geri kalan kısmını sizden dinleyelim

Maceram köşelerden oluşuyor aslında. Her yaptığım iş, her tanıştığım insan dönülmüş ya da dönülecek yeni bir köşeyi getiriyor beraberinde. ‘Asi’ dizisi bu köşelerin en büyüklerinden biriydi. Hayatımda gördüğüm ilk set’ti sonuçta. Temellerim atılmış orada ben farkında olmasam da. Oyuncu olabilmek kendimi bildim bileli en büyük hayalim. Hala oyuncu oldum diyemem, çarpılırım 🙂 Neyse konuya dönecek olursak, Asi’de tanıştığım insanların bir kısmıyla muhabbetimizi hiç koparmadık. Oradan oraya, oradan oraya derken menajerim Özlem ablayla (Özlem Duran Menajerlik ) tanıştık. Sonra ‘oradan oraya’ olan hikâye ‘Özlem abladan oraya’ formatına döndü. Hala da ayni şekilde devam ediyor. Sanırım tüm bunlar olurken ben de hedefimin yoluna patikadan da olsa bir giriş yapmış oldum.

Asi Dizisi Monte Carlo’da ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.Bu konuda ne düşünüyor sunuz?Asi Demir neden bu kadar sevildiler sizce?

Asi dizisinde sadece 1 sezon bulundum ve sonra tüm ilişiğim kesildi. Benden sonra neler oldu bilmiyorum. Hatta benden sonrasını bırakın, ben varken bile ne olduğunu tam bilmiyordum. Hatta ayıp etmiş olacağım ama Monte Carlo’da ödül aldığını da simdi sizden duydum 🙂 Ama büyük başarılara layık görülmüş olması şaşırtıcı değil bence. A’dan Z’ye kusursuza yakın bir ekip vardı. Tuncel Kurtiz, Çetin Tekindor, Tülay Günal, Nur Sürer, Necmettin Çobanoğlu ve daha bir sürü… Överken bile ‘ne haddime’ deyip utanacağınız usta oyuncular vardı. Bu kaliteyi göz önüne alırsak, ebeveynlerin ‘neden 100 değil’ i gibi ‘neden 1 değil’ bile diyebiliriz 🙂

Murat Yıldırım,Tuba Büyüküstün ve Çetin Tekindor gibi önemli isimlerle çalışmak nasıl bir duygu? Onlarla yaşadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

Ben Asi döneminde biraz çekingen bir çocuktum. O yüzden işimi halledip hemen bir kenara geçerdim. Zaten cast asistanlığı yapıyordum, yani beraber çalışmamızı gerektiren bir durum olmuyordu. Yaşanmış pek bir anımız yoktur o yüzden. Hatta hatırlanabileceğimi bile sanmıyorum. 🙂 Ama çok net bir şey şöyleyim, Tuncel Kurtiz ve Çetin Tekindor un beraber geçtiği koridora 5 dakika bakmışlığım vardır.

Antakya büyülü bir şehir,aynı zamanda sizinde memleketiniz. Zor olmadı mı bu şehirden ayrılıp,İstanbul’a yerleşmek?

Antakya’nın değerini anladığımda ayrılık acısını yasamak için geç kalmıştım. Öyle büyük bir hırsla, öyle büyük hayallerle ve öyle bir inançla geldim ki İstanbul’a, gelirken arkama bile bakmamışım. Antakya’nın bozulmamak için direnmesi bile sevilesi, özlenilesi, hissedilesi, yaşanılası kılıyor. En güzel yani da bu bence. Ne zaman giderseniz gidin, Antakya hep hoşgörülü, lezzetli, anlayışlı ve bunları koruyabilecek kadar DİRENÇLİ bir ruha sahip.

Bir çok projelerde yer almışsınız.Sizin en çok severek oynadığınız dizi ve rol hangisi oldu?

Kayıp Şehir de Amigo Behçet diye bir karakter oynamıştım. Beklediğimden de kısa sürdü hikâyesi ama iyi karakterdi. Olsa da oynasak dedirten cinstendi yani 🙂

Kaan Aral rolünde kendinizden bir şeyler buldunuz mu? Ya da size neler kattı?

Kaan Aral! Hayıflanmak değil derdim, yanlış anlaşılmasın, ama esas oğlanın ve esas kızın prototip insan ruhuna yakın olması gibi bir gerçek var bizde. Gelenek gibi olmuş artık, talep öyle çünkü. Bu genellemenin dışında kalan iş sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Kaan da biraz öyle bir karakterdi. Ben Çağrı olarak çok normal bir adam olmasam da, insani duygular bir nokta da kesişir herkeste. Benim de Kaan la aynı olan yanlarım onlardı herhalde.

Yağmur ve Kaan arasında nasıl bir bağ vardı? Kolay elde edilemeyen aşk daha derin ve vazgeçilmez mi oluyor?

Kaan’la Yağmur arasında işveli-cilveli, kaçmalı-kovalamalı ve bu kadarla sınırlı kalacak kadar masum bir ask vardı aslında 🙂 Aşk zaten kolay kolay vazgeçilebilecek bir şey değil bence. Ama aşkın büyüsü bir kere kaçınca istediği kadar zor elde edilmiş olsun, ne derinliği kalır ne vazgeçilmezliği. Ha tabi ‘fazla naz âşık usandırır’ var bir de. Başlamadan biten aşk diye bir şey türedi bu yüzden. 🙂

Babam Sınıfta Kaldı dizisinde set ortamı nasıldı? Hala görüştüğüz kişiler var mı?

BSK seti şirinlerin köyü gibiydi. Setin son gününde %60 inin ağladığı bir ekip düşünün. Bir setin güzelliği daha nasıl anlatılır bilmiyorum. Ama gel gör ki hayat devam ediyor. Herkes farklı bir telaş içinde, herkeste farklı bir koşturmaca var. O yüzden görüşmek her zaman mümkün olmuyor. Bizde elimizden geldiğince fırsatları değerlendirip, bir araya gelmeye çalışıyoruz.

Babam Sınıfta Kaldı dizisinin yaz boyunca başarılı bir çizgide ilerleyip yeni sezonda reytinglerin düşmesi ve yayından kaldırılması hakkında ne düşünüyor sunuz?

Olacağı varmış..:) Yok yok, kaderci bir adam değilim. Kaderi karar mercileri çizer. Böyle çizmek gerekmiş demek ki. Somut sebeplere gelince, yayın saatimiz değişti, günümüz değişti, farklı günde yayınlamadan eski gününe geri döndü fakat filan. Sonuç olarak Gani Hoca diziyi bitirdiğini açıkladı. Bizde üzerimize düşeni yapıp saygı gösterdik..:)

Müzik’e olan ilginiz nereden geliyor? Gitar çalmak sizin için ne ifade ediyor?

Müzik’e ilgim nerden hiç bilmiyorum. Çoğunlukla içten bir yerlerden ama..:) vurmalılarla başladım müziğe, TSM dinleyerek devam ettim, iddia yüzünden bir gecede gitar öğrendim, sonra ud aldım, şimdi klarnet istiyorum. Hangisini adam akıllı çalıyorsun deseniz, hepsinden biraz biraz. 🙂

Saklı Kalan Aşk Dipten Gitmektir dizisinde Emre karakterine hayat veriyorsunuz.Diziye nasıl dahil oldunuz ve bu rolü kabul etmenizdeki etken neydi?

Değerlendirmeye değmeyecek bir fırsat yoktur bence. Olması gerekenler oldu, audition çektik, izlediler, beğendiler, tamam dediler, konuştuk anlaştık ve gittim. Zaten kolay beğenmeyen bir adamın bile koşarak gideceği bir işti bence.

Melis Birkan, Muhammet Uzuner ve Meral Çetinkaya gibi değerli isimlerle oynamak büyük bir şans değil mi?

Normalde şansıma pek güvenmem. Hep ters köşeye yatırır beni ama bu sefer 12 den vurdum sanırım 🙂 Şanstan öte bir şeydi. Meral Çetinkaya ile sahnemiz olmadı hiç. Bir kez sette denk geldik o kadar. Ama tanışma ve konuşma fırsatı bulduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim ki, yeni nesil oyuncu adaylarına her şeyden önce alçak gönüllülük ve sıcakkanlılığıyla örnek olacak biri.

İlk önce dizi,Saklı Kalan adıyla yayınlanıp daha sonra ara verildi.Ve Saklı Kalan Aşk Dipten Gitmektir yeni ismiyle ve kadroda değişiklik yaşandı.Diziden ayrılanlarda oldu.Neden böyle bir sürece gidildi?

Ben diziye sonradan dahi olduğum için o kısımlara pek hâkim değilim. Bu soruyu elde olmayan sebeplerle pas geçiyorum.

Dizi 16 Martta izleyiciyle tekrar buluştu.Yalnız istenileni yine elde edemedi.Dizinin kaldırılacağı yönünde söylentiler var.Sizden aslını öğrenebilir miyiz?

Bu soruyu da isteyerek pas geçiyorum..:)

Sette yaşadığınız hiç unutamadığınız, aklınızdan çıkmayan, Sizi hüzünlendiren ya da mutlu eden bir ana şahit oldunuz mu?

Rahmetli Tuncel Kurtiz in Asi setinden ayrılışında veda için yaptırılan pastayı kesişi geliyor aklıma. Öyle enerjikti, öyle coşkuluydu ki Usta gidecekti ama hepimizin suratında buruk da olsa bir sırıtma vardı. Bugün hatırladıkça yine buruk bir sırıtma geliyor insanin yüzüne. Ve buruk bir tebessümün kaç farklı anlama geleceğini yaşatarak anlatıyor, yine bir şeyler öğretiyor bize. Huzur içinde yatsın.

Set dışında neler yapıyorsunuz?

Set dışında tiyatro yapmaya yeltenip, vazgeçiyorum. Ruhani olarak durum bu. Ama bu sefer çok yaklaştım sanırım. Vadesini kestiremiyorum ama çok uzun olmayacak diye düşünüyorum, isin büyük kısmi bitti çünkü. Güncelimde ise güncel isler, arkadaş buluşmaları, film, müzik, kitap, sohbet muhabbet var.

İlk görüşte aşka inanır mısınız?Aşkın tanımı yapacak olsanız?

İnanırım, inanmayanlar yaşadığı zaman dalga geçerim. Aşkın tanımını yapamam. Çok uzun sürer. Ama iyidir, güzeldir. 🙂

Bundan sonra kendinizi nerede görmek istiyorsunuz, kariyer planlarınız nedir?

Tabii ki her zaman daha ilerisi var planlarımda. Hedef ise çıplak gözle görülemeyecek kadar uzakta. Benim için genelde bu böyledir ama. Ne kadar imkânsızsa o kadar cazip.

 

Sizi severlere neler söylemek ister siniz?

 ‘Sevgilerine layık olmaya çalışacağım’ yanlış bir cümle bence. Sanki beni sevsinler diye özel bir şey yapmışım da yapmaya devam edecekmişim gibi geliyor. Ben kendim gibi olmaya devam edeceğim. Herkese değerli hissiyatları için teşekkür ederim.

En sevdiğiniz mekân: Mekân kültürüm yoktur. Çok da sevmem zaten. ‘ Mekân’ kelimesi bile bir soğuk bence. İstanbul’un tüm sahillerinde karton bardakta cay kahve satan amcalar var. Hiç bir ‘mekân’ isletmecisi onlar kadar güler yüzlü ya da samimi olamaz bence.

En çok aldığınız ürün: Çakmak

En son gittiğiniz film:  Filmlerin eskimesini severim normalde. Geç izlemek daha çok haz veriyor. Bir de sinema salonlarında edemiyorum. En son çok merak ettiğim ‘Zaman Makinesi 1973’ filmine gittim. Diğer filmleri yıllandırmaya yatırdım şimdilik 🙂

En son aldığınız hediye: Birinden aldığım hediye bana beni çizdikleri bir resimdi. Benim birine aldığım hediye bende kalsın. 🙂

En büyük hayaliniz: Motor-az eşya-müzik- haritada bir nokta. Bunlarla yapılacak herhangi bir şey olabilir.

En son aldığınız kitap: Dario Fo – Kadın Oyunları.

RÖPORTAJ: DİZİ LAKIRDISICISI

Çağrı Çıtanak Resimleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Yeni Dizi Magazin Haberleri

En Yeni Dizi Magazin Haberleri

0
0
8 Aralık, 05:17
Yayında Olan Diziler

Yayında Olan Diziler

0
0
8 Aralık, 05:16
Tüm Günlük Diziler Burda

Tüm Günlük Diziler Burda

0
0
8 Aralık, 05:03
Can Yaman Resimleri ve Biyografisi

Can Yaman Resimleri ve Biyografisi

0
0
6 Aralık, 14:29
Sayfa da54 sorgu var. 0,910 saniyede yüklendi.