En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

“Çarşamba Gecesi” Uzun Bir Tatili Hak Etti Artık.

Dizi Magazin, Editörden 19 Haziran, 00:14'de eklendi

Hakkında yapılan dedikodular, devletin tepkisi, halkın ikiye bölünmesi en çok onların işine yaradı ve her hafta güçlenerek zirveye 4 sene sahip oldu. Gerçek anlamda tarihimizi anlattıklarını elbette söylemek zor;  çünkü bu tarih ve hayal karışımı bir projeydi. Elbette tarihimizin içinde anlatıldığı gibi de yaşanan olaylar mevcuttu. Ama hele ki Sultan Süleyman gibi bir padişahın 4 yıl, 4 duvar arasında anlatılması beni en başından beri rahatsız etmişti. Zaten ilgimi de çekmediği için diziyi hiç seyretmedim. Ama toplumumuza fazlasıyla hitap etmişti. Çünkü bizler entrika, gizem ve yatak odası sırlarını seven bir toplumuz.

Her ne olursa olsun büyük bir başarıydı. Buradan emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bence dizinin final yapmasına en çok Çarşamba gecesi yayınlanan diziler sevindi. Zira herkeste bir inat, bir onur mücadelesi ve anlamsız bir savaş vardı o gece. Peki, şimdi ne olacak? Öncelikle Çarşamba gecesi kendi adına bir “Ohhh!”çekecek ve uzun bir tatili anasının ak sütü gibi hak ettiği için keyfini sürecek. Çünkü bundan sonra onunda işi kolay; hatta eğlenceli bile olabilir. “Ankara’nın Dikmeni” isimli klasik Gani MÜJDE yapımı yaz sezonunda da devam edeceği için, Eylül başına kadar Çarşamba akşamları kesin birinci. Eylül’de Star Tv o geceye “Muhteşem Yüzyıl” kalitesinde olmasa bile ona yakın bir proje koyarak yine Çarşambayı kapatmak isteyecek. Daha önceleri “Ankara’nın Dikmeni” her hafta ikinci olduğu için de Star TV epey bir zorlanacak gibi. ATV de yayınlanan ve benimde beğeniyle takip ettiğim “Kara Para Aşk” dizisi muhtemelen “Ankara’nın Dikmeni” ile dönüşümlü olarak birinciliği alacaklar. Çünkü başladığından beri dizi hep 3’ncü sırada. Star TV kanalının yönetimi bence elinde patlayan ve hala durumuna bir isim koyamadıkları “Kurt Seyit ve Şura” dizisini Çarşamba akşamına alsınlar. Böylece belalısı “Küçük Ağa” stresinden kurtulmuş olurlar. Çünkü o diziye ciddi bir şekilde kafayı takmışlardı. Ha, bu seferde karşılarında “Ankara’nın Dikmeni” var. Ama o en azından “Küçük Ağa” gibi içinde bir hikâye barındırmıyor. Gevezelikten başka bir şey değil.

Bunların aslında hepsi Eylül 2015 yılına kadar zaman kazanmak ve biraz da soluklanmak. Bence kanal yönetimi ve yapımcı firma “Kösem Sultan” dizisi ile yine Çarşamba akşamlarına talipler. Ama rüzgâr bu sefer onların istedikleri yönde eser mi, işte onu kestirmek zor. Bir kere aynı tatta bir proje olacak. Aynı yapım şirketi, aynı kanal, muhtemelen aynı oyuncu kadrosu (zaten başka şansları yok, Muhteşem Yüzyıl dizisinde bir ben oynamamıştım) büyük bir ihtimal aynı yönetmen ve yazar grubu da biraz yeniliklerle o projeye dâhil olacaklar. Kösem Sultan için Beren SAAT’I seçmek bence doğru bir karar değildi. Hele ki konuşulduğu gibi adı geçen Hazal KAYA hiç doğru bir karar değil. Bu tarz ağır ve sorumluluk isteyen rollerin tanınmamış yeni yüzlerden seçilmesi gerekiyor. İnandırıcılık ve heyecan açısından bence bu çok önemli… Sonra neden yine aynı proje ya da ona yakın bir çalışma? Hele ki Timur SAVCI ani bir karar ile her şeyi bırakıp gitmişken. Onu da anlamak zor… Zaten gitmesi başlı başına bir hataydı. Bu ülkede Süleyman Demirel 6 kez gitmiş 7 defa da gelmişti. O koltuk ballıdır, güzeldir ve tatlıdır. Gelmek zor ama gitmekte imkânsızdır.

Saygılarımla.

Arslan Yıldız.

[email protected]

twitter.com/@ArslanYldz4

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da50 sorgu var. 0,860 saniyede yüklendi.