En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Evlerden Biri Dizisi – Star

Dizi Arşivi 29 Ekim, 00:25'de eklendi

Evlerden Biri Dizisi 13. ve Final Bölümü 29 Ekim Salı Saat 23.15’de Star’da

 

Erdal, Nursen’e aşkını iyiden iyiye ortaya koyar. Bunu ağabeyi İskender’e de söyler. Hatta destek beklediğini dile getirir. İskender, çılgına dönmüş olsa da artık yapabileceği bir şey olmadığının farkındadır. Çünkü Erdal, Nursen ile olan ilişkisini ona tüm detaylarıyla anlatmıştır.  İskender, mahallede bir efsaneye dönüşmüş olsa da  Nursen’den başka bir şey düşünememektedir. Annesi ve ablası ise ona Nurdan’ı uygun görmüştür. Nurdan da ona karşı kayıtsız değildir. Ayşe’nin peşindeki Caner ise İskender’den yediği dayakla yepyeni bir bakış açısı kazanır. Erdal, Nursen’in durumundan habersiz, Filiz’in baskısına boyun eğerek onun hayatına doğru yelken açmaya başlar. Nursen’in çaresi ve kurtarıcısı yine İskender olacaktır.

EVLERDEN BİRİ 13. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Orhan Kemal’in ölümsüz eserinden EVLERDEN BİRİ Çarşamba Star’da Başlıyor

Özgür Çevik ve Ceyda Ateş başrollerde… Müzikler Fahir Atakoğlu’ndan…

Türk Edebiyatı’nın ölümsüz eserlerinden biri daha televizyonda; EVLERDEN BİRİ… 

Farklı görüş ve fikir ayrılıklarının çözülmenin eşiğine getirdiği aileler ve etkileyici bir aşk hikayesi… Hayata bambaşka pencerelerden bakan, farklı kutuplardaki aileler ve mantığın duygularla savaşında ortaya çıkan inanılmaz tablo…

Evlerden Biri, hayatın içinde sıkışmış evlerden sadece birine zoom yaparak, günümüzde milyonlarca evde yaşananlara da ayna tutacak.

İskender, Erdal ve Ayşe… İkisi erkek, biri kız üç evlat. Babaları Sadi Bey  emekli. Anneleri  Hediye, ev hanımı. Mahalle arasında, eskimiş ama eskidikçe de değeri artan bir evde yaşıyor. Tüm gelecek hayallerini, umutlarını oturdukları eve bağlayan ailede,  eski huzur, mutluluk sadece fotoğraf karelerinde kalmış… Hayaller, birbirinden farklı beklentiler, çıkar ilişkileri birbirleriyle çakıştıkça gerilim de artmaya başlıyor…

Bir gün, bir anneyle kızı, Nursen ile Leman taşınır karşılarındaki eve… İlginç, güzel, alımlı ve neredeyse abla kardeş gibi duran bu ikili, evdeki herkesin ilgi odağı olur. Evin erkeklerinin birbirinden habersiz benzer düşünceler geçer aklından. Hayalleri onların üstünde yoğunlaşır. Evin erkeklerinin umutları, aşkları, gelecekleri olur adeta bu anne ile kız.

İskender’in içe kapanık, silik hayatına yeni bir ışık doğar. Onun tam zıttı olan erkek kardeşi Erdal ise ağabeyinin damarına basacağı yeni bir yol bulmuştur kendine. Ev üzerinde daha fazla pay sahibi olabilmek için epeydir gergin olan kardeşlerin arası daha da açılmaya başlar.

Sadi ise öteden beri, çocuklarına karşı babalık görevini yaptığını düşünür. Artık ailesi için değil, içten içe kendisi için yaşamak ister. Hastalıklı, yorgun ve yaşlı bedeni, ömrünün son günlerinde mutlu olsun ister.

Masum ve dupduru güzelliğiyle Nursen, annesinin hiç onaylamadığı bir hayatı, dürüst, namuslu bir yaşamı yakalamanın peşindedir. İlk görüşte sevdalandığı Erdal ile onun ağabeyi İskender’in kendisine olan gizli hisleri arasında hangisinin gerçek olduğunu bilemeden…

Genel Notlar:

Türk Edebiyatı’nın ölümsüz eserlerinden biri daha dizi oluyor: ‘Evlerden Biri’.

Yönetmenliğini Bahadır İnce’nin üstlendiği, müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı dizide Özgür Çevik, Ceyda Ateş, Şemsi İnkaya ve Mehtap Bayrı rol alıyor. Orhan Kemal’in aynı adlı eserinden ekranlara uyarlanan ‘Evlerden Biri’ çok yakında Star’da başlayacak.

Orhan Kemal, “Evlerden Biri” adlı romanını 1956 yılında yazmıştır. Roman, yazarının da bir süre oturduğu İstanbul’un kenar mahallelerinden biri olan Cibali’de yaşanmış olup, mülkiyetin neden olduğu bir aile dramını konu edinmiştir.

Romanın özeti:

Aynı avlu içine karşılıklı olarak yapılmış iki katlı evlerden birini emekli ikramiyesiyle Şimendiferci Şadi almış; eşi Hayriye, çocukları Ayşe, İskender ve Erdal’la birlikte oturmaktadır. Diğer ev de, Leman Hanım’la kızı Nursen’e aittir. Avluda bulunan musluktan ise, bu evlerde oturanların tümü ortaklaşa yararlanmaktadır.

Şimendiferci Sadi, Devlet Demiryolları’ndan emekli olmuştur. Kalp hastalığının yanı sıra, şeker ve tansiyonu vardır. Leman Hanım’ın trikoda çalışan kızı Nursen’e aşıktır. Evin alt katındaki, avluya bakan odada yatıp kalktığı için, musluğa geldiği zamanlarda sevgilisini görebileceği, zaman zaman konuşabileceği bir konuma sahiptir.

Her sabah, mahalledeki Pehlivan Ali’nin kahvesine giderek orada eski maliyeci Müçteba Bey’le buluşur.

Müçteba Bey de, aynı mahallenin üst yanında, varisleri tarafından elli kadar odaya bölünen, çoğunlukla işçilerin oturduğu beş katlı, eski bir konağın kiracısıdır.

O da, kendisi gibi, konak eskisinin bir odasında oturup tütünde çalışan Nursen’in arkadaşı Ayla’ya aşıktır. İhtiyarların aşklarından kızların haberleri yoksa da, yiyecekmiş gibi bakmalarından rahatsız olurlar.

İşte bu iki arkadaş, buluştukları kahvede, sevgilileri hakkında kurdukları hayallerden birçoğunu gerçekmiş gibi birbirine anlatır, onları işe gittikleri ve işten çıkıp eve dönecekleri saatlerde gözlerler.

Şimendiferci Sadi Bey’in kızı Ayşe, bir markette çalışmakta olup, çirkin ve evde kalmış olmanın bilincindedir. Bu nedenle cinsel ihtiyaç içinde kıvranmaktadır.

Erdal, hukuk fakültesinin son sınıfında okumakta ve kendisine “kurtarıcı” gözüyle bakılmaktadır. Ev nedeniyle, aile arasında hiç eskimeyen tartışmalar kimi zaman kaba güç kullanmaya kadar varmaktadır. Erdal, önceleri, evin satılarak paranın Paris’te yapacağı doktora için; damat adayı olduğu zaman da, zengin kayınpederin gözünü boyamak için kendisine verilmesini; İskender, paranın hakça bölünmesini ister.

Ayşe, babasından boşalacak odada, kocasıyla birlikte sürdüreceği evlilik hayalleri büyütür. Anne de kendi geleceği açısından evin satılmasına karşı çıkar.

Her tartışmada ya da satış öncesinde, Sadi Bey’in değişmez sözleri; “Defolsunlar başımdan… Bu ev benim evim. Ben bu evi devletin verdiği ikramiyeyle aldım. Satmayacağım. Satmayacağım işte. Parasını ite köpeğe yedirmeyeceğim” olur.

Diğer evde, 16 yaşında evlendirilen, iflas edince kocasını kapı dışarı eden Leman Hanım, kızı Nursen’le oturur.

Dünyanın dingilini para olarak kabullenen ve hafifmeşrep bir kadın olan Leman Hanım, zengin erkeklerle yatarak para kazanır. Genç erkeklerle de zevki için yatar. Birkaç ayda öldürebileceğini söyleyerek, kızını uyuşturucu kullanan zengin bir ihtiyara verme hesapları yapmaktan kaçınmaz. Nursen ise, annesinin yaşamından utanan bir kız olup, evlenme kararı aldıkları İskender’le ilişkisini sürdürür.

Ayla’ya sarkıntılık yapan Müçteba Bey, karısı tarafından suçüstü yakalanınca, hem mahalleye rezil, hem de evden çıkamaz olur.

Kahveci Pehlivan Ali, bir gün yolda rastladığı Sadi Bey’e, oğlu İskender’in Nursen’le bir ilişkisini anlatır. Sevgilisinin oğluyla seviştiğini öğrenince fenalık geçiren Sadi Bey, eve getirilir. Bir süre sonra da ölür.

Bu kez cenaze başında küfürle başlayan iki erkek kardeşin kavgası yumruklaşmaya ve birbirini yaralamaya kadar varır. Kardeşlerin başlarını alıp gitmeleri üzerine cenaze mahallenin yardımıyla kaldırılır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
Kara Yazı Dizisi – Kanal D

Kara Yazı Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 18:53
Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 12:31
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

0
0
22 Mart, 00:42
Ölene Kadar Dizisi – Atv

Ölene Kadar Dizisi – Atv

0
0
22 Mart, 00:10
İçerde Dizisi – Show Tv

İçerde Dizisi – Show Tv

0
0
17 Mart, 08:13
Paramparça Dizisi – Star Tv

Paramparça Dizisi – Star Tv

0
0
17 Mart, 05:39
Sayfa da54 sorgu var. 1,051 saniyede yüklendi.