En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Dedemin İnsanları Perşembe Star’da

Tv'de Sinema 15 Ağustos, 11:15'de eklendi

Dedemin İnsanları 00007Yerli Sinema

DEDEMİN İNSANLARI

Yönetmen :         Çağan Irmak

Oyuncular:           Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz,Mert Fırat, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır

Türü:                  Dram

Yapım Yılı:          2011 / Türkiye

Çağan Irmak’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği Dedemin İnsanları’nda Çetin Tekindor, Hümeyra, Mert Fırat ve Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır olmak üzere birçok ünlü isim yer alıyor…

DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, farklı bir yerden bakacaksınız.

Konusu;

Ozan, Ege’de küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla “gavur” diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar “Biz Türküz.” diyerek onlara kafa tutar.

Ozan’ın dedesi Mehmet Bey, kasaba eşrafından, saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip, onlara yardım eder. Hoşgörürsüyle bilinen Mehmet Bey torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır. Mehmet Bey daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Girit’ten göçmüşlerdir. Mehmet Bey’in en büyük arzusu ölmeden evvel doğduğu toprakları görebilmektir. Bu özlemle sık sık içinde mektuplar olan şişeleri Ege’nin mavi sularına bırakmaktadır.

Yayın Günü:15 Ağustos Perşembe

Yayın Saati: 20.00

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mRH538E9mk4[/youtube]

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da58 sorgu var. 0,438 saniyede yüklendi.