En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Diziler Avrupa Yolunda

Dizi Magazin 13 Şubat, 16:04'de eklendi

Türkiye ile İtalya arasındaki ortak film ve dizi yapımına izin veren tasarı onaylandı. Türk yapımlarına Avrupa’nın kapısı açıldı

Türk dizilerinin Arap ülkeleri ve Türk dünyasında ilgi görmesinin ardından Türk sineması ve dizileri Avrupa’ya da kapı araladı.

Türkiye ile İtalya film, sinema ve dizilerde işbirliği yapacak. Türkiye ile İtalya arasındaki Sinematografik Ortak Yapım Anlaşması?na ilişkin tasarı, Meclis Genel Kurulu?nun öncelikli olarak gündemine alındı.

Tasarıyla iki ülke film sektörü konusunda her türlü işbirliği ve teşvik yolunu açık tutacak. Ortak yapım filmler yanında, iki ülke de karşılıklı olarak sektörü teşvik edecek.

Tasarının, ayrıntıları şöyle: Ortak yapım filmler yürürlükteki mevzuattan ve teşviklerden yararlanacak. Filmin konusu ve senaryosu gerektirdiği takdirde ortak yapıma katılmayan bir ülkede dış veya iç mekanlarda çekimlere izin verilebilecek.

Ortak yapım film, ithal filmlere kota uygulayan bir ülkeye satılacaksa bu film normal olarak katkısı çok olan ortak yapımcının tarafına uygulanan kotaya dahil edilecek.

İki ülke arasında TV ve video yapımlarının ithalatı, dağıtımı ve gösterimine sınırlama getirilemeyecek.

NEVİN BİLGİN / STAR

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,228 saniyede yüklendi.