En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

engin Altan Düzyatan : “Bazen risk almaktan korkmamak gerek”

Dizi Röportajları 9 Mayıs, 09:48'de eklendi
Engin Altan Düzyatan

Oyuncu Engin Altan Düzyatan: Değişik projelerde yer aldığın zaman gelişirsin. Gelişmek ve hayatta daha başarılı olmak istiyorsanız rahat hissettiğiniz alanın dışına çıkıp kendinizi zorlamalısınız. Yani risk almaktan korkmamanız gerek…

atv’de yayınlanan ‘Son’ dizisinin ‘Halil’i Engin Altan Düzyatan; iyi bir oyuncunun, yeteneğinin yanı sıra fiziğiyle de göz doldurması gerektiği inancında. “Her oyuncunun alternatifi var, ancak hâlâ fiziği iyi olan aktör sayısı az. Olanlar da zaten manken kökenli. Ülkemizdeki oyuncularda spor alışkanlığı yerleşmiş değil” diyen yakışıklı oyuncu, Men’s Health dergisine konuştu:
İdeal olan; üzerimde gömlek varken belli olmayacak, çıkardığımda ise insanların dikkatini çekecek bir vücuda sahip olmak.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

ERKEK TATİLİ’ SEVERİM
Haftanın en azından dört günü antrenman yapıyorum. Her seferinde farklı bir antrenmanı takip ediyorum. Hatta bazı günler dövüş koreografileri bile çalışıyorum.
Oyuncuysan her role hazırlıklı olacaksın. Paraşüt ile atlayabiliyorum, ata binebiliyorum. Eskrim ve kiteboard yapabiliyorum… Bunların üzerine dövüşemezsem ayıp olur!
Amerika’da film ve dizi sektöründe çok fazla çekişme var. O yüzden herkes formda olmak zorunda. Bizde de artık her oyuncunun alternatifi var. Ancak hâlâ fiziği iyi olan aktör sayısı az. Ülkemizdeki oyuncularda spor alışkanlığı yerleşmiş değil.
‘Erkek tatili’ yapmayı severim. Örneğin; geçen yaz menajerimin eşiyle çıktığım Meksika tatili gibi… Tüm gün yürümekten ter içinde kaldığım, gece 10’da uykumun geldiği türden bir tatildi. Sevgilinizle gitmeye uygun değildi yani. Cancun’da falez dalışı yaptık. Chichen Itza piramitlerini gezdik…
Tatilin en zevkli anı, tekneyle kılıç balığı avlamaya gitmemizdi. 30 kiloluk bir balık yakalamak için neredeyse bir saat mücadele ettim.
Bu yaz Şili, Endonezya, Bolivya ve Arjantin’den oluşan bir tatil planı görünüyor. Eğer köpek balıklarıyla dalış yapmayı göze alıyorlarsa kızlar da gelebilir. Geçen sene fırsat bulamamıştım; aklımda kaldı. Bu sene kesinlikle yapacağım.

KENDİNİ ZORLAMALISIN
Erkekler doğası gereği elindekileri korumak için programlanmışlardır. Bu yüzden geçerliliği kanıtlanmış, muteber şeyleri bırakmakta zorlanırız. Yeni şeyler denemek demek, elde olandan vazgeçmek anlamına gelir. Oyuncuların değişik projelerde yer aldığında geliştiğine inanıyorum. Ancak rahat hissettiğin alanın dışına çıkıp kendini zorlarsan gelişim sağlarsın. Yani risk almaktan korkmamalı.
Sevmediğim diyemem ama ‘Keşke başka yönetmen çekseydi’ diye aklımdan geçirdiğim filmler oldu. Film olarak kusurları olsa da atipik psikozlu bir çocuğu canlandırdığım ‘Cennet’ filmindeki rolümden çok zevk almıştım. ‘Romantik Komedi’ oynaması eğlenceli bir işti. ‘Anadolu Kartalları’ ise çok şeyi görme şansına sahip olduğum bir filmdi.
‘Anadolu Kartalları’ filmi için toplamda 75 dakika boyunca F-16 ile uçtum. Bunu gösteren askeri bir armam var. Göğüs kafesinizin üzerinde o kadar baskı varken, nefes alabilmek için bize öğretilen nefes alma tekniğini kullandık.

Sabah

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 0,637 saniyede yüklendi.