En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Ezgi Sertel ile Lezzet Haritası 1 Mart Pazar Show TV’de!

Tv'de Bu Hafta 27 Şubat, 06:55'de eklendi

Tadına doyum olmaz yöresel lezzetleri, binlerce yıllık yaşanmışlıkların sonucu olan gelenek görenekleri ve ülkemizin cennet köşelerini ekrana getiren Lezzet Haritası, Ezgi Sertel’in sunumuyla yayınlandığı ilk günden itibaren seyircisini ekran başına kilitliyor.

 

Programın bugün yayınlanacak bölümünün özelliği ise, tam 100. bölüm olması ! Sıcak üslubu ve doğallığıyla sofralarınıza konuk olan Ezgi Sertel, 100. programında Konya turuna tüm hızıyla devam ediyor.

EZGİ SERTEL 100. BÖLÜMDE KONYA’DA !

Ezgi Sertel, Lezzet Haritası’nın 100. Bölümünde; Konya’da çarşıları gezecek, Konya Peynir Şekerinin yapımını gösterecek. Ardından Sille’ye gidecek ve Sille’ye özgü kahvenin tadına bakacak. Ayrıca, Sille yöreye özgü çömlekçiliğin yapımını ekrana getirecek ve Sille yemeklerinden Kiremitte Tavuk ile Kiremitte Mormi Kebabının yapımını gösterecek.

Konyanın Bozkır ilçesine bağlı Sorkun Köyü’ne de gidecek olan Ezgi Sertel, eski usül tahin üretiminin nasıl yapıldığını gösterecek. Köyün hanımları ile yöreye özgü lezzetlerden Topalaklı Nohut, Patatesli Kıyma, Mıkla, Karamıklı Pilavın yapımını anlatacak. Ezgi Sertel, Konya’nın yöresel bir konağında, yöreye özgü Ayvalı Et, İncirli Et, Tarhana Kavurması, Fasulye Kavurması ve Sirkencübin Şerbetinin yapımını da ekrana getirecek.

Bütün bu yöresel lezzetlere ek olarak; Konya yöresine özgü müzik ekibi Konya türkülerini seslendirecek ve halk oyunu ekibi gösterilerini sergileyecek.

 

Konya’nın güzellikleri ve yemeklerinin büyüsü izleyicileri peşinden sürükleyecek !

 

Ezgi Sertel ile Lezzet Haritası, 1 Mart Pazar günü saat 14.00’te 100. bölümü ile Show TV’de!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,043 saniyede yüklendi.