En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Fahriye Evcen: “Çalıkuşu Dizisi Beni Çok Heyecanlandırıyor”

Dizi Magazin, Dizi Röportajları 27 Ağustos, 11:55'de eklendi
Çalıkuşu Dizisi

Çalıkuşu Dizisi

Fahriye Evcen, Vogue dergisinin Eylül sayısına konuk oldu.

Evcen röportajında Burak Özçivit ile birlikte başrolünde yer aldığı Çalıkuşu dizisinden de bahsetti.

Reşat Nuri Güntekin’in unutulmaz eseri Çalıkuşu’nun ele avuca sığmaz, idealist ve cesur Feride’sini canlandıracak olan Fahriye Evcen, Feride’yle ilk kez 12 yaşındayken tanışmış.

Evcen, “Ablam okuyordu Çalıkuşu’nu, ben de alıp okudum. Aklımda çok net sahneler kalmıştı. Karanlık okul, konağın bahçesi, Kamuran ve Feride’nin ilişkisi, serüveni sırasında olgunlaşan Feride” demekten kendini alamadı.

Feride, fevri bir kız. Fahriye Evcen ise kontrollü olduğunu söylüyor:

“Feride’yle tek benzerliğim, değişkenliğim. O an neyi gerektirirse onu yaşarım. Feride’yi canlandırıken kendimden yola çıktığım, çocuksu tarafımdan beslendiğim çok oluyor.”

Dizinin kendisini çok heyecanlandırdığını itiraf eden Evcen, “Çalıkuşu’na çok odaklandım. Beni çok heyecanlandırıyor. Akşam eve yorgun gidip yatağıma yattığımda bile ertesi günkü sahneyi nasıl geliştirebileceğimi düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ali 27 Ağustos 2013

emekler boşa gitmez inşallah kayıp şehir gibi olmasın
seyirci artık uyandı çoğu sanatçı olmadan biryerlere gelmiş fakat halen daha oyuncu olamamış bir çok insan yüzünden diziler kalkıyor.bunlara tiyatro yap deseler mümkünatı yok yapamamzlar işi ehline bıraksınlar da insanlarda dizi seyrettin

Sayfa da56 sorgu var. 0,942 saniyede yüklendi.