En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Filinta Dizisi – Trt1

Dizi Arşivi 21 Ağustos, 22:24'de eklendi

Filinta Dizisi Final Yaptı

filinta-49-016TRT 1 de yayınlanan baş rollerinde Onur Tuna, Cem Uçan, Hakan Yufkacıgil ve Berrak Tüzünataç gibi isimler olan Filinta yayından kaldırıldı. TRT 1’in yayın akışından çıkarılan dizi 22 Nisan’da sezon finali yapmıştı. Dizinin yapımcısı Yusuf Esenkal’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle: ” Filinta 3. sezon yerine, Abdülhamid Han dizisi olarak seyircimizin karşısına çıkacağız. Yakında resmi açıklamamızı yapacağız.” Esenkal, bir izleyiciden gelen neden bitirildiği sorusuna ise “Bir çok sebebi var ama en temel unsur hikayede oluşan tıkanıklık. Daha fazla uzatsak tekrara düşecektik. Tadında bırakmayı seçtik.” şeklinde cevap verdi.

Bilindiği gibi Filinta’nın baş rolü Onur Tuna Cesur Yürek dizisine geçmesinden dolayı diziden ayrılmıştı. Böylece TRT 1,  Yeşil Deniz’den sonra sezon finali yapan bir dizisini de bitirmiş oldu.

Nur Fettahoğlu Yeniden Filinta’dan Ayrıldı

Nur Fettahoğlu Yeniden Filinta'dan Ayrıldı

TRT 1’in sevilen dizisi Filinta’da sürpriz ayrılık!

Başrollerini Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Cem Uçan ve Hakan Kurtaş gibi isimlerin paylaştığı yapımın cuma akşamı ekrana gelen sezon finalinde Süreyya karakterine hayat veren Nur Fettahoğlu senaryo gereği ölerek yapımdan ayrıldı. Bilindiği gibi güzel oyuncu sezonun ortasında hamileliği nedeniyle diziye kısa bir ara vermek zorunda kalmış, geçtiğimiz bölümlerde ise geri dönmüştü.

Filinta, yeni sezon ve yeni konseptiyle Eylül’de TRT 1’de!

Nur Fettahoğlu Filinta’ya Geri Döndü

Nur Fettahoğlu Filinta'ya Geri DöndüFilinta dizisinde Sürreyya karakteriyle izleyicinin en beğendiği karakter haline gelen ve 41. bölümde hamile olduğu için diziye ara vermek zorunda kalan güzel oyuncu, 11 bölüm aradan sonra dün akşam 52. bölüm itibariyle diziye dahil oldu.

FilintaBin Yılın Şafağında” Her Cuma TRT 1’de!

Ahmet Mekin ve Hazım Körmükçü Filinta’da

filintaES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin sevilen aksiyon ve dönem dizisi Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ nın, usta oyuncuları bir araya toplayan kadrosuna; iki yeni isim daha katılıyor.

Türk sinemasının büyük usta ve duayenlerinden Ahmet Mekin ile yine tiyatro, sinema ve dizilerin usta oyuncusu Hazım Körmükçü, dizinin bu hafta yayınlanacak 48. Bölümünde iki farklı, sürpriz ve çarpıcı karakterleriyle izleyenlerin karşısına çıkacaklar.

Türk Sinemasına ‘Saygı Geçidi’ gibi dizi: Filinta!

Geçtiğimiz sezon Hababam Sınıfı Serisinin unutulmaz karakteri Hayta İsmail’i oynayan Ahmet Arıman, yine seyircinin onu ilk kez ‘Son Kuşlar’ filmiyle tanıdığı ve Türk Sinemasının Altın Portakal ödüllü kraliçesi Selma Güneri’nin de rol aldığı Filinta, Türk Sinemasına adeta bir saygı geçidi niteliği taşıyan isimleri ağırlıyor.

Kadiri Tarikatının Pir’i: Ahmet Mekin!

Filinta’nın  bu hafta yayınlanacak bölümünde seyirciyi, Türk sinemasının mihenk taşlarından  Sultan Türkan Şoray ve bir diğer usta oyuncusu Kadir İnanır’la birlikte rol aldığı ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminde ‘Cemşit’ olarak tanıyıp sevdikleri Ahmet Mekin’le buluşuyor!  Türk sinemasında kamera önünde 60. yılını kutlayan, 84 yaşındaki duayen sanatçı Ahmet Mekin; Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ seyircilerini, Kadiri Tarikatının Piri Abdullah karakteriyle selamlayacak. Ve Filinta’nın yeni başlayacak Osmanlı Dönemindeki tüm karışıklıklarda tahta çıkacak yeni Padişah Abdülhamit’in (Hakan Kurtaş), derin İslami bilgisi ve ruhsal öğretilerini içeren duruşuyla akıl ve fikir hocası olacak!

 

Filinta’da Kötülerin Efendisi Akbar Eyyam ile Hazım Körmükçü geliyor!

Osmanlı İmparatorluğu döneminde doğan, 1900’lü yıllarda Türkiye’nin ilk tiyatro ve Darülbedayi’nin önde gelen sanatçılarından biri olan Hazım Körmükçü ile aynı adı taşıyan, dedesinin mesleğini bugünlere getiren torun Hazım Körmükçü de Filinta’nın kadrosunda. Yıllardır devam ettiği tiyatro,  sinema ve dizilerin önemli, usta oyuncularından biri olan Hazım Körmükçü, seyircinin karşısına kötülerin ve kötülüklerin yeni Efendisi Akbar Eyyam olarak katılıyor.  Ve başta Yüce Efendi Miloş (Suavi Eren), Filinta Mustafa (Onur Tuna), Bıçak Ali (Cem Uçan) ve Osmanlı Devletini karanlığın içine sürüklemek için olanca gücüyle kötülüklere imza atıyor.

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği, senaryosunu Ali Can Yaraş’ın yazdığı Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’, daimi kadrosunun yanı sıra yeni oyuncularının da yer alacağı, merakla beklenen 48. Bölümüyle 26 Şubat Cuma akşamı TRT 1’de!

Filinta Dizisinde Ayrılık Yaşandı

rıza-kocaoğluTRT 1 in sevilen dizisi Filinta da ayrılık yaşandı. Cuma günleri TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşan Ömer Genç’in kaleme aldığı ve Osman Kaya’nın yönettiği Filinta dizisinde Onur Tuna, Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer gibi isimlerin rol alıyor. Flinta dizisinin 45. bölümünde bir ayrılık yaşandı. Bu sezon Flinta’ya giriş yapan Rıza Kocaoğlu’nun karakteri 45. bölümde ölerek diziye veda etti.

Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ 18 Eylül Cuma Başlıyor

filintaES Film’in yapımcılığını üstlendiği Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ 18 Eylül Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında ikinci sezonuna başlıyor.

Geçtiğimiz sezonun en sevilen dizilerinden biri olan Filinta ‘Bir Osmanlı Polisiyesi’,  bu sezon kemik kadrosunun yanı sıra yenilenen kadrosu ve konusuyla bambaşka bir Filinta dünyasının kapılarını aralayacak ve seyircilerinin karşısına, ilginç sürprizleriyle, Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ diyerek çıkacak.

 

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği TRT’nin  sevilen dizilerinden Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ , 2. sezonunda, kahramanımız Filinta Mustafa, iyilerin ve kötülerin dünyasında, uluslararası şebekeler ve devletlerin yanı sıra, karanlık güçler ve gizli örgütlenmelerle mücadele etmeye başlıyor. Karanlık sulardaki gizli oyunlar ve bunlara karşı diz çökmeyen adamlar, dizinin 2. Sezonunun büyük dünyasının sır dolu kapılarını, korkmadan ardına kadar açacağı başlıklardan birkaç tanesi…  Hainlere biat etmeyen, doğruluğu şiar edinen Filinta Mustafa’nın düşman hattı artık çok kalabalık… Fakat her şey, Devlet-i Aliyye uğruna olacak…

 

Bu sezon Filinta’nın kemikleşmiş ve fanlarının dört gözle beklediği müthiş oyuncu kadrosuna, babacan görünümünün ardında sert, otoriter, cesur ve stratejik bir deha olan Davut Paşa (Mustafa Avkıran), acıma duygusu sıfır, psikopat fakat müthiş bir zekaya sahip olan Celal (Rıza Kocaoğlu), güzelliğinin önüne geçen  ve bir erkek kadar güçlü dövüşen ve silah kullanan Farah (Berrak Tüzünataç) ve daha birçok yetenekli ve usta oyuncu sürpriz karakterleriyle dahil oluyor ve Filinta dünyası daha da büyüyor.

 

Başrolerini Onur Tuna , Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Mustafa Avkıran , Suavi Eren, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ceyhun Ergin, Emre Canpolat, Engin Yüksel, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Gurur Çiçekoğlu, Batın Deniz Uçan, Şahin Karakuş, Özgür Onan, Yavuz Sepetçi, Onur Yaprakçı, Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla, Muhammed Kerem Şahin ve  Alican Bayhan’ın paylaştığı  Filinta ‘Bin Yılın Şafağı’  18 Eylül Cuma akşamı 27. Bölümüyle TRT 1 de.

Filinta Ne Zaman Başlıyor?

Ekranların en iddialı ve sevilen dizilerinden, yapımcılığını ES Film’in üstlendiği; ”Filinta” bomba transferlerle 11 Eylül’de yeni sezona ‘Merhaba’ diyecek.

Başrollerini, Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Damla Aslanalp, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Wilma Elles, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ercan Demirel, Sencer Serta, Alican Bayhan, Emre Canpolat, Ceyhun Ergin, Uğur Yıldıran, Engin Yüksel, Selim Gürata gibi önemli oyuncuların paylaştığı ‘Bir Osmanlı Polisiyesi’ Filinta, sevilen oyuncularının yanında yeni transferleriyle 11 Eylül’de TRT1 ekranlarında…

Onur Tuna(Filinta Mustafa)

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, senaryosunu Altuğ Küçük’ün kaleme aldığı ‘Filinta’ bu yıl kemikleşen oyuncu kadrosuna, sürpriz yeni isimleri de ekleyerek bambaşka bir ‘Filinta’ dünyasının kapılarını seyircileri için aralayacak. Ekranların sevilen, deneyimli oyuncularının bir arada toplandığı ‘Filinta’nın kadrosuna dahil olan Berrak Tüzünataç, Mustafa Avkıran, Rıza Kocaoğlu, Mürşid Ağa Bağ ve Asena Tuğal, sürpriz karakterleri ile izleyenleri şaşırtacaklar.

filinta-23-00006 Onur TunaFİLİNTA’DA ARTIK DAHA BÜYÜK BİR DÜNYANIN KAPILARI ARALANIYOR
ES Film’in yapımcılığında çekilen, İzmit Sekapark Film Platoları’nda; Galata’sından Pera’sına, Saraylarından Karaköy Limanı’na kadar hem reel mekanları, hem de görsel tekniğiyle bilgisayar efektlerini dünya standartlarında sunan Filinta dünyası, bu sezonda farklı yeni mekanlarla izleyenlerine ‘Gerçekçi ve daha büyük’ bir dünyanın kapılarını aralayacak.

filinta-23-00009Altuğ Küçük’ün yazdığı kendi topraklarımızdan çıkan hikayelerimizi uluslararası kalitede ekranlara taşıyan Filinta’da bu sezon, Osmanlı’nın selameti açısından doğruluk ve adaletten şaşmayan kahramanı Filinta Mustafa’nın (Onur Tuna) düşman hattı artık oldukça kalabalık olacak. Uluslararası şebekeler ve devletlerin yanı sıra, karanlık güçler ve gizli örgütlerle mücadele edecek olan Mustafa, yeni sezonun vazgeçilmezi olacak. Sıra dışı ve heyecanlı aksiyon sahneleri, bunun yanında aşk ve romantizm dolu hikayeleriyle de izleyenleri büyülemeye hazırlanan Filinta ekibi şimdiden heyecanla seyircisiyle buluşacağı günü bekliyor.

Berrak Tüzünataç Filinta’da

berrak-tuzunatac-dan-yep-yeni-fotograflarBaşrollerinde Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Nur Fettahoğlu, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Kamil Güler ve Naz Elmas gibi sevilen isimlerin yer aldığı TRT1’in sevilen dizisi Filinta‘nın kadrosuna Berrak Tüzünataç da dahil oldu!

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği, senaryosunu Altuğ Küçük’ün kaleme aldığı dizinin kadrosuna daha önce Rıza Kocaoğlu ve Mustafa Avkıran’ın dahil olduğu açıklanmıştı. Dizinin kadrosuna, daha önce Elveda Rumeli, Ezel veMuhteşem Yüzyıl dizilerinde rol alan güzel oyuncu Berrak Tüzünataç dahil oldu. Tüzünataç, dizide acımasız, savaşçı kimliği ile ön plana çıkan Farah karakterini canlandıracak.

Filinta, yeni sezonuyla Eylül’de TRT1’de!

Mustafa Avkıran Filinta Dizisine Transfer Oldu

mustafa avkıranEn son Sevdam Alabora dizisinde rol almış tecrübeli oyuncu Mustafa Avkıran yeni sezondaFilinta dizisinin kadrosuna katıldı. Dizide ayrıca; Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer, Onur Tuna gibi isimler yer alıyor. Es Film’in yapımcılığını üstlendiği Filinta’nın ikinci sezonu Eylül’de TRT1’de yayına başlayacak.

Rıza Kocaoğlu Oyuncusu Filinta’ya Transfer Oldu

TRT1’in sevilen dizisi Filinta‘ya ünlü oyuncu dahil oldu.

Başrollerinde Onur Tuna, Nur Fettahoğlu, Damla Aslanalp, Serhat Tutumluer ve Mehmet Özgür’ün bulunduğu diziye son olarak Ezel, Kuzey Güney veKaradayı dizilerinde yer alan ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu Filinta dizisine dahil oldu.

Filinta yeni sezonuyla 4 Eylül Cuma günü TRT1’de.rıza-kocaoğlu

Naz Elmas Filinta’dan Ayrıldı mı?

NAZ ELMAS (AZİZE)

NAZ ELMAS
(AZİZE)

TRT 1’in sevilen, ilk ve tek Osmanlı Polisiyesi Filinta’nın dün geceki sezon finalinde ayrılık yaşandı!

Es Film imzalı, başrollerinde Onur Tuna, Mehmet Özgür ve Burak Sergen ‘in yer aldığı, senaryosunu Altuğ Küçük’ün yazdığı Filinta’da, Azize karakterini üstlenen Naz Elmas diziye veda etti. Finalde, rolü gereği Esat Paşa’yla olan aşk hikayesi sonrası, emrinde çalıştığı Boris Zaharyas tarafından affedilmeyen ve kaçırılan Azize’nin sonu, Rıza tarafından oldu.

Filinta, yeni sezonda da TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya devam edecek.

Selma Güneri Filinta’da

selma-güneriTRT 1’in ilgiyle takip edilen dizisi Filinta‘ya ünlü konuk oyuncu!

“Son Kuşlar” filmindeki rolüyle Altın Portakal ödülü kazanan ve yüzlerce filme imza atmış olan, Yeşilçam’ın usta isimlerinden Selma Güneri, dizinin 22. bölümüne konuk olarak katılacak ve Filinta Mustafa (Onur Tuna) ile bağlantısı olan gizemli bir kadına hayat verecek.

Başrollerini Onur Tuna, Damla Aslanalp, Serhat Tutumluer, Nur Fettahoğlu ve Mehmet Özgür gibi isimlerin paylaştığı yapım, Türkiye’nin ilk Osmanlı polisiyesi olarak da dikkat çekiyor.

Filinta, yeni bölümüyle Salı akşamı 20.00’de TRT 1’de!

Filinta Ne Zaman Sezon Finali Yapıyor?

ONUR TUNA (FİLİNTA MUSTAFA) VE DAMLA ASLANALP (LARA) 11TRT 1’in sevilen dizisi Filinta yeni sezonda da ekranlarda yayınlanmaya devam edecek.

Başrollerinde Onur Tuna, Nur Fettahoğlu, Damla Aslanalp, Serhat Tutumluer ve Mehmet Özgür’ün bulunduğu dizi 26. bölümüyle 16 Haziran Salı günü sezon finali yapacak.

Filinta her Salı 20:00’de TRT 1’de.

Nur Fettahoğlu ve Wilma Elles Filinta Dizisinde

Nur Fettahoğlu ve Wilma EllesSalı günleri Trt’de ekrana gelen Filinta dizisi kadrosuna 2 isim daha dahil oldu. Son olarak Hayat Yolunda dizisinde izlediğimiz Nur Fettahoğlu ve öğle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile hafızalarda yer edinen Wilma Elles dizinin kadrosuna dahil oldular.

Onur Tuna,Damla Aslanalp ve Mehmet Özgür’ün baş rollerinde yer aldığı dizi her salı Trt 1’de…

Filinta Dizisi Kamera Arkası ile Dikkat Çekiyor

ANA-ŞABLON19. yüzyılda dünya dengeleri yeniden kurulurken bir imparatorluğun yaşadığı değişimi anlatan Filinta’nın kamera arkasında dünya dizi sektöründe başarılı işlere imza atmış isimler yer alıyor.

ES Film ve Maya Film ortak yapımı olan ve salı akşamları TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşan, Türkiye’nin ilk Osmanlı polisiyesi ‘Filinta’, Türk dizi sektörü için birçok ilkleri içinde barındırıyor. Her bölümündeki gizemli hikâyeleriyle izleyicinin dikkatini çeken dizi, merak uyandırmaya devam ediyor. Adalet, dostluk ve aşk kavramlarını ortaya koyan Filinta, savaştaki mücadeleyi ve kendisine komplo kurulan Filinta Mustafa’nın tuzağı kuranın kızına âşık oluşunun hikayesini anlatıyor. Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür ve Damla Aslanalp gibi isimlerin rol aldığı dizi, kadrosundaki başarılı isimlerle dünya dizileriyle yarışarak, yurtdışından da birçok teklif alıyor. Dizinin ilk bölüm öncesi Türkiye’ye gelerek danışmanlığını yaptığı ‘Prison Break’, ‘Lost’, ‘Revenge’ gibi önemli dizilerin yönetmenlerinden Bobby Roth; ‘Büyülendim, gördüğüm dünyanın ikinci büyük platosundayım. Burada başka işlere de imza atmak isterim’ açıklamasında bulundu. Dizinin makyajları ise, Çarli’nin Melekleri, Temel İçgüdü, gibi filmlerin makyaj ustası David Craig Forest’a emanet edildi.

Filinta Dizisine 2 Yeni Oyuncu Dahil Oldu

filintaTRT 1’in sevilen dizisi Filinta’dan yeni bir haber var!

Dizinin oyuncu kadrosuna iki isim dahil oldu. Kurtlar Vadisi Pusu’da Prens Henry rolünü canlandıran Alican Bayhan ve Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinden tanınan Emre Canpolat, dizinin önümüzdeki hafta yayınlanacak olan 10. bölümden itibaren izleyici karşısına çıkacak. Bayhan “Üsküplü Ziya”, Canpolat ise “Gazanfer” rolünü canlandıracak.

Filinta Mustafa ve Kadı Gıyasettin ile birlikte adaletin peşinden koşacak olan iki karaktere hayat verecek iki aktörün diziye nasıl bir etkide bulunacağı ise merak konusu. Başrollerini Onur Tuna, Damla Aslanalp, Serhat Tutumluer, Naz Elmas ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı dizi, Osmanlı’da geçen polisiye olayları konu alıyor.

Filinta, yeni bölümüyle Salı akşamı 19.55’te TRT 1’de!

Kudret Sabancı Filinta’dan Ayrılıyor

filintaTRT’nin sevilen dizisi ‘Filinta’nın dünyasını bize kuran değerli yönetmenimiz Kudret Sabancı, 8. Bölüm sonunda aramızdan ayrılıyor.

Filinta projemizin dünyasını bizlerle kuran, bu özel işin tüm zorluklarını bizimle beraber yaşayan usta yönetmenimiz, yeni projesini gerçekleştirmek üzere bayrağı, ‘Mor Menekşeler’ ve ‘Kurtlar Vadisi’ dizilerini uzun yıllar çekmiş başka bir usta yönetmen, Gökhan Erkut’a devrediyor.

Filinta’nın Yapımcısı ES Film ortaklarından Serdar Öğretici, bu ayrılığın ardından şunları söylüyor:

“Başladığımız günden bu yana ‘Bir Osmanlı Polisiyesi – Filinta’ dizimizin çıtasını yukarılara taşıyan ve emek veren hocamız Kudret Sabancı’nın yaptıkları için kendisine minnettarız. Türkiye için bu eşsiz projemizin tüm zorluklarını Kudret hocamızla bugüne kadar omuz omuza üstlendik. Yeni yönetmeniz Gökhan Erkut ile polisiye dizimizin temposunu her geçen gün daha da iyi seviyeye getirerek ve aynı enerjiyle yolumuza devam edeceğiz. Kudret hocamıza verdiği tüm emekleri ve deneyimleri için Filinta ekibi adına teşekkür ediyoruz. Kendisine yeni projelerinde başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun.”

Usta yönetmen Kudret Sabancı’nın Filinta projesinden ayrılması ile ilgili yaptığı açıklaması:

“Çekilemez” denen Filinta projesine, bu işin çok iyi ve şimdiye kadar yapılanlardan farklı olacağını bilerek ve bunu amaçlayarak başladık. Bugün bunu başardığımızı düşünüyorum. Filinta, Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en iyi, teknik kalitesi en yüksek dizidir. Nerdeyse otuz yıla yaklaşan kariyerimde izleyicinin, kanalın, yönetmenin, yapımcının ve eleştirmenlerin yorumlarında hem fikir olup bu derece memnun kaldığı bir başka diziye daha rastlamadım. Filinta, Türkiye dizi tarihinde yapılan en kaliteli iş oldu. Filinta’yla kendimize, izleyiciye ve sektöre daha iyisinin yapılabileceğini kanıtlamış olduk. Türkiye’de de dünyada yapılanlar gibi büyük işler çekilebileceğini görmüş ve göstermiş olduk. Bu diziyle ülkemiz dizilerine seviye atlattığımıza ve çıtayı oldukça yükseğe yerleştirmiş olduğumuza inanıyorum. Her macerasından, her karesinden ayrı keyif alarak, altında imzam olmasından gurur duyduğum Filinta, artık kendi ayakları üzerinde durabilecek kadar büyüdü ve olgunlaştı. Ben bu projedeki misyonumu tamamladığıma inanıyorum. Dolayısıyla benim için yeni maceralara doğru at sürmenin zamanı geldi. En az Filinta kadar kaliteli ve etkili olacağını bildiğim ve uzunca bir süredir hayalini kurduğum diğer başka projelerimi gerçekleştirebilmek için 8. bölüm itibariyle Filinta’dan ayrılmış bulunuyorum. Devam eden ekip arkadaşlarımın Filinta’yı aynı şekilde sürdüreceklerine inancım tam. Geride kalan arkadaşlarıma başarılar dilerim. İzleyicimize, ekibime ve yayıncımıza bana duydukları güven ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.”

Yakında yeni maceralarda buluşmak üzere…

Kudret Sabancı

Filinta Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

FİLİNTA

FİLİNTA

TRT 1’in merakla beklenen dizisi Filinta’nın başlama tarihi belli oldu!

Başrollerinde Onur Tuna, Damla Aslanalp, Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer, Naz Elmas, Kamil Güler, Bülent Alkış ve Kayra Şenocak gibi isimlerin olduğu dizinin ilk bölümü 23 Aralık Salı akşamı 19.55’te ekrana gelecek. Merakla beklenen dizinin nasıl bir performans çıkaracağı merak konusu olurken o gün yayınlanan Seksenler’e ne olacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Filinta, ilk bölümüyle 23 Aralık Salı akşamı 19.55’te TRT 1’de!

BİR OSMANLI POLİSİYESİ FİLİNTA MUSTAFA’NIN BOBBY ROTH DANIŞMANLIĞINDAKİ İLK TEASERI YAYINLANDI

FİLİNTA

FİLİNTA

Yakında TRT-1 ekranlarında yayınlanacak olan ES Film ve MAYA Film’in yapımcılığını,Kudret SABANCI‘nın yönetmenliğini yaptığı ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bulunan ‘Lost, Revenge, Prison Break ve Fringe’gibi önemli dizilerin dünyaca ünlü yönetmeni Bobby Roth’un danışmanlığnı yaptığı; son dönemin en iddialı dizisi,  FİLİNTA BİR OSMANLI POLİSİYESİ’ne dair ilk görüntüler yayınlandı.

Senaryosunu Altuğ Küçük’ün yazdığı dizide; Serhat Tutumluer, (Boris Zaharyas),Mehmet Özgür(Kadı Gıyaseddin Hatemi),Onur Tuna (Filinta Mustafa),Naz Elmas(Azize),Damla Aslanalp(Lara Zaharyas),Hakan Yufkacıgil (Sansar Cemil),Kayra Şenocak (Hasan), Yosi Mizrahi(Esad Paşa),Kamil Güler(Foto Abdullah) Reshad Strik(Zülfü),Kemal Zeydan(Zeyrek), Serhan Ernak (Çeyrek), Ceren Yılmaz (Hatice),Feyza Işık (Gülbahar)gibi önemli isimler rol alıyor.

HİKAYE

Filinta, tarihin fısıltılarını duyan, tarihe ve adalete duyarlı insanların projesi.

Televizyon tarihinin ilk Osmanlı Polisiyesi olan Filinta, adalet, dostluk, kardeşlik kavramlarını ortaya koyan bir dizi. İlim irfan sahibi Kadılar, adaletin kılıcını 600 yıl Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’de taşımış, dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun  yüzyıllar boyunca dirliğini sağlamış, toplumda huzuru ihtisas etmişlerdir. Filinta işte bu nedenle, Osmanlı’nın temel gücü olan hukuka bir saygı duruşudur.

Hikaye Galata Kadısı Gıyasettin Hatemi ve onun yetiştirdiği Galata Amiri Filinta Mustafa ekseninde geçmektedir. Mustafa oldukça zeki, maharetli, yakışıklı bir gençtir. Kendisi gibi öksüz ve yetim olan en yakın arkadaşı Ali ile birlikte zaptiye olarak görev yapmaktadır. Kadı Gıyasettin ise, Simavnalı Bedrettin’in soyundan gelen bir aileye mensup, küçük yaşlardan itibaren Şam, Buhara, Kahire ve Konya’da eğitim görmüş bir kadıdır. Kalender ve soğukkanlı bir yapısı vardır. Damıtılmış bilgeliğini her sahnede bize gösterir. Ayrıca sarayda şehzadelere eğitim vermiştir. Sultan ile hoca- öğrenci ilişkisi vardır. Hikayemiz, Mustafa ve Ali’ye kurulan bir komplo ile başlar.

FRAGMAN İÇİN TIKLAYINIZ

İki Ünlü Yönetmen Filinta İçin Bir Araya Geldi

FİLİNTA AFİŞ Onur TUNA

FİLİNTA AFİŞ Onur TUNA

Dünyada izleyici rekorları kıran ‘Lost, Revenge, Prison Break’ gibi popüler serilerin yönetmeni Bobby Roth ile ülkemizde ve Ortadoğu’da  ‘Zerda, Aliye, Binbir Gece gibi önemli dizilere imza atmış olan ünlü yönetmen Kudret Sabancı, yine kendisinin çektiği, ‘Es Film ve Maya Film’in ortaklığında yapılan, çok yakında TRT ekranlarında izleyicisine ulaşacak olan  ‘Filinta’ dizisinin çekimlerinin yapıldığı ‘İzmit Seka Film Platosu’nda biraraya geldiler.

Filinta’ dizisinin yapımcılarının, platoda basını ağırladığı keyifli bir brunch ve set atmosferinde iki ünlü yönetmen, dizinin senaristi Altuğ Küçük  ve dizinin oyuncuları;  Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Onur Tuna, Naz Elmas, Damla Aslanalp, Kayra Şenocak, Kamil Güler, Bülent Alkış, Reshad Strik, Serhan Ernak,  Ercan Demirel, Çağrı Erceber, Hakan Yufkacıgil, Uğur Yıldıran ve Ceren Yılmaz da  basın toplantısına eşlik ettiler.

Yapımcıların ve Kudret Sabancı’nın davetiyle dizinin ilk bölümünün çekimlerine katılan ve ardından ülkemizde Cumartesi günü İstanbul ‘Intercontinental’de dünyada önemli pazara sahip,  gelişim gösteren film ve dizi sektörü ile ilgili bir panele katılacak olan Bobby Roth ile Kudret Sabancı bu önemli ve keyifli set buluşmasında, basının da sorularını yanıtladılar.  Roth ve Sabancı karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak ‘Filinta’ dizisinin ilk bölümünde bir ortak çalışmaya da imza attılar. Bazı özel aksiyon sahnelerinin çekimi için yönetmen koltuğunu Bobby Roth’a bırakan Kudret Sabancı, ‘Benim için çok özel bir buluşma. Kendisinin çektiği dizilerin bazılarıyla ilk gençliğimizi geçirdik. Onunla buluşmak benim için çok güzeldi, özeldi.’ dedi.  Dünyaca ünlü yönetmen Bobby Roth ise, Kudret Sabancı’nın çekimlerini ve daha önceki dizilerini takdir ettiğini belirtirken, ‘Benim de senden öğrendiğim çok şey oldu. Önemli işlere imza attın ve bunun devamı da gelecek biliyorum. Filinta dizisini çektiğiniz bu plato, dünyada az sayıda bulunan büyüklükte bir alan. Burada eminim çok güzel başka işlere de imza atılacaktır. Diziniz ve oyuncularınız da çok iyi. Mesela başrol oyuncularınız Mehmet Özgür ile Onur Tuna’nın buradaki karakterleri, birbirleriyle dayanışma hikayeleri bana çektiğim Prison Break dizisindeki ağabey-kardeş hikayesini de hatırlattı. Sıcak, aksiyonlu ve de sağlam bir hikaye çekiliyor. Ayrıca Onur Tuna, Naz Elmas, Mehmet Özgür ve tüm oyuncular bence Hollywood standartlarına uygun. Belki ileride birlikte bile çalışabilir, bu platoda bir dizi çekebiliriz’ dedi.

Trt Dizisi Filinta’nın Çekimleri Başladı

Onur Tuna

Onur Tuna

Başrollerini Kamil Güler, Kayra Şenocak, Naz Elmas, Burak Sergen, Mehmet Özgür ve Onur Tuna gibi isimlerin üstleneceği Filinta dizisinin çekimleri başladı.

Çekimler için dünyaca ünlü Lost’un yönetmeni olan Bobby Roth İstanbul’a geldi ve dizinin çekimleri başlatıldı. Dizinin yönetmen koltuğunda oturacak isim ise bilindiği üzere Kudret Sabancı olacak.

Filinta yakında TRT 1 ekranlarında olacak.

Yerli Sherlock Filinta Dizisi Yakında Trt1’de

filintaTRT 1 ekranlarında yeni sezonda iddialı bir dizi başlıyor.

Hem dönem dizisi hem de polisiye olacak dizi bir çok ilke imza atacak.

Görsel efektleri için yurtdışından uzman ekibin çalıştığı Filinta dizisi, Eylül ayında TRT 1′de yayınlanacak.

Es Film’in yapım firması olduğu dizinin senaryosunu Altuğ Küçük yazıyor.

Osmanlı’nın Sherlock Holmes’u olacak dizide Filinta Mustafa lakaplı ana karakter gizemli olayları çözmeye çalışacak.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Tamer Öz 13 Mart 2015

Ben Kurtlar Vadisi’nin yönetmeni gelince çok sevindim. Şimdi Kara Kutu diye saçma bir dizi var o Kurtlar Vadisi’nin yerine geliyor diye saçma yorumlar yapılmış. Ben onun yerine Filinta’yı koydum. Polisiye dediğin böyle olur, zaten Osmanlı tarihini de çok seviyorum.

Yonca Ekber 13 Mart 2015

Kara Kutu ne ya hiç duymadım. Ne yapacaklarını şaşırdılar zaten, Filinta gibi dizi yapılmış artık millet başka bir şey beğenip de izlemez. Kadı Gıyaseddin i çok seviyor insanlar, ben de dahil. 🙂

Gökçen Ataban 13 Mart 2015

Kudret bey diziden ayrılınca üzüldüm açıkçası çünkü başarılı bir yönetmen fakat yerine Kurtlar Vadisi’nin yönetmeni geldiği için kalite olarak hiçbir şey değişmedi. İkisi de alanlarında çok başarılı iki isim. Ben sinemadan, diziden pek anlamam ama bence gerçekten çok başarılı bir yapım. Ülkemizi iyi temsil eden bu tarz dizilere ihtiyacımız vardı, yıl olmuş 2015 hala aynı evin içinde odadan odaya gezen aralarında konuşan insanları izliyoruz.

behza 02 Ekim 2015

umarım geçen sezon gibi olur. her bölümde ayrı ayrı yeni karakter yeni özeliklerile çizgi filim havasını bozmaz.bu sezon olmadı galiba diyer diziler gibi olmaya başlamış.bari o karakterleri bi şekilde yerleştirin diziye.sabit kötü adam karakteri demode oldu artık.

İlginizi Çekebilir
Kara Yazı Dizisi – Kanal D

Kara Yazı Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 18:53
Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 12:31
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

0
0
22 Mart, 00:42
Ölene Kadar Dizisi – Atv

Ölene Kadar Dizisi – Atv

0
0
22 Mart, 00:10
İçerde Dizisi – Show Tv

İçerde Dizisi – Show Tv

0
0
17 Mart, 08:13
Paramparça Dizisi – Star Tv

Paramparça Dizisi – Star Tv

0
0
17 Mart, 05:39
Sayfa da86 sorgu var. 1,057 saniyede yüklendi.