En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Filiz Akın 22 Sene Sonra Setlere Dönüyor

Dizi Magazin 23 Ağustos, 01:28'de eklendi

Filiz Akın, “Gün Akşam Oldu” dizisinde Halil Ergün’ün eşini canlandıracak. Akın’ın çocuklarını ise Mustafa Üstündağ, Serhat Teoman ve Nergis Öztürk oynayacak.

Türk sinemasının sarışın güzeli Filiz Akın, 22 yıl sonra setlere dönüyor. Son olarak 1989 yılında TRT 1’de ekrana gelen “Geçmiş Bahar Mimozaları” dizisinde Hümeyra karakterini canlandıran Akın’a yıllardır yüzlerce rol teklifi gitti. Kansere karşı verdiği savaş nedeniyle teklifleri kabul etmeyen Akın, daha sonra sağlığına kavuşmasına karşın 90 dakikalık dizi temposunun içine girmek istemedi. Akın, istediği gibi bir sinema teklifi de gelmeyince setlerden uzak kalmayı tercih etti. Ancak Akın, geçelerde kendisiyle görüşen Gold Film’in patronu Faruk Turgut’un, Halil Ergün’lü dizisi “Gün Akşam Oldu”nun senaryosunu okuduktan sonra teklife “Evet” dedi. Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği dizide Akın, Eşref Bey karakterini canlandıracak olan Halil Ergün’ün eşi Saadet Hanım rolünü canlandıracak.

Nuran Evren Şit ve Elif Usman’ın kaleme aldığı dizide Ergün ve Akın’ın 5 çocuğunu canlandıracak olan oyuncuların üçü belli oldu. “Kurtlar Vadisi Pusu”da Muro karakteriyle ünlenen Mustafa Üstündağ, “Kıskanmak” filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde aldığı “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” kazanan Nergis Öztürk ile genç yıldız Serhat Teoman, “Gün Akşam Oldu”da Eşref ve Saadet çiftinin çocuklarını canlandıracak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 1,354 saniyede yüklendi.