En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Güzel günler göreceğiz filmi tamamlandı…

Kanallar, Sinema 10 Ağustos, 00:13'de eklendi

 

 

 

 

 

 

 

 

Kültür Bakanlığı tarafından “ilk filmini çekecek yönetmen” kategorisinde destek alarak çekimleri tamamlanan Güzel Günler Göreceğiz” filminin yönetmeni ve yapımcısı Hasan Tolga Pulat. Senaryosu ise Emre Kavuk’a ait.

Film, isimini ünlü şair Nazım Hikmet’in “‘Güzel günler göreceğiz çocuklar “’ şiirinden ödünç alıyor, filmin afiş cümlesi :” Çocuklar inanın; güzel günler göreceğiz,güneşli günler”…

Başrollerinde Buğra Gülsoy, Uğur Polat, Feride Çetin, Nesrin Cevadzade , Uğurtan Denizaltı ve Barış Atay Mengüllü nün oynadığı filmde ,beş farklı karakterin  İstanbul’da bir güniçerisinde kesişen hayatlarını anlatılıyor. Töre, göçmen işçilik,  mültecilik,kadın meselesi, organ mafyası gibi pek çok sosyal yarayı irdeleyen film  Balat, Zeyrek, Fatih, Cankurtaran ve Beykoz’da  geçiyor.

Filmde , farklı sınıflardan ve hayatlardan olan üç erkek aynı kadına aşıktır ve birbirlerinden haberleri yoktur. 18 yaşında töre cinayeti nedeniyle hapse girmiş Cumali (Buğra Gülsoy), Göçmen Bürosu Şefi Polis İzzet  (Uğur Polat)  ,lisansını kaybeden eski boksör yeni araba tamircisi Ali (Barış Atay Mengüllü) ve aşık oldukları töre mağduru Doğu’lu kadın Figen (Feride Çetin) 

Olaylar, Figen’in erkek kardeşinin askerden döndüğü gün başlar, aile Figen hakkında ölüm kararı çıkarmıştır ve bunu yapmakla görevli olan kişi de erkek kardeştir. Bu kahramanların yanı sıra, Rus hayat kadını Anna (Nesrin Cevadzade) ve küçük bir İranlı mülteci çocuğun hikayesi anlatılıyor. Birbirinden  bağımsız gibi görünen hikayelerin hepsi filmin sonunda buluşmakta.  Her karakterin hedefi aynı; içinde bulunduğu durumdan kurtulmak, güzel günler görebilmek ve yeni bir hayata başlamak…

Öncelikle  Antalya Altın Portakal FilmFestivali’ne katılması düşünülen film, bazı yurtiçi ve yurtdışı festivalleri  de gezdikten sonra vizyona girecek.

Umut yolculuğuna çıkan tüm ekibin , yolu açık ve gişesi bol olsun !…

ilhan bosut – televizyon-dizisi.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 0,942 saniyede yüklendi.