En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Haftada İki Gün Olmasından Oyuncular Memnun

Dizi Magazin 8 Şubat, 04:43'de eklendi

Geçtiğimiz aylarda oyuncu, yönetmen ve senaristler dizi sürelerinin kısaltılması için ayaklanmış, ‘Yerli dizi yersiz uzun!’ sloganıyla eylemler düzenlenmişti. Hepsinin ortak isteği; dizi sürelerinin 45 dakikaya indirilmesiydi. Herkes bu çağrıların karşılık bulmasını beklerken, atv’de yayınlanan ‘Çocuklar Duymasın’ın haftada iki gün yayınlanmasına karar verildi. Dizi, bundan böyle hem çarşamba hem de cuma günleri ekrana gelecek. Hem de aynı sürelerde…

Ücret İki Katına Çıktı

Dizinin senaristi ve yapımcısı Birol Güven, “Biz bir bölümü iki ya da üç günde çekebiliyoruz. Ekibimiz haftada ortalama beş gün boş kalıyordu. Bu yüzden bir haftada iki bölüm çekmeye karar verdik. Bu durum senaryo ekibini zorlayabilir ama yardımcı yazar sayısını artırarak bu sorunu aşacağız” dedi. Tüm ekibin aldığı ücretin de iki katına çıkacağını belirten Güven, “Diziye 15 yeni karakter katıldı. Anlatacak çok hikaye var. O yüzden haftada iki bölüm bizim için sorun değil. İzlenme oranı da artacaktır” diye devam etti.

Oyuncuların da bu konuda kendisine destek verdiğini söyleyen Güven, “Başta Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ olmak üzere, tüm oyuncularımız bu yeniliği destekledi. Zaten onlar desteklemese yapamazdık” dedi.

Dizinin başrol oyuncularından Tamer Karadağlı, kararla ilgili şunları söyledi: “Yediğimizin hakkını vermeye çalışıyoruz. İnsanlar diziyi izlemeye doyamıyor. Çok eski bölümlerinin tekrarları bile çok fazla izleniyor.” Çok iyi koşullarda çalıştıklarını belirten Karadağlı, sözlerine şöyle devam etti: “Biz ilklerin dizisiyiz. Geçtiğimiz haftalarda da dizinin son kısmını canlı yayınladık. Bunu da en iyi şekilde yaparız. Ancak unutmamalı ki sit com çekmekle drama çekmek farklı… Dramanın bir bölümü ancak altı-yedi günde çekilebiliyor.”

Sabah

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da49 sorgu var. 1,182 saniyede yüklendi.