En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Hayat Devam Ediyoru’un Genç Oyunucları

Dizi Magazin 25 Haziran, 09:29'de eklendi

Onları bugüne kadar birçok değişik dizi, film ya da reklamda gördük. atv’nin toplumsal sorunlara dikkat çektiği için sevilen Hayat Devam Ediyor dizisiyle de herbiri izleyicinin gözünde farklı bir yere oturdu
atv’de yayınlanan Hayat Devam Ediyor adlı dizi, birçok açıdan farklı. Sosyal mesajlarının yanı sıra diğer dizilerden farklı olarak polüler isimleri değil, tanınmamış isimleri başrolde görmek mümkün. Üstelik bu durum, sadece başroller için geçerli değil. Sektörde bugüne kadar farklı işlerde görev almış ya da almamış birçok genç isim, bu dizi sayesinde tanındı, sevildi. Barış Atay, Serkan Şenalp, Tuna Kırlı, Sera Tokdemir, Ali Barkın ve Öznur Seçeler’i, set dışında buluşturduk ve dizinin onlar için ne ifade ettiğini öğrendik.

Barış Atay
BENİ TOPLUMSAL YANI ETKİLEDİ
31 yaşında, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun. Kariyerine Şöhret dizisiyle başladı. Arka Sıradakiler dizisinde dört sezon oynadı. İlk sinema filmi deneyimini Güzel Günler Göreceğiz’de yaşadı. Gorki’nin Ekmek İşçileri, Tiyatro Karnaval’da Craigh Wright’ın Görünmeyen oyunlarının yanı sıra aralarında Athol Fugard’ın Ada, Dario Fo’nun Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Brecht’in Schweyk ve Uğur Saatçi’nin İstibdat Kumpanyası oyunlarında rol aldı. Hayat Devam Ediyor’da, Kürşat karakterini canlandırıyor. Kürşat’ı, diğer etnik grupların bu ülkede yaşamaması gerektiğine inanan milliyetçi bir karakter olarak tanımlıyor. Ancak Kürşat, Şirin’e âşık olunca, bu tavrını sorgulamaya başlıyor. Şirin’in ağabeyi Siraç’la can yoldaşı oluyor. Atay, dizinin onu nasıl etkilerini şöyle anlatıyor: “Toplumsal birçok olayı dert edinmesi, benim için çok önemli. Öte yandan gerçekliği de ‘Doğru proje,’ dememin nedenlerinden biri.”

Ali Barkın
KENDİNİ İFADE EDEMEYEN ÇOK GENÇ VAR
27 yaşında, Ankaralı. Kanada / Vancouver Film Okulu, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu Bölümü’nden mezun. Guys and Dolls müzikalinde, Dilemma filminde rol aldı. Hayat Devam Ediyor’da Bekir, nam-ı diğer ‘deli Bekir’i canlandırıyor. Barkın, Bekir karakterini, “Ailenin asabi çocuğu olarak görünse de onun utangaç bir çocuk kalbi taşıdığını düşünüyorum. Kendisini ifade etmesine izin verilmemiş gençlerden biri Bekir Bakırcı,” diye tanımlıyor. Barkın, diziyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor.

Serkan Şenalp
ÖRNEK OLAN NADİR İŞLERDEN BİRİ
27 yaşında, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun. Bugüne kadar, 15 farklı markanın, 20’den fazla reklam filminde yer aldı. İlk Göz Ağrısı, İlk Aşkım, Selena, Kızım Nerede rol aldığı diziler arasında. Ümit Ünal’ın Gölgesizler filmiyle sinema tecrübesi oldu. Hayat Devam Ediyor’da canlandırdığı Malik, yedi çocuklu bir ailenin ezilen ve hor görülen karakteri. Hayat boyu yaşadığı trajedisnin içinde saflığını korumaya çalışsa da, İstanbul’a geldikten sonra hayatın onun için bu şekilde devam etmeyeceğinin farkına varıyor. Böylece yavaş yavaş istemeden içindeki karanlık taraf ortaya çıkmaya başlıyor. Şenalp bu karakteri, “Hikayeye başladığı noktayla bitireceği nokta arasında çok güzel değişimler yaşayan, alt metni kuvvetli bir karakter,” olarak tanımlıyor. Dizinin de onun için insani boyutları önemli: “Dizi, ülkenin halı altına itilip görmezden gelinmeye çalışılan, ama artık neredeyse koskoca bir dağ gibi büyümüş bir sorununu, farklı bir şekilde anlatmaya çalıştığı için çok değerli. Ciddi bir bilinç uyandırdığına ve örnek teşkil ettiğine inanıyorum. Televizyona yoğunlukla hakim olan gırgır şamatanın içinde, biraz derin bakıldığında izleyiciye bir şeyler söyleyen nadir projelerden biri.”

Tuna Kırlı
KÜÇÜK KIZLAR ZORLA EVLENDİR İLMESİN
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun. Testosteron, Atinalı Timon, Othello, Hamlet, Bizans Düştü, Candan Can Koparmak, Kaç Baba Kaç, Arzu Tramvayı, Adonis Güncesi isimli oyunlarda, Maki, Kuzenlerim, Gurbet Kadını, Çiçek Taksi, Başka Dilde Aşk dizilerinde rol aldı. Hayat Devam Ediyor’da Yusuf Altındağ karakterini canlandırıyor. Başka bir rol için görüşmeye gittiği sırada, yönetmenin onu Yusuf’a daha uygun bulmasıyla bu karaktere hayat vermiş. Onu en çok dizinin toplumsal sorunlara dikkat çekmesi etkiliyor: “Küçük yaşta evlenen kız çocukları sorunu, dizinin en önde gelen unsuru. Fakat bunun gerisinde İstanbul’a göç eden milyonlarca kişinin yaşadığı sıkıntıları da görüyoruz. Büyük bir sorun olan ‘çok eşlilik’ de anlatılıyor.”

Sera Tokdemir
GÜÇSÜZLERİN BÜYÜK MÜCADELESİ
Bilkent Üniversitesi, Turizm Bölümü’nden mezun. Elbiseler Fora adlı tiyatro oyununda, Çakallarla Dans, Aşk Geliyorum Demez gibi filmlerde, Kapalıçarşı ve Kanıt isimli dizilerde oynadı. Hayat Devam Ediyor’da kumalığa karşı olmasına rağmen, annesinin üzerine kuma gelen Cennet’i, babasıyla arasındaki aşktan dolayı sevebilen Zeliha’yı anlandırıyor. Tokdemir, dizinin küçük gelinlerin hikayesini anlatmasının önemine değiniyor: “Dizi, törelerin yön verdiği zorunlu hayatların, toplumun önyargılarından dolayı ‘küçük insan’ olarak adlandırdığı güçsüz insanların, bütün imkansızlıklarına rağmen ayakta kalmak için verdikleri mücadelelerini anlatıyor.”

Öznur Seçeler
BİR KATKIMIZ OLDUYSA, NE MUTLU
25 yaşında, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun. Rol aldığı diziler arasında Unutma Beni ve Nuri var. Seçeler, dizide içine kapanık, hayatta babasından başka kimsesi olmayan Mina’yı canlandırıyor. Fazla sosyal olmayan ama müzikle ilgilenen Mina, arkadaşlık ve aşk duygusunu mahalleye yeni taşınan iki kardeş (Bekir ve Malik) arasında paylaştırmış. Bu paylaşım iki kardeşin de Mina’ya âşık olmasından dolayı büyük bir çatışmaya yol açıyor. Öznur Seçeler de dizinin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söylüyor: “Çocuk yaşta evlendirilen kızlarımızın hayatlarını değiştirmek için ufacık bir katkıda bile bulunabildiysek, ne mutlu.”

Sabah

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Sayfa da51 sorgu var. 1,862 saniyede yüklendi.