En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Herşeye Rağmen Dizisinde Kim Kimdir?

Dizi Magazin 28 Şubat, 02:43'de eklendi

Çok yakında Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan  Herşeye Rağmen dizisi, titizlikle hazırlanmış bir dönem dizisi. Zengin görselliğinin yanında hikasyesi ile ilgi uyandıracağına inandığımız dizinin karakterlerini tanıyalım istedik.

Dizinin Genel Konusu: 1930’ lu yıllarda başlayıp, 1940’larla devam eden ve Ege’de geçen hikaye, babası bir iftira yüzünden haksız yere idam edilen Mehmet’in, idam kararını veren Hakim Mümtaz Bey’e duyduğu kinle, yıllar sonra intikam almak için sürgün edildiği kasabaya geri dönmesini ele alıyor. Mehmet’in dönüş yolculuğunu yaptığı trende tanışıp hoşlandığı genç ve güzel Leyla, Mümtaz bey’in kızıdır. Mehmet bir yandan Leyla’ya duyduğu ilgiye engel olamazken, diğer yandan içindeki nefreti yenememektedir. Yanlış ve adil olmayan bir kararla babasının öldürüldüğünü ispatlamaya çalışan Mehmet, aşkı ve intikam hırsı arasında kalacak, bu arada karşısına çıkan ve Leyla’dan çok farklı bir kişiliğe sahip olan Zeliha, onu bambaşka bir yola sürükleyecektir.

MEMET DEMİR (CAN NERGİS); Karizmatik, yakışıklı ve zaman zaman küstahlaşan bir genç adam.. Kadınların başını döndürecek kadar erkeksi bir cazibeye sahip. İyi eğitimli, kültürlü ve zengin.. Ancak onun için önemli olan ne kadınların başını döndürmek ne de zenginlik. Onun tek amacı yıllar önce cinayet suçlamasıyla idam edilen babasının masumiyetini kanıtlamak. Ancak hayatının bu en büyük hedefine giden yolda ansızın karşısına çıkan bir genç kız, onun bütün kaderini değiştirecek.

LEYLA AÇIKALIN (GÜLCAN ASLAN); Hakim Mümtaz’ın güzeller güzeli kızı. Güzelliğinin ve cazibesinin farkında. Enerjik, rahat ve hazır cevap.. Son moda, renkli ve dikkat çekici kıyafetler giyer. Dame de Sion lisesini bitirip baba evine döndüğü gün tren yolculuğunda karşılaştığı Memet, hayatını hiç ummadığı kadar değiştirecek. Leyla kendine bile itiraf edemediği bir aşkın içinde kaybolurken, hayata dair pek çok şey öğrenecek.

NUSRET GÜLDALI (EROL GEDİK); Şehrin ileri gelenlerinden soylu bir ailenin tek oğlu. Yakışıklı, sakin ve ciddi bir yapısı var. Ticaretle uğraşıyor , başarılı bir işadamı. Eskiden beri Leyla’ya tutkun. Leyla’nın tüm uçarılıklarına rağmen, sabırla ve anlayışla bir gün kendisini seveceği günü bekliyor. Ancak Memet’in şehre gelişiyle yaşadığı huzursuzluk, iki erkeği zaman zaman karşı karşıya getirecek.

MÜMTAZ AÇIKALIN ( ENGİN ŞENKAN); Adaletiyle nam salmış, dürüst ve ileri fikirli bir hakim. Eşi genç yaşta vefat edince kızı Leyla’ya hem annelik hem babalık yapmış. Kızıyla çok sağlam ve duygusal bir baba-kız ilişkileri var. Yıllar önce idamına karar verdiği Aziz Demir’in suçlu olduğuna inancı tam. Bir bacağı aksıyor. Bunun nedeni idam edilen Aziz’in oğlu 12 yaşındaki Memet’in hakimi bacağından bıçaklaması. Yaşananların üzerinden seneler geçmiş olmasına rağmen genç bir adamın karşısına geçip “adalet istiyorum” demesi Mümtaz’a kendini yeniden sorgulatacak..

TAHSİN KILIÇER ( AVNİ YALÇIN); Memet’in babasının eskiden çalıştığı çiftliğin sahibi…Aynı zamanda belediye başkanı. Karısı Saadet’in cinayetinden sonra oğlu Recep’e karşı iyi bir baba olmuş. Ancak ilişkisi olduğu Asuman’ı eve “karım” diye getirdiğinde oğluyla ilişkisi sarsılıyor. Sert ve kurnaz bir adam….

ZELİHA DOĞAN ( TUĞÇE KUMRAL); Hakim Mümtaz’ın manevi kızı.. Leyla’yla kardeş gibiler. Zeliha genç bir Cumhuriyet kadını ve azimli bir öğretmen. Leyla’nın aksine ayakları yere sağlam basan, biraz sert ve ağırbaşlı bir kişiliği var. Güzel bir genç kadın olmasına rağmen, dişiliğini hiçbir zaman ön plana çıkarmaktan hoşlanmıyor. Kararlı ve azimli yapısıyla Memet’i etkileyecek ve kendisi de Memet’den etkilenmeye başladığında Leyla’yla olan bağları zarar görecek.

DADI NİGAR (NUR SÜRER); Leyla’nın dadısı. Neşeli, yüksek perdeden konuşan, kendisiyle barışık bir kadın. Artık aileden biri olduğu için evin içinde Mümtaz Bey’den sonra tam bir otoriteye sahip. Ayrıca yaptığı işi iş olarak görmeyecek kadar benimsemekte. Hiç evlenmemiş bu yüzden Leyla’yı kızı gibi görüyor. Bu sevgisi zaman zaman Leyla’yı boğsa da, herkesin ona sonsuz bir hoşgörüsü var. En büyük isteği Leyla’nın telli duvaklı gelin olduğunu görmek….

RECEP KILIÇER (BURAK SARIMOLLA); Tahsin’in oğlu. Gergin, içine dönük, baba otoritesinin altında ezilmiş fakat aslında isyankar bir genç. Babasının kurallarına açıkça karşı çıkamaz fakat çok bunaldığında tepkisini ortaya koyar. Asuman’ın eve gelmesiyle iyice huysuzlanan Recep, üvey kardeş ve üvey anne fikrinden nefret edecek ve bu yüzden gerekirse babasıyla da fikren çatışmaya girecek. Memet’in kimliğini öğrendiğinde annesinin katilinin oğlu olduğuna inandığı bu adama karşı elinden geleni ardına koymayacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,391 saniyede yüklendi.