En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

“Huysuz’la Dans Eder Misin ?” Serebral Palsi’li Çocuklar İle El Ele

Tv Magazin 3 Ağustos, 12:54'de eklendi

Seyfi Dursunoğlu: “Ben çocuklara kanto öğretemem ama maddi desteğim onlarla.”

Yonca Evcimik: “Yıllarca hayvanlara baktım eleştirildim, şimdi  Serebral  Palsi’li çocuklara desteğe varım.”

Uğurkan Erez : “Ben gidip okulda Srebral Palsi’li çocuklara kareografiyi öğretmek, onlar ile vakit geçirmek isterim. Aynı zamanda Huysuz gibi ben de maddi destek vermek isterim” dedi.

Oryantal Didem: “Ben de dans etmeyi öğretmek isterim.”

Balet Arkın Zirek : “Özel çocuklara özel eğitim alıp onlara bale öğretmek büyük mutluluk olacak.”

Ortak temenni 2950 sms Serebral Palsi’li çocuklar ile el ele…

Show Tv ekranında yaz aylarında yayına giren ve her yaştan izleyici kitlesini ekranlara bağlayan “Huysuz’la Dans Eder Misin?” yarışma programı sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na  destek veriyor.

Türkiye Spastik Çocukla Vakfı’ na düzenlenen yarışma programı ile SMS desteği veren GFT Prodüksiyon  “Huysuz’la Dans Eder Misin?” yarışmasında program sonucu yapılan sms oylamalarının bir kısmını TSÇV’ ye bağışlayarak  hem sosyal sorumluluk bilinci kapsamında hareket etmeyi  hem de vakfın Serebral  Palsi ile  mücadelesine destek vermeyi amaçlıyor.

GFT Prodüksiyon Ortaklarından Fatih Cesur yaptığı açıklamada, “Amacımız ülkemizde yıllardır Serebral Palsi’li çocuklar için mücadele veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na katkıda bulunmaktır. Programımızda yarışmaya katılan yarışmacılarımıza her hafta sms ile oylama yapılıyor, bizlerde bu oylamadan elde edilen gelirin bir kısmını vakfa destek vermek amacı ile bağışta bulunuyoruz, bir nebzede olsa katkımız olursa çok mutlu olacağız “ dedi.

Basın toplantısında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı adına konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Temsilcisi Sertan Özan ise verilen desteğin çok önemli olduğunu belirtirken, “Bizler vakıf olarak Türkiye’de Serabral Palsi sorununu gündeme getirmek, bu konuyu halka hatırlatmak ve onlar la el ele sorunların üstesinden gelmek için mücadele ediyoruz. Bu düşünce ile hazırladığımız bir reklam kampanyası bulunmakta, kampanyanın amacı Serebral Palsi sorununu gündeme getirmek ve halkı bilinçlendirmek. Şu an on binlerce çocuğumuz ve aileleri bu sorun ile mücadele ediyor, bizlerde vakıf olarak onların yanlarında yer almaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar rehabilitasyon merkezimizde yaklaşık 15.000 çocuğumuza ve ailelerine ulaştık. Ve şimdi de Vakfımız çatısı altında, Serebral Palsili çocuklar için, dünyanın en iyi okullarından birini eğitime hazırladık.Okulumuz Serebral Palsi’li çocuklara özel MEB tarafından onaylanacak özel eğitim kılavuzu, müfredatı ve MEB tarafından onaylı diploma vermesi ile farklı bir okul olacak. Artık çocuklarımız eğitimden de faydalanacaklar ve hayata daha güçlü sarılacaklar” dedi.

Bu açıklamaların ardından ikinci buluşmanın Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı rehabilitasyon merkezinde olmasına karar verilerek herkesi yarışma içinde yarışmacılara verilen destek hattı olan 2950 ile sms‘e katılıp destek verilmesini istediler.

Tanıtım toplantısında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı  ve Jüri üyeleri ile yarışmacılar toplu fotoğraf çektirdiler. Tören sonunda Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Temsilcisi  Sertan Özan  GFT Prodüksiyon adına Fatih Cesur’a  ve Show Tv Kurumsal İletişim Müdürü  Nurcan Duman’a  verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da56 sorgu var. 1,115 saniyede yüklendi.