En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

İlk Çerkes sinema filmi olan “Çözülme” 1 Ağustos’ta ‘motor’ diyecek.

Editörden, Sinema 12 Temmuz, 03:55'de eklendi

Kurgusal bir tema üzerinden Çerkes halkının kuşaklar boyu sırtını dayadığı saygı, ahlak, sadakat, sahiplenme, millet ve onur gibi kavramlar filmin temelini oluşturacağı öğrenildi.

Filmin oyuncularının adeta bir sır gibi saklandığı filmin başrol oyuncularının ismine ulaştım. Filmin baş rolünde Derin devleti deşifre eden yazıları ve kitaplarıyla bilinen Gazeteci-Yazar Çetin Agaşe ve ünlü oyuncu Sibel Turnagöl yer alıyor.

Çekimlerine 1 Ağustos 2014 tarihinde başlanacak “Çözülme” filminin çekileceği alanlarla ilgili fizibilite çalışması yapmak üzere bölgede incelemelerde bulunan Yapımcı Kaan Bingül, Yönetmen Selin Süar ve Görüntü Yönetmeni Maruf Şinik, Gönen, Biga ve Bandırma’da mekânları tespit ettiler. Yapımcılığını ve senaristliğini Gazeteci Kaan Bingül’ün üstlendiği sinema filminin yönetmenliğini Cannes Film Festivali, Dublin Fingal Film Festivali, Paris Clermont Ferrand Kısa Film Festivali gibi çeşitli uluslar arası ve ulusal festivallerde ödül alan Selin Süar üstlendi. Aynı zamanda Gönen, Bandırma ve Biga bölgesinde çekilecek ilk uzun metrajlı film olacak “Çözülme”nin görüntü yönetmenliğini bir diğer ödüllü isim Maruf Şinik yapıyor.

Selin Süar ve Maruf Şinik önderliğindeki çekim ekibi Gönen, Biga ve Bandırma’da gerçekleştirilecek çekimlerde kullanılacak mekânları belirledi. Ekip ayrıca Biga Kaymakamı Fatih Genel, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı da ziyaret etti. İlk kez uzun metrajlı filme ev sahipliği yapacak Gönen’in Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, büyük bir heyecanla çekimlerin başlamasını beklediklerini söyledi. Çekim ekibi Gönen merkezin yanı sıra çekimlerin ağırlıklı olarak gerçekleştirileceği Çınarlı, Üçpınar, Dereköy, Manyas ve Biga’da incelemelerde bulunarak kullanılacak mekanları tek tek tespit etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da50 sorgu var. 0,420 saniyede yüklendi.