En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

İstanbul Hatırası’nın 5. Bölümünde Neler Olacak?

Tv'de Bu Hafta 30 Ocak, 13:16'de eklendi

YAKUP USTA SELMA’NIN EVDE SAKLANDIĞINI VE MARANGOZHANENİN YANDIĞINI ÖĞRENİR
Taşradan İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Demir ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam mücadelesinin öyküsü; “İstanbul Hatırası” beşinci bölümüyle Kanal 7’de izleyiciyle buluşacak. Dizinin beşinci bölümünde Yakup usta Selma’nın evde saklandığını ve taşradaki marangozhanesinin yandığını öğrenir.
Dizinin başrolünde Türk sinemasının Usta oyuncularından Murat Soydan beyazcamın başarılı genç oyuncularıyla birlikte etkileyici bir performans sergiliyor. Bir aile dramı olan İstanbul Hatırası, taşra ile büyükşehir arasında kalan, hem kendi içinde hem de yaşadığı toplumda çatışmalar yaşayan insanların öyküsünü etkileyici bir dille anlatıyor.
Ekonomik güçlükler, arazilerin ve marangozhanenin aileyi geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık ve ardından ağanın nişanlı kızını kaçıran oğul yüzünden taşradan büyük şehre göçe zorlanan çaresiz bir aile… Taşradan büyükşehre göç eden aile, İstanbul Beykoz’da, lüks villaların, iş merkezlerinin olduğu bir yerde iki katlı gecekondu türü bir evde yaşamaya başlar ve birbirlerine kenetlenirler. Zamanla aile içerisinde farklılaşmalar, birbirlerine yabancılaşmalar, ayrılıklar ve kavgalar baş göstermeye başlar. Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.kanal7.com ve www.istanbulhatirasi.tv adreslerini ziyaret edebilirler.
Dizinin beşinci bölümünde, Selma’nın evde saklandığını öğrenen Servet şaşkınlık içindedir. Servet gelen bir telefonla perişan olur. Kasabadaki marangozhane yanıyordur. Meltem kasabadaki marangozhanenin yanışından Sultan ve Neslihan’ı suçlar. Yakup ustaya nasıl söyleyeceklerini düşünürler. Salim İstanbul a gelmiştir. Rafet in marketini arar. Yakup usta sabah erkenden evden çıkar. Yakup usta sokağa doğru yürürken evin bodrumundan gelen sesi duyar. Bodruma doğru yürür kapı açılır ve Selma’yla karşılaşır. Yakup usta Selma’nın evde saklanmasının yanında birde kasabadaki marangozhanenin yanmasıyla adeta yıkılır. Yakup usta İstanbul’daki marangozhaneyi açmaktan vazgeçer. Hasan bey annesi Türkan hanımı holdinge davet eder.  Annesine sürprizi vardır. Okul yaptıracaktır. Okulun Gürpınar’da yapılacağını duyması Türkan Hanım’ı geçmişe götürür. Sultan eve döndüğünde Selma’nın evden ayrılmış olduğunu öğrenir.

İstanbul’un taşı toprağı altın mı, yoksa ateş mi… Bir ailenin İstanbul’da verdiği zorlu yaşam mücadelesi dramlar, hüzünler, sevinçler, sevgiler, dostluklar ve nefretlerle yoğrulmuş bir hikâye ile Kanal 7’de ekrana geliyor.

İstanbul Hatırası Salı akşamı 18.15’te beşinci bölümüyle Kanal 7’de. İstanbul Hatırası hafta içi her gün 18.15’te Kanal 7’de.
Yönetmen: Tulip Karamanbey, Oyuncular: Murat Soydan(Yakup),      Umut Özkan(Ahmet), Sevinç Kumaş(Selma), Bestemsu Özdemir(Sultan), Bora Atabey(Deniz), Özcan Varaylı(Salim), Nihan Özcan(Neslihan), Barış Yapıcı(Servet), Tuvana Çeviker(Meltem), Damla Debre(Eda), Meral Küçükerol(Türkan), Kaan Ertam(Hasan), Şahin Genç(Rafet), Rıza Leki(Mert), Elif Tığlı(Tülay), Oğuzhan Turan(Ali),Yapım: Yeditepe Yapım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 1,058 saniyede yüklendi.