En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

”İyi Bir Çete Kurduk”

Dizi Magazin 26 Şubat, 03:21'de eklendi

Star Tv’nin yeni komedi dizisi İzmir Çetesi bu akşam başlıyor.Dizinin oyuncuları Kadir İnanır, Mustafa Üstündağ, Kenan Ece ve Oya Unustası dizi hakkında konuştular;

Kenan Ece (Ateş)
* Dizinin hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Ateş ve Selami iki dolandırıcı. Bu hikaye de onların adam olmaları üzerine kurulu. Yollarının esnaflık yapan Cemal’le kesişmesiyle başlayan kahkaha dolu olayları konu alıyor.

* Hiç dolandırıldınız mı?
Evet, 100 dolar kadar. New York’a gittiğimde başıma gelmişti.

* Ateş nasıl biri?
Tam bir üçkağıtçı.

* Mustafa Üstündağ ile nasıl bir ikili oldunuz?
Daha önce tanışmıyorduk. Hatta Mustafa’yla oynayacağımızı söylediklerinde “Nasıl olacak acaba?” dedim.  İlk tanıştığımızda birbirimizden hoşlanmadık açıkçası. Arada soğuk rüzgarlar esti. Ama İzmir’e gelince çok iyi arkadaş olduk. İyi bir kontrast yaratıyor ve birbirimizi tamamlıyoruz. Farklılıklarımız da zenginliğimiz oluyor.

* İzmir’de çalışmak nasıl?
Burası daha rahat bir şehir. Boş günlerimde gidebileceğim yakın yerler var. Burada olmaktan dolayı mutluyum.

* İzmir’in kızlarıyla aranız nasıl?
İlgi bazındaysa çok iyi. Sette yaklaşık 1000 kişilik kalabalıkların olduğu zamanlar oluyor. Kadir Abi’nin hayranlarından ister istemez faydalanıyoruz. Kadir İnanır benim için enteresan bir fenomen. Onunla çalışmak da güzel bir deneyim oluyor. 

Mustafa Üstündağ (Selami)

* Canlandırdığınız Selami nasıl biri?
Tüm isteği büyüyüp yaşadığı konaktaki insanlar gibi zengin olmak. Ufak tefek dolandırıcılıklar, numaralar hep ondan çıkıyor.

* Selami ve Ateş nasıl bir araya geliyor?
Bir maç çıkışında karşılaşıyoruz. O gün kavga ediyoruz ama sonra çok iyi arkadaş oluyoruz. Bunlar kötü adamlar değil. Zenginden alıp, fakire veriyorlar. Dolandırdıkları adamları özenle seçiyorlar.

* Siz dolandırıldınız mı hiç?
Evet, her insanın başına gelir zaten. Çalıntı araba satmışlardı bana. 

* Kadir İnanır’la çalışmak nasıl?
Birlikte oynamak çok eğlenceli. Yılların ustası, nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Biz de o noktada bundan faydalanıyoruz. Bizi çok güzel yönlendiriyor zaten.

* Bu dizinin seyirciyi çeken yanı ne olacak sizce?
Seyirci ekran başında keyifli zaman geçirmek istiyor. Ülkenin durumu ortada, millet para harcaya-mıyor. Bu noktada sıcak, samimi bir şeyler seyretmek istiyorlar diye düşünüyorum. Seyircinin beklentilerini karşılayacağız. 

Kadir inanır (Cemal)
* Cemal nasıl biri?

Bizim hikayemizdeki karakterler küçük dünyaları olan büyük insanlar. Hikaye çok özgün. Ekran karşısındakiler hayatın içinden bir dizi görecek. Hikayeyi bir Robin Hood hikayesine çevireceğiz. Cemal, dürüst, mütevazı bir anahtarcı. Bir kızı var, adı Duru. Onu okutuyor ve ona bir ev almak istiyor. Arkadaşları tarafından sevilen bir karakter.

* Uzun bir aradan sonra ‘İzmir Çetesi’yle ekrana dönüyorsunuz. Bu projede yer almaya nasıl ikna oldunuz?
Ben bir yıl daha dizi çekmeyi düşünmüyordum. Ama senaryoyu beğendim ve “Hayata geçirelim” dedik. Halkın beğeneceğini umuyorum. Kanal ve yapımcımız bu işin güzel olması için hiçbir şeyi esirgemiyor.

* Sizin dizi sürelerinin uzunluğundan şikayetçi olduğunuzu biliyoruz…
Diziler çok ağır tempoda çekiliyor, süreleri de uzun. Yayınlarımız dünya kalitesini yakalayacak düzeyde ama bu yoğunluk devam ederse kalite düşebilir. Dizi setlerinde 16-17 saat çalışarak güzel performans alamazsınız. Şartlar öyle gerektirdiği için sıkışık bir düzende çalışıyoruz ama bir şekilde koşulların düzelmesi lazım.

* Bu dizide durum ne olacak?
‘İzmir Çetesi’nde 1-2 bölüm kaliteyi koruyacağız ama süreç içerisinde görsel açıdan bu kaliteyi tutturamayacağımız kesin.   Çünkü yetiştiremeyiz. Bu tempoda elimizden  gelenin en iyisini yapıyoruz. Bir hata olursa da  seyirci kızmasın.
* Sizin gibi deneyimli bir oyuncu da, yeni bir işe başlarken heyecan duyuyor mu?
Duymaz mı? Kameranın karşısına geçtiğinde mesleğe yeni başlamış gibi heyecan duymazsan o iş olmaz. Arkadaşlarıma tavsiye edebileceğim tek örnek, beni çalışırken izlesinler ve heyecanımı görsünler.

* Rol arkadaşlarınızın performanslarını nasıl buluyorsunuz?
Mustafa ve Kenan çok yetenekli iki isim, bu dizide çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Beni bile hayretlere düşürecek performans sergiliyorlar.

* Dizi İzmir’de çekiliyor. İstanbul’u özlüyor musunuz?
Ben gurbete alışkınım. Benim sinematografimde gurbet ağır basıyor. İzmir de, İstanbul da benim için gurbet. İstanbul öyle bir şehir ki dünyalar kadar sevdiğim halde hâlâ  korkarım.

Oya Unustası (Duru)
* Sizi tanıyabilir miyiz biraz?

22 yaşındayım. Bu benim ilk rolüm. Annem ve babam İzmirli. Akademi 35,5’da Vahide ve Altan Gördüm’ün öğrencisiyim. Orada bir çocuk oyununda yer aldım.
 
* Duru nasıl bir karakter?
Kadir İnanır’ın canlandırdığı Cemal karakterinin kızını oynuyorum. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tıp okuyor. Babasına çok düşkün bir kız. 

* Dizide baba-kızı neler bekliyor?
Babam senelerce bana bir ev alabilmek için para biriktiriyor. Sonra iki deli yüzünden tüm parasını kaptırıyor. Duru paradan çok babasına üzülüyor.

* Kadir İnanır’la karşılıklı oynamak nasıl bir duygu?
Çok büyük bir tecrübe, onunla çalışmak çok keyifli. Gerçek bir baba-kız olduk. Arada tavsiyeler de veriyor bana.

“İyi bir çete kurduk”
Yönetmen Murat Şeker, “Kadir inanır’la çalışmak büyük kolaylık. Ben ilk defa dizi çekiyorum. Yoğun bir tempoda çalışmak zorundasınız. Her hafta bir sinema filmi kadar iş çekiliyor. Ama ekibimiz çok güzel, iyi bir çete kurduk” diyor.

Kaynak : Milliyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,360 saniyede yüklendi.