En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Kanal D’nin Dizi Sayısı 14’e Çıktı! Hangi Dizileri Gözden Çıkartacak?

Dizi Magazin, Editörden 3 Kasım, 15:01'de eklendi

kandldd

Furkan Söğüt – Televizyon Dizisi
https://twitter.com/furkansogut

Yıllardır ekrana getirdiği dizileriyle Türkiye’nin kanalı olmayı başaran Kanal D, bu sezon diziler anlamında bir hayli hayal kırıklığı yaşıyor diyebiliriz. Ancak buna göre kanal durmak bilmiyor ve dizi sayısını 14’e çıkarttı. Buna göre benim tahminime göre hangi diziler biter, hangileri devam eder..

Öncelikle Kanal D’nin şu an yayınlanan dizilerine göz atalım isterseniz. Pazartesi akşamları Fatih dizisi ekrana geliyor, ancak dizi yarın akşam yayınlanacak olan 5.bölümüyle yapacak. Kanal D bu güne büyük olasılıkla Süreç Film’in İnadına Yaşamak dizisini koyacak. Salı günleri Tims Productions’un Çalıkuşu dizisi ekrana geliyor ve etmeye devam edecek. Tüm Kişiler’de elde ettii sonuçlar her ne kadar beklentilerin uzağında olsa da AB grubunda aldığ sonuçlar umut vaad ediyor. Çarşamba akşamları ekrana gelen A.Ş.K. ve Merhamet dizilerinde ilginç bir tablo ortaya çıkıyor her hafta. Ben Kanal D’nin yerinde olsam Merhamet’i Cumartesi birinci kuşakta ekrana getirirdim ve A.Ş.K.’ı uzun bir özetle, Muhteşem Yüzyıl’ın uyguladığı taktikle yayınlardım. Bu şekilde olsa, A.Ş.K. zirve yarışına girer ama bu stratejiyle biraz zor. Perşembe akşamları aynı şey İntikam ve Galip Derviş için geçerli. Galip Derviş, Cuma akşamları Yalan Dünya’nın hemen ardından yayınlanmalı. İntikam ise 20:00’da uzun özetle 22:30’a kadar yayınlanmalı. Cuma günü Yalan Dünya AB grubunda iyi gidiyor ama Tüm Kişiler’de aynı şeyi söyleyemeyiz maalesef. Cumartesi Arka Sokaklar kanalı idare etse Kayıp için aynı şey söz konusu değil maalesef, çünkü Kanal D dizinin sonunu kendisi hazırladı. Sürekli dizinin günüyle ve saatiyle oynadı. Dilerim ki bu kadar özel ve prestijli bir projeyi yayından kaldırmazlar! Kanal D’nin en güçlü günü Pazar.. Güneşi Beklerken en güçlü dizi durumunda ve uzun haftalar boyunca bu şekilde devam edecek gibi gözüküyor.

DÖRT YENİ DİZİ BAŞLIYOR
Kanal D’de kısa bir zaman sonra Sanem Çelik, Oktay Kaynarca ve Murat Ünalmış’ın başrollerinde yer aldığı ve yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği İnadına Yaşamak adlı dizi başlayacak. Yukarıda yazdığım gibi büyük olasılıkla dizinin yayın günü Pazartesi olacak. Dizi hikayesiyle ve tanıtımlarıyla tutacak havası veriyor ama yine de belli olmaz.

Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan Vicdan dizisi de yakında görücüye çıkıyor. Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin başrollerinde yer alacağı dizinin yapımcılığını Elizi Film üstleniyor. Dizinin hangi gün ekrana geleceğini kestirmek zor ama bana Cuma veya Cumartesi olacak hissini veriyor.

MF Yapım’dan Fatih Aksoy ve Faruk Beyhan’ın yapımcılığını üstleneceği ‘Toskana Vadisi’nin yerli versiyonu ekrana gelecek. Dizi henüz yapım aşamasında ve oyuncu seçimleri devam ediyor. Büyük olasılıkla Ocak ayı için düşünülüyor.

Aynı zamanda Arka Sokaklar’ın yapımcısı Erler Film yeni bir diz projesi hazırlıyor Kanal D için. Senaryosunu Ahmet Yurdakul yazacak ve 5 yaşındaki bir çocuğun gözünde bir ailenin dağıtma hikayesini anlatacak. Bu proje de yüksek ihtimalle Ocak iyi için düşünülüyor olabilir.

KANAL D’NİN YENİ YAYIN AKIŞI NASIL OLMALI
Üşenmeyerek Kanal D için yeni bir yayın akışı hazırladım, tamamen benim düşüncelerimi kapsayan. Sanırım yayın akışı bu şekilde olsa, kanalı daha tatmin edecek sonuçlar ortaya çıkabilir..

Pazartesi
20:00 – İnadına Yaşamak
22:30 – Merhamet

Salı
20:00 – Çalıkuşu
23:15 – Şans Kapıda

Çarşamba
20:00 – A.Ş.K.
23:00 – Dizi Tekrarı

Perşembe
20:00 – İntikam
22:30 – Kayıp

Cuma
20:00 – Yalan Dünya
22:00 – Galip Derviş
23:15 – Beyaz Show

Cumartesi
20:00 – Vicdan
22:30 – Arka Sokaklar

Pazar
20:00 – Güneşi Beklerken
23:00 – Dizi Tekrarı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 0,939 saniyede yüklendi.