En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Kara Para Aşk ile ilgili İzleyiciler Ne Düşünüyor?

Dizi Magazin, Editörden 15 Mart, 18:13'de eklendi

Kara Para Aşk dizisinin durumu malum. Maç nedeniyle 1 hafta gösterilip 1 hafta gösterilmemesi; ya da geç bir saatte yayınlaması ile ilgili “izleyiciler neler düşünüyor?” dedik ve sizlere sormuştuk. Sizlerden oldukça düşündürücü yanıtlar geldi. Aslında çoğu kişinin bakış açısına göre “kanalın yanlış politikası sonucu Kara Para Aşk dizisi bu noktaya geldi” diyebilirdik ama sizlerin farklı düşünceleri de var.

Mesela Murat Bey’in düşüncesini ele alalım. Murat Bey şunları yazmış…

Kara Para Aşk başlangıçta güzel ilerliyordu fakat sonrasında bozuldu. Diziden ayrilanlar adeta dizinin sonunu getirdi. Önce Nebahat Çehre” KARAKETERIMI BEĞENMEDIM “diyerek ve detay vermeyerek ayrıldı diziden. ” SENARYOYU BEĞENMEDİM ” sözü, hiç inandırıcı gelmedi ve arkasında başka bir şey olduğu düşüncesini verdi insanlara. Derken BAHAR karakteri ÇiRKiN DEDIKODULAR ile diziden ADETA ATILdI !

Emre Kızılırmak ve Tuvana Türay - Kara Para Aşk - Levent ve Bahar

Emre Kızılırmak ve Tuvana Türay

Bu durumda dizinin gidişatı icin OLDUKÇA KÖTÜ oldu. Bahar çıktıktan sonra dizide ciddi düşüş başladı. O kızın dizideki yeri ENTRİKA çevirmekti ve yine merak ediliyordu onun HIRSI VE ENTRİKALARI. Ama malesef bindikleri dalı kesip, çıkarttılar kızı. Üstelik Tuvana Türkay kendi isteği ile değil, daha çok diziden ATILMIŞ hissini verdi izleyiciye. Çünkü çıkan magazin habeleri TUVANA’NIN ATILMIŞ olduğunu düşündürdü ve bu durum insanların hoşuna gitmedi.

Derken kanallar AİLE dizilerine ağırlık verdi ve izleyici AİLE dizilerini benimsedi. İnsanlar şuan daha çok kalabalık AİLE dizilerine yöneldiler.
KARA PARA AŞK bu düşüşü kurtarmak için ÖYKÜ KARAYEL’i koydu diziye ama oda çok sırıttı dizide. ÇOK ZORLAMA duruyor . Diziyi kurtarmak için yapıldığı çok belli oluyor. Kısacası oyuncuları, senaristi, kanalı vs artık her kimse, KENDİ KENDİLERİNİ BİTİRDİLER. Şuan bu diziyi izleyenler varsa, bunun tek sebebi sadece KÖTÜ KARAKTERDE Kİ ABi’ nin ve TAYARR’IN GİDİŞATINI MERAK ETTİKLERİ İÇİNDİR. Bu durumu merak ettikleri için izleyenler, yine ESKİ izleyicilerdir. Bu dizi yeni izleyici ALAMAZ, cünki senaryo, sonradan izlenecek türden bir senaryo degil. Bu dizide izlenecek bir aksiyon kalmadı yani.

Akıllı davranıp YAZA DİZİYİ GÜZEL BİR FİNAL İLE BİTİRİRLER.  BAŞKA BİR ÇARE GÖZÜKMÜYOR. Yaza final yapmaları çok akıllıca olur. Çünkü REYTİNGLERİ KÖTÜ OLDUĞU İÇİN BİTİRİLEN DİZİ OYUNCULARI HALKIN GÖZÜNDEN DE DÜŞÜYOR. Ve bir dahaki dizilerini ETKILIYOR bu durum. Malesef durum bu. Reyting kurbanı olan oyuncuların yeni dizileri de İZLENMİYOR çok. O yüzden düzgün şekilde FİNAL yapmaları, OYUNCULAR için iyi olacaktır.

Kara Para Aşk

Yani kısacası Murat Bey diziden umudunu kesmiş ve sezon sonunda final bekliyor. Ama bu sadece bir düşünce … Mesela Leyla Hanım çok farklı düşünüyor. Kendisine göre suçlu kanal. Yeterli tanıtımın yapılmadığını vurguluyor ve diziden umudunu kesmiş değil…

Diziyi başından beri severek izliyorum.İlk sezon Muhteşem Yüzyıl gibi bir dizi karşısında bence iyi varlık gösterdi.Konusu basit değil. Bazı diziler gibi herhangi bir bölümden başlayamıyorsunuz.Onun için yeni seyirci ekleyemediğini düşünüyorum. Aslında 2.sezon işi götürebilirdi. Atv’nin dizinin reklamını yeteri kadar yapmadığını düşünüyorum. Maral’ın yapılan reklamına bakar mısınız. Diziyi oyuncular götürüyor. Senaryoda oluşan aksamalar dizinin temposunu düşürdü. Ama sonrasında senaryo toparlandı; Bu sefer de maçlar nedeniyle dizi sürekli aksadı.Çarşamba günü zaten TV Cadı kazanı. Yeni başlayan Poyraz Karayel e gün doğdu. Bence Kara Para Aşk’ın  seyircisi orada.Dizi konusu da benzer bence. Nette bu kadar seyirci bulan bir dizinin reytinglerinin de çok doğruyu yansıtmadığını düşünüyorum. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’üuyumlu ve başarılı buluyorum. Saatinde yayınlandığında daha iyi sonuçlar alabilir. Toparlanırsa yeni sezonu görebilir.Yeni Başlayan dizilerin tek tek döküldüğü düşünülürse aldığı sonuçlar çok da kötü değil.Yeni sezonda izlemek istediğim bir dizi

kara-para-askLeyla Hanım, seyircinin Poyraz Karayel dizisine kaçtığını vurgulamış. Bu doğru bir saptama olabilir. Bir diğer doğru tespit iki izleyicinin yorumunda ortak. Senaryo yeni seyirci ekleyecek normda değil. Diziyi baştan izleyen seyircilere yönelik bir proje olduğu vurgulanıyor.

Mesela Gülten Hanım yine senaryoya vurgu yaparak şu şekilde bir yorum yapmış.

Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün için çok sevdiğim Muhteşem Yüzyıl dizisinden vazgeçerek Kara Para Aşk dizisini hiç bir bölüm kaçırmadan izledim.Oyuncularda hiç kusur bulmuyorum. Hepsi de rollerini hakkıyla yapıyor. Fakat senaryo başladığı gibi iyi gitmiyor. Kanal da maçları ön plana alınca umduğumuzu bulamadık. Aradan kaç yıl geçmesine rağmen hala Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisini her gün aynı heyecanla izliyorum. Fakat bu dizide bir eksiklik var. İzleyiciye oradaki etkiyi vermiyor. Ya bazı insanları basitleştirme, görgüsüzleştirme, ya da saçmalıklar. (Ölen nişanlının annesinin Ömer’ler de kalması gibi) Engin Akyürek’in daha güzel bir dizide oynamasını çok isterdim. Çünkü o gerçek gibi canlandırıyor rolünü.

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek

Mehpare Hanım’ın ise oldukça ilginç bir düşüncesi var. Ona göre suçlu herkes. Özellikle fanlara göre hareket edildiği için bu dizinin bu noktaya geldiğini vurguluyor.

Dizinin ciddi sorunları olduğu bir gerçek. Bunda hem senaryo, hem yönetim, hem kanalın ve yapım şirketinin tercihleri ile ciddi ihmali önemli rol oynuyor. Özellikle de senaristlerin senaryoyu twitterdaki yorumlar ve fanların gürültü çıkarma potansiyeline göre baştan savarak, kolaycılığa kaçarak yönlendirmesi diziyi geldiği kötü duruma sürükleyen en büyük etmen.

Sonuç olarak bakıldığında Kara Para Aşk izleyicisi dertli. Dizinin devam etmesini isteyen de var, sonuna kadar arkasında durup dizinin 3. sezonda devam etmesi isteyende…

Sonuç olarak benim yorumum şu. Dizinin reytingleri ortada. Ay Yapım güçlü bir yapım firması ama yine de bu veriler ile sezon sonunu beklemeyebilir. Aynı şekilde Atv’de. Sosyal Medyada dizinin oyuncularının paylaştığı resimlere bakacak olursak (Tuba Büyüküstün Gelinliğini görmek için tıklayın) sanki dizinin final sahneleri çekiliyormuş izlenimi var. Durum ne olur bilinmez ama Kara Para Aşk dizisinin gerçek izleyicisi diziyi sonuna kadar takip etmeye hala devam ediyor.

Kara Para Aşk ile ilgili tüm yorumları görmek için tıklayın

Yorumlar

Yazıya 7 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Vic 15 Mart 2015

Ждала давно совместную работу Энгина и Тубы. Два моих любимых турецких актера. Я смотрела все их работы ранее.
Первый сезон был очень хорошим, динамичным и интересным. Шикарная пара. Игра актров достойна высших наград.Были хорошие рейтинги даже в день финала Великолепного века.
Во втором сезоне начался потихоньку портится сценарий. Персонажи вдруг стали менять характер-“спасибо” сценаристкам!
Пришла бывшая невеста Омера- вообще абсурд.Ойку Караель в роли полицейского нелепа и неправдоподобна. Кто её взял на эту роль? Не подходят ни рост, ни возраст, ни актерская игра. Актриса сырая, а ее ставят в первую линию. Просмотр серии превращается в мучение. Нам неинтересны подробности жизни этой бывшей невесты.Омер начинает из бравого комсара превращаться в мягкохарактерного вечного жениха, который никому не может отказать. Элиф старается всё прощать и понимать, превращается в мать Терезу, теряя самоуважение.
Её похищают, Омер в это время тешится со сладким мальчиком. Где логика безусловной любви? Зачем еще одна невеста? Это выглядит нелепо и абсурдно, ломает образ комсара Омера.
Наверное, сценаристки решили намеренно испортить нашу любимую пару, чтобы зрители засомневались в их любви и отвернулись.
Активных фанатов сериала сценаристки в твиттере попросту блокируют, не дают высказать своё мнение, вполне вежливое!
Энгин и Туба по-прежнему мои любимые актеры.
А вот работы этих сценаристок я больше смотреть не буду.
Они пропагандируют насилие, неуважение к женщине как к личности.

Oksana 15 Mart 2015

Tuba and Engin game is excellent.but some such as Ipek spoit the whol unconditional lovr heroes . annoying…

nadin 15 Mart 2015

The whole world looks KPA thanks to a brilliant Tuba&Engin ! The character and actress O.Karael spoiled the show.

dizici 15 Mart 2015

Sen entrikacı kötü kadının rolünü azalt, sonra çıkar diziden. Tamda olayların göbeğindeki kişilerden biri. Bahar karakteri harikaydı valla çok şey katacaktı diziye bence. Başrol oyuncularıda böyle tutarsız yazılmayacaktı.

Vic 15 Mart 2015

Мы готовы даже терпеть футбол и ждать серию с нашими любимыми героями. Но, прождав две недели, мы получаем серию, где главных героев показывают всего лишь пару минут- это издевательство.
Поэтому мое мнение- сценаристы виновны в том, что сериал потерял обороты. И эти придумки с невестами лишь дискредитируют главного героя, а также работу турецкой полиции.Вызвать жалость у зрителей, прикрываясь сладким ребенком, у Ойку Караель не получилось. Ничего, кроме раздражения своей игрой, она не вызвала. И этот персонаж топит наш любимый сериал еще глубже.
Я очень надеюсь, что Энгин и Туба еще будут играть вместе, например, в фильме с проработанным сценарием. Пара получилась очень красивая и химическая. Им нет равных.
Жаль, что турки этого не ценят.

gunes 15 Mart 2015

iyimis. kime gore acaba.benim dusuncelerim degil bunlar!!!!

tuğçe 16 Mart 2015

Engin Akyüreği çok beğenirim.ama bu dizide çok yanlış karakter yazıldı ona. tubayı süper iyi melek. bir an önce final olsada kurtulsa bu diziden engin akyürek.

Sayfa da58 sorgu var. 0,790 saniyede yüklendi.