En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Karanlık Oda’dan Aydınlık Oda’ya

Dizi Magazin 19 Şubat, 13:44'de eklendi

Hakan Altut…1995 yılında Muğla’da yerel bir gazetede başlayan haber muhabirliğini basın danışmanlığına başarıyla taşımış bir gazeteci.

O günün teknolojik imkanları dahilinde yaptığı haberlerin resimlerinin banyosundan haberin düzenlenip yayınlanabilir hale gelmesine kadar geçen süreçte emek harcayan Hakan Altut ile aynı zamanda sevilen dizi ve oyuncularının da basın danışmanlığını üstlenmiş durumda.

Hakan bey ile sohbetimiz sırasında; basın danışmanlığının neleri kapsadığını sordum:

Televizyon ve diziler var oldukça basın danışmanlığının da bu sektörün bir parçası haline geldiğini, birlikte çalıştığı oyuncuların yaptığı ve yapacağı projelerin tanıtımlarını, görsel materyallerini basına dağıtılmasının yanı sıra, televizyon programları ve organizasyonlarının da içinde olduğunu,

Bu mesleğin eğlenceli tarafları olduğu kadar sorumluluklarının da bulunduğunu, çalıştığı oyuncularının kendisi dışında basına yansıyan haberlerinin takibi ve cevap hakkı doğuran durumlarda açıklamalarının hazırlanmasının da olduğunu,

Her oyuncunun bağlı olduğu bir ajans’ının yanı sıra mutlaka bir basın danışmanı ile de çalışıyor olmasının mesleklerinin devamlılığı açısından gerekli olduğunun altını çizdi.

Mesleki işbirliği ile birlikte oyuncularıyla dostluk alışverişlerinin de geliştiğini, iletişim dünyasının getirdiği nimetlerin bu meslekte teknik olarak kendilerinin işini kolaylaştırdığını, telefonunun yirmi dört saat açık olduğunu, bazen onların programlarının kendisinin özel hayatının önüne geçtiğini de söyledi.

Portföyünüzde kimlerin olmasını isterdiniz sorumuza aldığımız yanıt Kenan İmirzalioğlu, Halit Ergenç ve Beren Saat’in isimleri oldu.

Hakan Altut; şu anda birlikte çalıştığı Vatan Şaşmaz, Burak Özçivit, Sevda Dalgıç’ın yanı sıra sevilen dizi Unutulmaz’ın da basın danışmanlığını yapmaktadır.

İletişim için: [email protected]

İlhan DOKGÖZ  televizyon-dizisi.com

e-mail: [email protected]

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 1,234 saniyede yüklendi.