En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Karşılıksız Aşkların Dizisi

Dizi Magazin 22 Şubat, 03:49'de eklendi

Sedef Avcı, “Umut Yolcuları”nın ardından TRT 1’in yeni dizisi “Mazi Kalbimde Yaradır” için kamera karşısına geçti.

“Ezel” ve “Umut Yolcuları”nın ardından “Mazi Kalbimde Yaradır” ile karşımızdasınız. Hiç ara vermeden yeni bir projeye başlamak bir oyuncu için zor değil mi?   

– Aslında “Umut Yolcuları” dizisinden sonra üç aylık bir ara oldu. Niyetim, bu sezonu çalışmadan, dinlenerek geçirmekti. Ama güzel bir senaryo gelince kaçırmak istemedim. Ben hep dönem dizilerinde oynamak istemişimdir, bu proje gelince de hemen kabul ettim. Kabul etmeseydim, bir daha bu kadar iyi bir proje gelmeyebilirdi.

Siz hangi karakteri canlandırıyorsunuz dizide?       

– Ben Müjgan’ı oynuyorum. Müjgan, Ferit’i seviyor, ancak Selim’le evlenmek zorunda kalıyor.

Bir aşk üçgeninin içine mi düşüyor Müjgan?

– “Aşk beşgeni”nin içine düşüyor desek daha doğru olur. Bu dizide herkes birbirine aşık çünkü… Müjgan, çok küçükken anne ve babasını kaybediyor. Babasının yakın arkadaşı Rauf, onu yanına alıyor. Bu sayede zengin bir ailenin evinde büyüyor. Rauf’un oğlu Selim, Müjgan’a aşık oluyor ve sonunda bu aşkı itiraf ediyor. Müjgan, Ferit’i sevmesine rağmen, vefa borcu yüzünden onu reddedemiyor. Bu arada Selim’in kız kardeşi Nalan da Ferit’e aşık oluyor. Tabii Selim’e sevdalanan bir karakter de var…

Karşılıksız aşkların dizisi yani “Mazi Kalbimde Yaradır”…

– Nalan’ın Ferit’e olan aşkı da Selim’in Müjgan’a duyduğu aşk da karşılıksız. Müjgan ve Ferit de birbirlerini sevmelerine rağmen kavuşamıyorlar…

Dizi, 1974 yılında başlıyor. Rolünüze hazırlanırken 70’li yılları araştırdınız mı?

– Tabii ki araştırdım. Proje başlamadan önce o döneme ait kitap ve dergileri okudum, filmleri izledim. O yıllarda yaşanan siyasi olayları öğrendim ve şimdi yeterli bilgiye sahibim.

Son zamanlarda dönem dizilerinde bir artış yaşanıyor…

– Evet, bu sayede o dönemde yaşananları, özellikle de siyasi olayları öğrenme şansımız oluyor. Dizileri izlerken o döneme gitmiş, o olayları yaşamış gibi oluyoruz.

Kaynak : Hürriyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,228 saniyede yüklendi.