En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Kösem Sultan Dizisi – Fox Tv

Dizi Arşivi 27 Şubat, 19:37'de eklendi

Muhteşem Yüzyıl Kösem 43. Bölümü ile yeni 28 Şubat Salı saat 23.00’de Fox Tv’de | Nurgül Yeşilçay – Metin Akdülger| Sezon: 2 | Tims Productions

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta payitahtta yasaklar ilan ediliyor!

Yeni kararlar alan Sultan Murad payitahtta yeni bir devir başlatıyor! Payitahtta artan baskı Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa’nın işine yarıyor! Vicdan azabından kurtulmayan Ayşe, Farya’ya mektup yazarak, her şeyi itiraf etmeye karar veriyor! Sultan Murad, Silahdar Mustafa’nın hükmünü veriyor! Sultan Murad’ın hükmünü öğrenen Gevherhan ve Âtike ateşe düşüyor! Kösem Sultan, Şehzade Bayezid’e büyük bir ders veriyor! Şehzadelerle İznik’e giden Sultan Murad ölümle burun burun geliyor!

Korkularıyla ve geçmişiyle yüzleşen Sultan Murad, amcasının dairesinden bambaşka biri olarak çıkar. Yeni kararlar alan Sultan Murad, payitahtta yasakları ilan eder.

Payitahtta ilan edilen yasaklar, ahalinin tepkisine neden olur. Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa bu tepkileri lehlerine çevirir.

Gülbahar Sultan’la yaptığı iş birliğinden dolayı vicdan azabından kurtulamayan Ayşe Sultan, her şeyi itiraf etmeye karar verir. Farya’ya bir mektup yazar. Farya, bu itiraf karşısında ne yapacaktır?

Sultan Murad, Silahdar Mustafa hakkındaki hükmünü verir. Bunu öğrenen Gevherhan ve Âtike ateşe düşer. Sultan Murad, can yoldaşı Silahdar’ın canını bağışlayacak mıdır?

Ulemanın gizlice toplanacağını öğrenen Kösem Sultan bu toplantıya Bayezid’le beraber gider. Kösem Sultan, Şehzade Bayezid’e büyük bir ders verir

Sultan Murad, şehzadelerle beraber, yasakları teftiş etmek için İznik’e gider. Hiç ummadığı bir anda hem şehzadeler hem de Sultan Murad ölümle burun buruna gelir.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 43. BÖLÜM FRAGMANI VE RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Sezgi Sena Akay ve Emin Gürsoy Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah, Aslı Tandoğan, Caner Cindoruk,Sibel Taşçıoğlu ve Engin Benli gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem’e 2 yeni oyuncu daha katıldı.

Dizide geçtiğimiz yıl Boran Kuzum’un canlandırdığı Şehzade Mustafa’nın yaşlanmış halini Deli Yürek, Baba Ocağı gibi dizilerle bilinen Emin Gürsoy oynayacak. Sultan Murad’ ın yeni hasekisini ise son olarak Acı Aşk dizisinde izlediğimiz  Sezgi Sena Akay oynayacak.

Türkiye’nin yanı sıra 50′ den fazla ülkede ilgiyle izlenen Muhteşem Yüzyıl Kösem her salı

Necip Memili Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinden Ayrıldı

FOX’un sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah, Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray, Yiğit Uçan, Doğaç Yıldız, İsmail Demirci, Ushan Çakır, Rıdvan Aybars Düzey ve Engin Benli’nin paylaştığı yapımda Evliya Çelebi karakterine hayat veren Necip Memili, geçen hafta ekrana gelen 10. bölüm ile birlikte diziden ayrıldığını açıkladı.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, yeni bölümüyle 14 Şubat Salı 20.00’de FOX’ta!

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinin 2. Sezon Oyuncuları

muhteşem-yüzyıl-kösemYeni sezon tanıtımları dönmeye başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de kadro da tamamlanıyor. Yeni sezonda adına Bağdat Fatihi 4. Murad eklenen dizide başrolleri Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger,Farah Zeynep Abdullah,Caner Cindoruk ve Aslı Tandoğan paylaşırken dizideki diğer roller de belli oldu.

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 2.sezon kadrosu:

 • Nurgül Yeşilçay: Kösem Sultan
 • Metin Akdülger: 4.Murad
 • Farah Zeynep Abdullah : Faria Bethlen
 • Caner Cindoruk: Silahtar Mustafa Paşa
 • Aslı Tandoğan: Gevherhan Sultan
 • Ece Çeşmioğlu: Atike Sultan
 • Yiğit Uçan: Şehzade Beyazıt
 • Leyla Faray: Ayşe Sultan
 • Doğaç Yıldız: Şehzade Kasım
 • Aybars Düzey: Şehzade İbrahim
 • Necip Memili: Evliya Çelebi
 • Alma Terzic: Ester Kira
 • Ushan Çakır: Hezarfen Ahmet Çelebi
 • Öznur Serçeler: Meleki Hatun
 • Şemsi İnkaya: Zekeriyazade Yahya Efendi
 • Sibel Taşçıoğlu: Gülbahar Sultan
 • Metin Belgin: Ahizade Hüseyin Efendi
 • Asil Büyüközçelik: Bayram Paşa
 • Engin Benli: Sinan
 • Çağrı Şensoy: Deli Hüseyin Paşa
 • Çağrı Müftüoğlu
 • İdil Yener
 • İsmail Demirci

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinin 2. Sezon Tanıtım Fragmanları

muhtesem-yuzyil-kosem-2-sezon-2Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah ve Metin Akdülger’in baş rolde olacağı Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi IV. Murat adıyla yakında Fox Tv’de. İşte 1. ve 2. tanıtım fragmanı. izlemek İçin Tıklayın >>>

Ushan Çakır Muhteşem Yüzyıl Kösem Oyuncuları Arasında

Çetin - Ushan ÇakırSon olarak Kara Ekmek dizisiyle ekranlara gelen Ushan Çakır, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in kadrosuna katıldı.

Uçankuş’un haberine göre başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan ve Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerin yer alacağı dizide Ushan Çakır, Hazerfen Ahmet Çelebi’yi canlandıracak. Setten gelen haberlere göre dizinin teaser çekimleri de hazırlandı.

Perşembe akşamları Kördüğüm dizisini yayınlayan Fox TV’nin Muhteşem Yüzyıl Kösem’i hangi gün yayınlayacağı ise belirsiz.

Leyla Feray Muhteşem Yüzyıl Kösem Oyuncuları Arasına Katıldı

Leyla FerayBu sezon Çağatay Tosun’un yönettiği Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2 sezonu için yeni kadro oluşmaya devam ediyor. Ranini.Tv’nin haberine göre Üç Arkadaş dizisinin genç yıldızı Leyla Feray dizide 4. Murat’ın şehzadesinin annesini Ayşe Sultan’a hayat verecek.

İsmail Demirci Muhteşem Yüzyıl Kösem Kadrosunda

İsmail DemirciBaşrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah, Caner Cindoruk, Ece Çeşmioğlu ve Burak Yamantürk’ün yer aldığı, yeni sezonu merakla beklenen sevilen dizi Muhteşem Yüzyıl Kösem’in kadrosuna takviyeler devam ediyor.

Uçankuş’un haberine göre yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği ve yeni sezonda 4. Murad hikayesiyle ekrana gelecek olan TIMS Productions imzalı dizinin kadrosuna, daha önce Kurtlar Vadisi Pusu, Reaksiyon ve Fabrika Kızı dizilerinde rol alan İsmail Demirci dahil oldu.

Muhteşem Yüzyıl Kösem: 4.Murad, yeni sezonda yenilenen hikayesi ve kadrosuyla yakında FOX’ta!

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisine Naz Elmas’da Katıldı

NAZ ELMAS (AZİZE)

Akşam’da yer alan habere göre bu talihsiz olay sonucunda kendisine gelen teklifleri ince eleyip sık dokuyan Naz Elmas, ekranda başarılı sonuçlar alan ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisine dâhil oldu.

Daha önce tarihi bir dizi olan Filinta’da kamera karşısına geçen Elmas, böylelikle ikinci kez tarihi bir yapımda rol almış olacak.

Aslı Tandoğan ve Ece Çeşmioğlu’da Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde

Bu sezon FOX ekranlarında 4. Murat konseptiyle ekrana gelecek olan yapıma iki yeni isim daha!

Hürriyet gazetesinin haberine göre başrollerini Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah ve Caner Cindoruk’un paylaşacağı yapımda Gevher Sultan karakterini daha önce ‘Dudaktan Kalbe’, ‘Zehirli Sarmaşık’ ve ‘A.Ş.K.’ gibi projelerde yer alan Aslı Tandoğan canlandıracak. Öte yandan son olarak ‘Kalbim Yangın Yeri’nde izlediğimiz Ece Çeşmioğlu da dizide Atike Sultan’a hayat verecek.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, yakında FOX’ta başlıyor!

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Oyuncuları İçin Tıklayınız. Dizide Kim Kimdir?

Nurgül yeşilçay’lı Muhteşem Yüzyıl Kösem Fox Tv’de mi?

nurgulmetinicerikssdasdaTüm dünyada toplam 300 milyon seyirciye ulaşan “Muhteşem Yüzyıl”ın devamı olarak çekilen“Kösem Sultan” dizisinin yeni sezon öncesi hazırlıkları tam gaz sürüyor. 30. bölümde Star TV ile ipleri koparan yapım şirketi Tim’s, FOX‘la prensipte anlaştı. Son imzalar öncesi kanalın yapımcıTimur Savcı‘ya önerdiği bölüm başına 1 milyon 300 bin TL’lik ücret ise bütçelerin düşürüldüğü, ödeme güçlüklerinin yaşandığı dizi sektöründe şok etkisi yarattı.

Uçankuş’tan Birsen Altuntaş’ın haberine göre 4. Murat dönemini anlatacak ve yeni bir proje olarak baştan tasarlanan dizide“Kösem Sultan”ın 40’lı yaşlarını Nurgül Yeşilçay, oğlu 4. Murat’ı Metin Akdülger, diğer rolleri Burak Yamantürk, Caner Cindoruk ve Farah Zeynep Abdullah canlandıracak.M. Çağatay Tosun‘un yöneteceği dizi için genç yıldız Ece Çeşmioğlu da görüşülen adaylar arasında…

TEM Stüdyoları yıkılacağı için dekorları Hadımköy’e taşınan ve bu nedenle çekimleri bayram sonrasına kalan “Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan” dizisinin, yurtdışı satışlarından dolayı FOXta 39 bölüm yayın garantisi bulunuyor.

Caner Cindoruk’ta Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde

Caner CindorukStar TV’nin yeni sezonu merakla beklenen sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem’in kadrosuna takviyeler devam ediyor.

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah ve Burak Yamantürk’ün yer aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği ve yeni sezonda 4. Murad hikayesiyle ekrana gelecek olan TIMS Productions imzalı dizinin kadrosuna, daha önce Hanımın Çiftliği, Aramızda Kalsın ve İstanbul Sokakları dizilerinde yer alan başarılı Caner Cindoruk dahil oldu. Cindoruk, dizide Silahtar Mustafa Paşa’yı canlandıracak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, yeni sezonda yenilenen hikayesi ve kadrosuyla Eylül’de Star’da!

Burak Yamantürk, Muhteşem Yüzyıl Kösem Kadrosunda

Burak Yamantürk 0021Star TV’nin yeni sezon da yine çok konuşulacak dizisi ”Muhteşem Yüzyıl Kösem”e yeni bir oyuncu dahil oldu!

Yapımcılığını Tims Productions’un yaptığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstleneceği, başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger ve Canan Ergüder’in yer alacağı dizi Eylül ayında yeni sezonu açacak. Son olarak Kanal D’de yayınlanan ‘Hayat Yolunda’ dizisinde rol alan Burak Yamantürk, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in kadrosuna dahil oldu.

”Muhteşem Yüzyıl: Kösem” yeni sezonuyla Eylül’de Star’da!

Canan Ergüder Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisine Transfer Oldu

muhteşem yüzyıl kösemStar TV’nin yeni sezon da yine çok konuşulacak dizisi ”Muhteşem Yüzyıl Kösem”e yeni bir oyuncu dahil oldu!

Yapımcılığını Tims Productions’un yaptığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstleneceği, başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Metin Akdülger’in yer alacağı dizi Eylül ayında yeni sezonu açacak. Son olarak ‘Güllerin Savaşı’ dizisinde izlediğimiz Canan Ergüder, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in kadrosuna katıldı.

”Muhteşem Yüzyıl Kösem” yeni sezonuyla Eylül’de Star’da!

Aslı Enver, Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde Rol Alacak Mı?

aslı enver muhteşem yüzyıl kösemStar’ın geçtiğimiz sezon büyük umutlarla ekrana sürdüğü, sağda solda ”kasıp kavuracak” şeklinde imaj yaratmaya çalıştığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin yarattığı hayal kırıklığı malum. Perşembe geceleri yayınlanan yapım özellikle TOTAL grubunda yaşadığı inanılmaz sıkıntılar sayesinde ciddi tartışmaların oluşmasına yol açmıştı. Tüm bu tartışmalara ve ”sezon sonunda bitiyor” şeklinde haberlere rağmen diziye devam kararı alınmıştı. Bu kararın ardından neler yapılabileceğini düşünen dizi ekibi oyuncu kadrosunu iyice güçlendirmeye karar verdi.

Bu güçlendirme hareketinin ilk adımları son olarak Paramparça’da izlediğimiz Nurgül Yeşilçay ve Muhteşem Yüzyıl serisinin ilk kısmında Şehzade Mustafa rolünü üstlenen Mehmet Günsür olmuştu. Her iki oyuncunun da ekiple anlaştığı ve yeni sezonda oyuncu kadrosu içerisinde yer alacağı ifade edilmişti. Bu hamleler için yapılan yorumlar devam ederken, yeni bir hamlenin haberi daha geldi.

Son olarak Kış Güneşi dizisinde yer alan ve Kavak Yelleri’ndeki Aslı rolü ile ülke çapında tanınmış olan Aslı Enver, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin transfer etmek istediği yeni yıldız oldu. Oyuncuya yapılan teklifin cevabının beklendiği ve Enver’in büyük ihtimalle kadroya katılacağı ifade edildi.

Görüldüğü gibi kış sezonu için yapılan hamleler tüm hızıyla devam ediyor. Aslı Enver hamlesinin ne kadar başarılı olacağı bilinmez ama, Kösem’in transfer konusunda hızlı olmaya devam edeceğini görebiliyoruz.

Kösem’e yeni sezonda bol şanslar.

ANIL KOLDAŞ

Mehmet Günsür, Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Hezarfen Ahmed Çelebi Oluyor

Mehmet Günsür, Muhteşem YüzyılMerakla beklenen 2. sezonuna birçok yenilikle girecek olan Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in kadrosuna sürpriz isim!

Hürriyet’in haberine göre; Kösem Sultan’ın yaşlılığını Nurgül Yeşilçay’ın, IV. Murat’ı ise Metin Akdülger’in canlandıracağı yapımın 2. sezonunda son olarak ‘Muhteşem Yüzyıl’da ölümüyle izleyicileri yasa boğan Şehzade Mustafa karakterine hayat veren Mehmet Günsür de yer alacak. Başarılı oyuncu, uçmayı başaran ilk insan Hezarfen Ahmed Çelebi’yi canlandıracak.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in yeni sezonu Ekim’de izleyicilerle buluşacak.

Beren Saat Diziden Ayrılıyor mu? Yerine Nurgül Yeşilçay mı Geliyor?

Yaz sezonunun içerisinde bulunduğumuz ve mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde televizyon dünyasındaki cadı kazanının fokur fokur kaynadığını görüyoruz. Bu ortamda hemen her gün yepyeni haberlerin ve iddiaların ortaya atılması gayet normal bir gelişme haline geliyor. Yani insanlarda bu tarz haberlerin çıkması konusunda bir beklenti oluşuyor. Hatta bu beklenti kısa süre sonra alışkanlık haline geliyor.

Televizyon dünyasından gelen ve kısa süre içerisinde yayılım gösteren bu haberlere örnek olarak gösterebileceğimiz bir gelişmenin haberi Star ekranlarında izlediğimiz Muhteşem Yüzyıl Kösem ile ilgili olarak geldi. Geçtiğimiz sezon başlayan ve kadrosundaki müthiş isimlere rağmen reyting konusunda hayal kırıklığı yaratan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin kadın başrolünün değişeceği iddiası ortalığı karıştırdı.

Diziye daha sonradan katılan ve Kösem rolünü üstlenen Beren Saat’in senaryo gereği yaşlandırılmak istendiği, bunu yapma nedeninin ise dönem atlaması yapılmasının istendiği biliniyordu. Ancak Saat cephesinden buna olumsuz yanıt alınınca, Beren Saat’in ilerideki halini oynamak için bir kadın başrol arayışına girilmişti. Gelen son haberlere göre bu arayış mutlu son ile sonuçlandı.

Nurgül yeşilçay17Beren Saat’in oynadığı ve yeni sezonda dönem açısından daha da ileriye gidecek Kösem rolünü büyük bir sürpriz olmaz ise ; son olarak Paramparça’daki rolü ile izlediğimiz Nurgül Yeşilçay canlandıracak. Yeşilçay’ın yaş olarak Beren Saat’tan ileride olmasının yanı sıra oyunculuk konusunda adaptasyonundaki başarının bu tercihin yapılmasında etkili olduğu belirtildi.

Beren Saat’in dizi içerisindeki huzursuzluğunu fark etmeyen kalmamıştır. Buna bir de reyting sıkıntısını eklediğimizde bu tarz bir değişimin şart olduğunu da anlamıştık. Nurgül Yeşilçay’ın dizi tutturamama ya da bitirememe durumu gözümüzü korkutsa da, yapıma yeni bir soluk katabileceğini ve birçok izleyiciyi yapıma doğru çekebileceğini düşünüyoruz.

Beren gider Nurgül gelir belki ama, sonuç değişmez gibi.

Göreceğiz.

ANIL KOLDAŞ

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de 4. Murat Metin Akdülger Oldu

4. Murat Metin Akdülger 002

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ikinci sezonda dördüncü Murat’ın canlandıracak olan oyuncu belli oldu. sezon bitmeden çeşitli Spekülatif haberler ortaya atılmış; Engin Akyürek’in 4. Murat olarak ikinci sezonda ortaya çıkacağı yazılmıştı. ancak bu haberler sonrasında yalanlandı ve ikinci sezonda 4. Murat’ı canlandıracak olan oyuncu Medcezir dizisinden tanıdığımız ve son olarak Analar ve Anneler dizisinde rol alan Metin Akdülger oldu. Yeni sezonda ekrana gelecek olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde 4. Murat Metin Akdülger ‘den sonra  yeni oyuncular ile ilgili cast çalışmalarına devam ediliyor.

Muhteşem Yüzyıl kösem 4. Murat Metin Akdülger

Muhteşem Yüzyıl Kösem, 2. sezonu ile Eylül’de Star Tv’de.

Metin Akdülger

 

Beren Saat En Çok Ücret Alan Oyuncu Konumuna Geldiberen-saat

Muhteşem Yüzyıl Kösem de Beren Saat’e zam geldi.

Bu sezon beklediği ilgiyi göremese de yine de özellikle yurtdışında en çok sipariş edilen dizi konumuna gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem de Beren Saat Önümüzdeki sezonda ekranda olmaya devam edecek. Bölüm başına 90.000 TL alan Beren Saat yeni sezonda bölüm başına 110000 TL alacak. Bu rakamla şu sıralar dizilerde rol alan oyuncular arasında Beren Saat en çok kazanan kadın oyuncu ünvanını vermiş oldu.

Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölümleri ile yeni sezonda Star Tv’de.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinden Hangi Oyuncular Ayrılıyor?

MUHTEŞEM-YÜZYIL-KÖSEMStar TV’nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de yaprak dökümü devam ediyor.

Geçtiğimiz bölümünde Safiye Sultan’ı canlandıran Hülya Avşar’ın ayrıldığı yapımın bu hafta ekrana gelecek olan sezon finalinde ise Aslıhan Gürbüz (Halime Sultan), Mete Horozoğlu (Zülfikar Ağa), Öykü Karayel (Dilruba Sultan), Taner Ölmez (Genç Osman) ve Mustafa Üstündağ’a (Davut Paşa) veda edilecek. Öte yandan Beren Saat, Vildan Atasever, Boran Kuzum, Esra Dermancıoğlu ve Nadir Sarıbacak ise kadrodaki yerlerini koruyor.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, sezon finaliyle Perşembe 20.00’de Star’da!

Muhteşem Yüzyıl Kösem İçin Sezon Finali Zamanı

muhteşem-yüzyıl-kösemStar TV’nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in sezon finali tarihi belli oldu.

Yapımcılığını TIMS Productions’ın üstlendiği, başrollerini ise Beren Saat, Aslıhan Gürbüz, Mete Horozoğlu, Vildan Atasever, Taner Ölmez, Öykü Karayel, Boran Kuzum, Mustafa Üstündağ, Beste Kökdemir, Esra Dermancıoğlu ve Nadir Sarıbacak’ın paylaştığı yapım, önümüzdeki hafta ekrana gelecek olan 30. bölümüyle sezonu kapatacak ve yeni sezonda 4. Murat konseptiyle izleyici karşısına çıkacak.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, sezon finaliyle Perşembe 20.00’de Star’da!

Beren Saat, Kösem Dizisinde Engin Akyürek’i İstemiyor mu?

kerem_fatmgulStar Tv’de yayınlanan ”Muhteşem Yüzyıl: Kösem” dizisinin Kösem Sultan’ı olan Beren Saat’ten Engin Akyürek çıkışı!

Bilindiği üzere dizinin yeni sezonunda 4. Murat devri anlatılacak. Birçok oyuncunun ayrılacağı ve yeni oyuncuların katılacağı yeni sezon adına Beren Saat açıklamalarda bulundu ve Engin Akyürek’i istemediğini belirtti. ”Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinde karı koca rolünü oynadıklarını söyleyen Beren Saat, bu dizide Akyürek’in annesinin oynayacak olmasının inandırıcı olamayacağı görüşünde.

Engin Akyürek’in diziye katılması durumunda Beren Saat’in diziden ayrılması bekleniyor.

Hülya Avşar Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinin Kaçıncı Bölümünde Ayrılıyor?

Kösem Hülya AvşarHülya Avşar, 10 yıl aradan sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisiyle sezon başında ekrana geri dönmüştü. Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen dizide Safiye Sultan karakterine hayat veren Hülya Avşar’ın yüzüne yapılan photoshop ve zayıf bulunan oyunculuğu eleştiri konusu olmuştu.

 

Ünlü oyuncunun son dizisi Kadın İsterse’de kızını canlandıran Vildan Atasever de geçen haftalarda Hümaşah Sultan karakteriyle ekibe katılmış ve yine kızı rolüne hayat vermişti. Uçankuş TV’nin “İki Kadın Arasında” programının haberine göre Hülya Avşar’ın “Muhteşem Yüzyıl Kösem”deki rolü 30. Bölümde yani 4 bölüm sonra son buluyor. Dizide 1. Ahmet dönemi tamamen kapanacak ve yeni sezonda 4. Murat dönemi başlayacak. Dizideki akıbeti ise henüz belli olmayan Beren Saat’i son olarak Galata’da bir mekan çıkışı görüntülendi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’e 12 Yeni Oyuncu

Öykü Karayel

Başrollerinde Beren Saat,Ekin Koç, Hülya Avşar,Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu,Vildan Atasever ve Mete Horozoğlu gibi isimlerin yer aldığıMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisine 12 yeni oyuncu katıldı.

Boran Kuzum, Taner Ölmez ve Ahmet Varlı’nın diziye katıldığını daha önce duyurmuştuk. Ali Eyüboğlu’nun bugünkü yazısına göre diziye Öykü Karayel, Mustafa Üstündağ ve Beste Kökdemir de katıldı. Diziye katılan isimler arasında Ahsen Eroğlu, Burak Darak, Şahin Sekman, Cenk Suyabatmaz, Gizem Emre ve Şener Savaş gibi genç oyuncular da bulunuyor.

Bu isimlerle 10 ve daha fazla bölüm sayısı üzerinden anlaşılması ise 26.bölümde kanalla anlaşması bitecek olan dizi için yeni soruları akıllara getiriyor.

 

Taner Ölmez Muhteşem Yüzyıl Kösem’de

d899ec97136b9fbeb04f57488d881605Başrollerinde Beren Saat, Ekin Koç,Hülya Avşar ve Aslıhan Gürbüz’ün yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem‘e yeni bir oyuncu daha katıldı.

Son olarak Medcezir dizisinde yer alan Taner Ölmez dizinin son transferi oldu. Dizinin 21. bölüm fragmanında gözüken oyuncunun rolü ise henüz açıklanmadı.Diziye son olarak Pinhan Ağa rolüyle Ahmet Varlı ve Şehzade Mustafa rolüyle Boran Kuzum katılmıştı.

Zaman atlamasıyla birlikte Sultan Ahmed’in son dönemlerinin anlatılacağı diziye yeni katılımların olması bekleniyor.

Engin Akyürek, Muhteşem Yüzyıl Kösem’e Mi Transfer Oluyor?

Muhteşem Yüzyıl Kösem Ekin Koç gidiyor, Engin Akyürek geliyor!Nisan ayına yeni girdiğimiz şu günlerde, önümüzdeki günlerde televizyon sektöründe nelerin olabileceğini tahmin edebilmek gerçekten zorlaşıyor. Kısa zaman içerisinde gerçekleşen yeni haberler ve hamleler sayesinde sektör daima hareketliliğini sürdürüyor.

Bu hamle ve haberlerin içerisinde ortaya çıkan sürpriz haberlerin de görüldüğü biliniyor.

Bu tarz sürpriz haberlerden bir tanesi Muhteşem Yüzyıl Kösem’in erkek başrolü ile ilgili olarak geldi.

Dizinin genç erkek başrolü Ekin Koç’un canlandırdığı Sultan Ahmet karakterinin ilerleyen bölümlerdeki akıbetinin ne olacağı ve devamında neyin ne olacağı konusunda sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre ; Sultan Ahmet’in sezon sonunda ölerek diziden ayrılacağı ve yerine kardeşi Mustafa’nın çıkacağı belirtiliyor.

Sultan Ahmet’in yerine gelecek olan kardeş Mustafa karakterini ise son olarak Kara Para Aşk’ın başrolü olan Engin Akyürek’in oynayacağı iddia edildi. Yani Ekin Koç’un oynadığı Sultan Ahmet sezon sonunda diziden ayrılırken, önümüzdeki sezon Engin Akyürek’in oynayacağı Mustafa karakteri yerine gelecekmiş.

Tabi ki bu haberin ne kadar doğru olduğunu konusunda bir bilgi henüz gelmedi. Dolayısıyla bu haberin şimdilik iddiadan ileri gitmesini beklememek gerekiyor.

Ancak öyle ya da böyle, bu rolü Engin Akyürek’in başarıyla oynayabileceğine olan güvenim tam.

İnşallah başarılı olur.

ANIL KOLDAŞ

Muhteşem Yüzyıl Kösem  ile İlgili Basın Açıklaması. Dizi Bitmiyor

kösemPerşembe günleri Star Tv’de ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 26. bölümde final yapacağı duyurulmuştu. Konu ile ilgili dizinin yapım firması olan TİMS’den açıklama geldi. İşte TİMS’in basın açıklaması;

Türkiye ile birlikte dünyanın 30 ülkesinde yayına devam eden “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ile ilgili 26. bölümde final yapacağına dair bilgilerin yer aldığı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Böyle bir karar alınmamakla birlikte Türkiye’de yayın gününde AB kategorisinde en çok izlenen birinci dizi olmaya devam eden “Muhteşem Yüzyıl Kösem” yurt dışında da yayınlandığı kanallarda gün birincisi olarak başarısını sürdürmektedir.

Resmi kaynaklardan açıklanmadığı takdirde bu tarz haberlere itibar etmemenizi önemle rica ederiz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Başka Kanalda’da mı Devam Edecek? Peki Nerede Yayınlanacak?

ksöemBaşrolünde Beren Saat, Ekin Koç, Aslıhan Gürbüz, Hülya Avşar gibi oyuncuların rol aldığı TIMS’in iddialı dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde sürpriz gelişmeler…Yeni yayın döneminin en iddialı dizisi olarak yayına başlayan ancak reytinglerde total grubunda düşük sonuçlar alan Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Star TV’de erken final yaparak ekrana veda edeceği iddia edildi. Kösem Sultan dizisinin 12 Mayıs’ta ekrana gelecek 26. bölümüyle final yapması bekleniyor.

Ancak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi yurtdışında büyük ilgi görüyor ve 30’dan fazla ülkeye satılmış durumda. Muhteşem Yüzyıl Kösem‘in, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de faaliyete giren dünyaca ünlü dizi kanalı Netflix‘de yeni sezonda yayınlanması gündemde.. Yapımcı Timur savcı dizi için kanal ile görüşmeler halinde. Kısaca dizinin Star TV’de biteceği kesinleşti dizinin finali kesin değil.

Hülya Avşar’ın 10 yıl aradan sonra Safiye Sultan karakteriyle seyirciyle buluştuğu dizi, dev bütçesi ve güçlü prodüksiyonuna rağmen ilk bölümünden itibaren düşük reytingler aldı. Birinci Ahmet karakterine hayat veren Ekin Koç’un düşük performansı nedeniyle eleştiri oklarına hedef olduğu dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ı 17 yaşındaki Anastasia Tsilimpio canlandırmış ancak reytingler kötü gidince hemen acil önlem alınmıştı.

Dizinin hikayesi hızlandırılmış ve Kösem Sultan karakteri için anlaşılan Beren Saat, 7. Bölümde apar topar dizi ekibine katılmıştı. Güzel oyuncu, sadece dizinin rol aldığı ilk bölümünün reytinglerini yüzde 20 oranında artırabilmiş, daha sonraki haftalarda izlenme oranı yine düşmüştü. Projenin bir önceki versiyonunda rol alan Meryem Uzerli’nin yeni dizisi Gecenin Kraliçesi’nde olduğu gibi Kösem Sultan’ın da yurtdışı satışları 1 yıl öncesinden yapılmıştı. Bu nedenle Kösem Sultan düşük reytinglerine rağmen yayında kaldı. Ancak dizinin yayıncı kanalı star TV, sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan’ı 26. Bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. Bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs’ta ekran ömrünü tamamlayacak.

Vildan Atasever, Hümaşah Sultan olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem’de

vildan-ataseverMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisi Vildan Atasever ile güçleniyor. Safiye Sultan’un büyük kızı Hümaşah Sultan ile ekrana gelecek olan Vildan Atasever’ li fragman yayınlandı. Vildan Atasever, Hülya Avşar’ın Kadın isterse dizisinden sonra 2. kez kızı rolünde bir araya gelecek.

Vildan Atasever 17. bölüm ile diziye dahil oldu.

İLGİLİ FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hümaşah Sultan Kimdir?

Hümaşah Hanım Sultan (Osmanlıca: هوما شاه سلطانة), Şehzade Mehmed’in tek çocuğudur, I. Süleyman’ın ve Hürrem Sultan’ın torunu. Şehzade Mehmed Hümaşah Sultan henüz üç yaşındayken çiçek hastalığından vefat etmiştir. Babası ölünce İstanbul’a getirildi ve babaannesi Hürrem Sultan’ın yanında yetişti.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisi Final mi Yapıyor?

kösem

Dün akşam Uçankuş TV’nin ‘İki Kadın Arasında’ programında Kösem Sultan’ın kesin olarak 26. bölüm sonunda, ‘Gecenin Kraliçesi’nin ise 15. bölüm sonunda biteceği açıklandı. Dört yıl boyunca ekranda fırtınalar estiren Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen Kösem Sultan dizisi, yüksek beklentiyi karşılamamıştı. Hülya Avşar’ın 10 yıl aradan sonra Safiye Sultan karakteriyle seyirciyle buluştuğu dizi, dev bütçesi ve güçlü prodüksiyonuna rağmen ilk bölümünden itibaren düşük reytingler aldı.

Birinci Ahmet karakterine hayat veren Ekin Koç’un düşük performansı nedeniyle eleştiri oklarına hedef olduğu dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ı 17 yaşındaki Anastasia Tsilimpio canlandırmış ancak reytingler kötü gidince hemen acil önlem alınmıştı. Dizinin hikayesi hızlandırılmış ve Kösem Sultan karakteri için anlaşılan Beren Saat, 7. Bölümde apar topar dizi ekibine katılmıştı. Güzel oyuncu, sadece dizinin rol aldığı ilk bölümünün reytinglerini yüzde 20 oranında artırabilmiş, daha sonraki haftalarda izlenme oranı yine düşmüştü.

Projenin bir önceki versiyonunda rol alan Meryem Uzerli’nin yeni dizisi Gecenin Kraliçesi’nde olduğu gibi Kösem Sultan’ın da yurtdışı satışları 1 yıl öncesinden yapılmıştı. Bu nedenle Kösem Sultan düşük reytinglerine rağmen yayında kaldı. Ancak dizinin yayıncı kanalı Star TV, sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan’ı 26. Bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. Bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs’ta ekran ömrünü tamamlayacak.

Sultan Ahmet Safiye Sultan’ı Boğmak İstedi. Safiye Sultan Ölecek mi?

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin on beşinci bölümünde Ekin Koç ve Hülya Avşar’ın performansı parmak ısırttı. Bölümde en can alıcı sahnede Sultan Ahmet’in saraya döndüğünde görmüş olduğu manzara karşısında verdiği tepki acı oldu.

Gözünü kırpmadan kılıcına sarılan ve kelle alan Sultan Ahmet sinirini henüz alamamıştı. Kendisinden habersiz kardeşi Şehzade Mustafa’yı tahta geçirmek isteyen  Safiye Sultan’ın peşine düşen, Sultan Ahmet onu intihar edecekken yakaladı. “Ölümün böyle kolay olmayacak” diyerek boğazına sarılan Sultan Ahmet Safiye Sultan’ı bir an için öldürecekti. Sonrasında bundan vazgeçer ve Safiye Sultan’ın zindana atılmasını emredip şimdilik canını bağışladı.

Bu sahnenin çekildiği sırada Ekin Koç’un performansı üst noktaydı. Yine karşısında rol alan ve defalarca eleştirilere maruz kalan Hülya Avşar’da başarılı oyunculuğuyla sosyal medyanın da dikkatini çekmeyi başardı. İkilinin bu sahnesi fotoğraf ve video olarak gündeme gelerek yorumları yapıldı.

Reytinglerde istediği başarıyı elde edemeyen dizi yavaş yavaş da olsa izleyicilerin ilgisini çekmeye başlıyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem bu sene içinde yurtdışına en fazla satışı gerçekleşen dizi konumunda.

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem’den Hangi Oyuncular Ayrılıyor?

Star Tv’de perşembe günleri ekrana gelen reytinglerde aradığını bulmakta zorlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinden bazı oyuncular ayrılıyor. Fahriye Sultan karakterine hayat veren Gülcan Arslan 14. bölümde diziye veda ederken, sonrasında zaman atlaması yaşanacak. Bu süreçte hikayesi bitecek olan isimTülin Özen‘in hayat verdiği Handan Sultan olacak.Handan Sultan’da 17. bölüm itibari ile dizide olmayacak. Yine diziden ayrılacak bir diğer isim deDerviş Paşa’yı canlandıran Mehmet Kurtuluşolacak.

 

MY Kösem ve Gecenin Kraliçesi Yunanistan’da

kösem

Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Gecenin KraliçesiTürkiye’de umduğunu bulamasa da yurtdışında ilgi görmeye devam ediyor.

Daha önce birçok Türk dizisinin yanı sıra Amerikan ve İngiliz dizilerinin de ülkedeki distribütörlüğünü yapan Victory Entertainment iki diziyi Yunanistan’a getirdi. Geçtiğimiz günlerde başrollerinde Beren Saat,Ekin Koç ve Hülya Avşar’ın yer aldığı  Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ilk 10 bölümü DVD olarak satışa çıktı.

Başrollerinde Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım‘ın yer aldığı Gecenin Kraliçesi için ise ilk 10 bölüm bile beklenmedi. Dizi 19 Şubat’ta DVD olarak satışa sunulacak.

İki dizinin de yaz aylarında Yunan TV kanallarında yayınlanması planlanıyor.

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Parmak Isırtan Yurt Dışı Başarısı

muhteşem-yüzyıl-kösemMuhteşem Yüzyıl Kösem, muhteşem oyuncu kadrosuna rağmen Türkiye’de istediği reytingleri bir türlü ulaşamadı. Yapımcılığını Tims Productions yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi Beren Saat, Ekin Koç, Hülya Avşar gibi iyi oyuncuların varlığına rağmen reytinglerde geride gitse de uluslararası çapta çok büyük bir talep görüyor.

Şimdiye kadar 30 ülkeye satılan Muhteşem Yüzyıl Kösem; 22 Ortadoğu ülkesine, Endonezya, Rusya, Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve Yunanistan’a satışı gerçekleşti. Bu noktada Global bir ekran fenomeni olacak gibi görünüyor.Şu anda OSN’de 7. bölümü yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem gün birincisi olarak yayın hayatına devam ediyor.

Amerika’da İspanyolca yayın yapan televizyonlar Türk dizilerini büyük ilgiyle takip edildiğini; Latin Amerika ülkeleri de önümüzdeki haftalarda Muhteşem Yüzyıl Kösem i yayınlanmaya başlayacağını belirtti. Ortadoğu’da özellikle Osmanlı döneminin görkem’i Muhteşem Yüzyıl‘da Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan ile başlamış; şimdilerde Kösem Sultan ile başka bir boyuta taşınmıştır.

Beren Saat‘in canlandırdığı Osmanlı döneminin en güçlü kadını olarak Tarihte yer alan Kösem Sultan‘ın dizideki performansı ile dünyaya etkisi altına almaya başladı. Türk turizmine de ciddi katkı yapan Muhteşem Yüzyıldan sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem de tüm dünyada bir Türk moda öncülüğü yapmaya devam ediyor.

İşte Beren Saat’li ilk Görüntü

CV3gMDKWsAAx0vH

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisine yakında katılacağını açıklayan Beren Saat‘in setteki ilk görüntüsü sosyal medyaya düştü.

Başrollerinde Anastasia Thsilimpou, Ekin Koç,Hülya Avşar,Aslıhan Gürbüz ve Mete Horozoğlu’nun yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisine önümüzdeki bölümlerde katılacak olan Beren Saat’in tanıtım çekimi yapıldı. Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou’nun canlandırdığı Kösem Sultan‘ın büyümüş halini canlandıracak olan Saat’in setteki ilk kareleri büyük ilgi gördü.

Berk Cankat’ın Rolü Mü Değişecek?

ekin-koc-berk-cankatBaşrollerinde Anastasia Thsilimpou, Ekin Koç,Hülya Avşar, Mete Horozoğlu ve Aslıhan Gürbüz gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi için yeni bir iddia dile getirildi.

Dizide Alex (İskender) karakterini canlandıran Berk Cankat‘ın aslında Sultan 3.Mehmet’in oğlu Şehzade Yahya olduğu konuşuluyor. 3.Mehmet’in 19 kardeşini öldürdüğü günlerde annesi tarafından Balkanlar’a gönderilen Şehzade Yahya, 1.Ahmed tahta çıkınca hakkı olduğunu düşündüğü tahtı almak için geri döner. 1.Ahmet’ten 5 yaş büyük olan Yahya bu nedenle tahtın kendi hakkı olduğunu savunur.

Dizide Grazlı bir nalbantın oğlu olduğunu söyleyen Alex’in yalanı 2.bölümde ortaya çıkmıştı.Bu durum iddiaları daha da güçlendiriyor.

Beren Saat’li Muhteşem Yüzyıl Kösem Bölümleri Geliyor

beren-saatStar TV’nin iddialı dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’den yeni bir haber var!

Bilindiği üzere Beren Saat’in diziye 9. bölümde girmesi planlanıyordu. Fakat dizinin gidişatından dolayı 2 bölüm erken girmesine karar verilmiş. Hatta yetişirse Beren’in olduğu bölümler 6’ıncı bölümden itibaren ekrana gelecek. Güzel oyuncu önümüzdeki hafta ilk kez Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in setine dahil olacak ve dizinin kadrosuna katılacak.

Yapımcılığını Tims Productions’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın ve Mert Baykal’ın oturduğu, senaristliğini ise Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı dizinin başrollerini, Anastasia Thsilimpou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Berk Cankat, Sinan Tuzcu , Tülin Özen, Erkan Kolçak Köstendil, Nadir Sarıbacak ve Kadir Doğulu gibi isimler paylaşıyor.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, yeni bölümleriyle her Perşembe 20:00’de Star’da!

”Muhteşem Ecdadımız” Tartışması Geri Döndü

kösem
Muhteşem Yüzyıl Kösem perşembe akşamı ilk bölümüyle ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl’dan miras kalan ”tarihi doğru yansıtıp/yansıtmama” tartışması yine alevlendi.

Tartışmaya girmeden önce Ekin Koç ve Sultan Ahmed konusuna bakalım. Ekin Koç’un 13-14 yaşında tahta çıkan Sultan Ahmed rolü için Ekin Koç’un fazla büyük gösterdiği eleştirisi yapıldı. Bugünkü açıdan bakarsak Ekin Koç rol için fazla büyük ancak canlandırdığı kişi sıradan bir kişi değil; yeniçeri ocağı üyesi, asker olarak yetiştirilen biri. Yani sürekli eğitimler alan, düzenli beslenen biri. Yeri geldiğinde 20-30 kiloluk zırhlarla savaş medyanına çıkıp, saatlerce günlerce kalabilecek şekilde yetiştiriliyorlar yani şu an düşündüğümüzden büyük göstermesi normal.

23 yaşındaki Ekin Koç’un bu role seçilmesinin asıl nedenine gelelim:  1.Ahmed 15-16 yaşına geldiğinde 3- 4 çocuğu olan bir padişah yani dizide göstermeleri gerek bir aşk-öpüşme sahneleri vb. var. Gerçeğe uygun 13-14 yaşında oyuncularla o sahneleri çekmelerini beklemek olmaz.O sahneler olmadan direkt bebekler olsun mantığı da dizinin ağırlığına yakışmaz.

Sultan Ahmed ile ilgili başka bir eleştiride cariyeyi odasından kovması. Bu sahneyi sultanı cinsel yönden zayıf gösteriyorlar diye yorumlayanlar oldu. Ancak diziyi izleyenlerin bileceği üzere Ahmed’in aklında sadece tabloda gördüğü Anastasia vardı.

Bir başka eleştirilen nokta Anastasia’nın kaçırılması olayı. Bunu Osmanlı barbar gösteriliyor diyerek eleştirenler oldu. Dizide Anastasia’yı kaçıran Safiye Sultan’dı yani devlet gidip barbarca almadı kızı. Tarihte böyle olmuş mudur bilinmez farklı bilgiler mevcut.Daha ismini bilmediğimiz bir sürü haseki sultanın olduğu tarihimiz onların nasıl saraya geldiğini açıklayamıyor gibi.

Osmanlı’yı barbar gösteren başka bir olayın kardeş katli olduğu söyleniyor. Burada bilinen olay işlenmiş. Yapımcının ya da senaristin Osmanlı’yı karalama gibi bir amacı olsa 130 çocuğu olduğu iddia edilen 3.Murad devrini işlerdi. Bir gece 20 şehzade nasıl öldürülürmüş herkes izlerdi, onun yarattığı dram da reytingleri patlatırdı.

Osmanlı’yı küçük düşürmek demişken Da Vinci’s Demons örneğini atlamak olmaz. Batılı senteziyle hazırlandığı söylenen Muhteşem Yüzyıl Kösem’in nasıl doğulu kaldığına bakalım. Birkaç hafta önce internete topluca düşen Da Vinci’s Demons dizisinde 2.Beyazıt tahta çıkamadan öldürüldü. Öldüren kişi de hem kadın hem papanın öz kızı. İstanbul’da vefat eden Gedik Ahmet Paşa’yı İtalyanlar bir güzel öldürdü. Ayrıca diziye göre biz Türkler beceriksiz bir milletmişiz, savaş aletlerimizi Da Vinci’nin çizimlerini çalarak yapmışız. Şehzadelerimiz yanında büyücülerle dolaşırmış. Bu arada zırhlarımızı da Kazıklı Voyvoda’dan çalmışız. Liste daha uzar da gider; batı senteziyle Osmanlı kötüleme böyle olur. Padişah sevişiyor diye koca devlet kötülenmiş olmaz.

Dizide kullanılan dekor,kıyafetler ve dil gibi konulara girmeye gerek yok uzun uzun tartışıldı son yıllarda. Dizinin tarihi yönünden sonra dizi olarak eleştirisi ise pazartesi günü sizlerle olacak…

Meral Çetinkaya, Muhteşem Yüzyıl Kösem’de

meral-çetinkayaUzun zamandır merakla beklenen dizi Muhteşem Yüzyıl Kösem izleyici buluştu. Dizinin 2. fragmanında da yeni bir oyuncunun siması dikkat çekti. Deneyimli oyuncu Meral Çetinkaya, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. bölümünde Kahin kadın olarak dizide konuk oyuncu olarak yer alacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölümü ile 19 Kasım Perşembe Saat 20.00’de Star’da

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Yeniçeri Ocağı Ondan Sorulacak

‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi için Hadımköy’de Yeniçeri Ocağı kuruldu. 26 bin 500 metrekarelik alana kurulan devasa platoda, Yeniçeri Ocağı, kervansaraylar, Topkapı Sarayı, kahveler, liman ve sokaklar bulunuyor. Yeniçeriler’in büyük zaferler ve isyanlarla dolu görkemli hikayesi 200 kişilik ekibin çalışmasıyla yapılan platoda çekilecek.

mete horozoğlu
İzleyenlerin, Yeniçeri Ağası rolünde Mete Horozoğlu’nu, sonradan Sultan Ahmed’in en yakın arkadaşı Alex’in (İskender) gözünden göreceği Yeniçeri Ocağı, bu asi kahramanların geçmiş ve gelecekleriyle olan savaşına mekan olacak. Zorlu bir eğitimden geçirilen Yeniçeriler, dünyayı titreten bir ordunun temelini gözler önüne serecek.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. Bölüm Fragmanı Çıktı

12 Kasım Perşembe günü yayınlanacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 1. bölüm fragmanı yayınlandı. İşte o fragman

 

kösem

Muhteşem Yüzyıl Kösem 6. Tanıtım Fragmanı Çıktı

12 Kasım perşembe başlayacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 6. tanıtım fragmanı çıktı.

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem 5. tanıtım fragmanı Çıktı

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 5. tanıtım fragmanı yayınlandı. İşte o fragman

 

 

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinin Afişi

Büyük bir beklenti içinde ekrana gelmesi beklenen Kösem dizisinin afişi yayınlandı. Kösem’in ilk döneminin anlatıldığı bölümlerde rol alacak oyunculara yer ayrılan afiş; İstanbul sokaklarının bir çok çok bölgesini süslemeye başladı. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12 Kasım Perşembe izleyici ile tanışacak.

muhteşem yüzyıl afişi

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Yayın Tarihi Belli Oldu

Başrollerinde Beren Saat,Hülya Avşar, Ekin KoçBerk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi isimlerin bulunduğu merakla beklenen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın tarihi belli oldu.

Tims Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği dizi 12 Kasım Perşembe akşamı Star Tv’de başlıyor. Dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan‘ı Anastasia Tsilimpou canlandıracak.

CSQtf54WcAAYkxJ

Muhteşem Yüzyıl Kösem Üzerine

Başrollerinde Beren Saat, Anastasia Thsilimpou,Ekin Koç,Berk Cankat ve Hülya Avşar’ın yer alacağıMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisi Kasım ayında Star Tv’de başlayacak. Muhteşem Yüzyıl’ın devamı niteliğindeki dizi büyük merakla bekleniyor. Muhteşem Yüzyıl’ı 1 bölüm kaçırmadan izlemiş birisi olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem’i bekleyen kolaylıkları ve zorlukları derledim:

kösem-sultan-gala-muhteşem yüzyıl kösem-008İlk olarak dizinin avantajlı olduğu durumlarla başlayalım;

 1. Dizinin teknik ekibinin Muhteşem Yüzyıl’ınkiyle aynı olması dizinin daha hızlı ve daha kaliteli şekilde çekilmesini sağlayacaktır şüphesiz.
 2. Muhteşem Yüzyıl’dan kalan başka bir miras da lider dizi olma; yayınlandığı dönemde sosyal medya ve basında en çok konuşulan dizi olmuştu Muhteşem Yüzyıl ilk günden son güne kadar; dizi kanaldan bölüm başı aldığı ücret ve en çok reklam alan dizi olmasıyla da çok konuşulmuştu. Kösem, Muhteşem’in kemik izleyicisini kendine çekmeyi başarabilirse bu mirasın da sahibi olur.
 3. Muhteşem Yüzyıl son sezona girerken 54 ülkede yayınlanıyor ve yarım milyon dolardan fazla gelir elde ediyordu buralardan .Kösem de daha yayınlanmadan 80 ülke tarafından rezerve edildi ya da satın alındı, yurtdışı satışından gelecek para dizinin elini güçlendirecektir kanala karşı.
 4. Dizinin anlatılacağı dönem Muhteşem Yüzyıl’a göre çok daha hareketli, daha çok karakterli ve olaylı bir dönem. Güzel işlenirse izleyici sıkılmadan izleyecektir.
 5. Perşembe günü yayınlanacak diziyi şu an tehlikeye atacak bir rakip de gözükmüyor.

Dizinin olumsuz yanlarına gelirsek;

 1. Dizinin başrol kadrosu Muhteşem’e göre oldukça zayıf. Bu durum izleyicinin diziye mesafeyle yaklaşmasına neden oluyor.
 2. Dizi için seçilen Anastasia Thsilimpou tam bir belirsizlik. Genç oyuncu karaktere bürünemezse izleyicide tepki alır; çok iyi oynarsa devamında gelecek Beren Saat rolde sırıtabilir. Yani her türlü büyük bir risk.
 3. Dizi 3 önemli ismini kaybetti; Taylan Biraderler ve Meral Okay. Özellikle kadrodan, kostüme ve dekora kadar her şeyle bizzat ilgilenen Meral Okay’ın eksikliği hissedilecektir.
 4. Dizinin senaryosunu kaleme alan Yılmaz Şahin çokça eleştirilmişti Muhteşem Yüzyıl’da. 3.sezon Meral Okay’ı taklit eden olaylarla geçiştirilirken; 4 sezon 23 yıllık bir periyot 36 bölümde anlatıldığı için senaryonun etkisi pek hissedilmemişti.Kösem’de nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu Yılmaz Şahin’in.
 5. Dizinin fragmanlarından anlaşıldığı üzere birçok noktada Muhteşem Yüzyıl ile aynı. Benim dikkatimi çeken nokta ise başrollerin Muhteşem Yüzyıl’ın ilk bölümündeki kıyafetlerle aynı renk ve benzer desende kıyafetler giymeleri. Ayrıca Muhteşem’deki gibi padişahın yanında en güvendiği kişi var yanında.Umarım benzerlikleri çok abartmazlar yoksa çok eleştirilecekleri kesin.

 

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Dizisden 3 Yeni Fragmanı Çıktı

Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Kösem Sultan) dizisinin 2. tanıtım fragmanı çıktı. Ekin Koç, Hülya Avşar ve Beren Saat‘in rol aldıkları Muhteşem Yüzyıl: Kösem yakında Star Tv’de

 

 

 

Kösem Sultan Oyuncuları İlk Kez Bir Araya Geldi

Cannses’de düzenlenen Muhteşem Yüzyıl Kösem partisinde dizinin as oyuncuları bir araya geldi. Diziye 7. bölümde girmesi beklenen Beren Saat’de partiye katılanlar arasındaydı. Hülya Avşar, Anastasia Thsilimpou, Ekin Koç ve Beren Saat ilk kez bir araya gelip medyaya poz verdi.

TÜM RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
kösem

Anket: Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisini İzleyecek misiniz?

Sezonun iddialı işlerinden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisini neden izleyip izlemeyeceğinizi anketimize oy atarak belirtebilirsiniz.

Kösem Sultan’ın Tüm Oyuncularını Görmek İçin Tıklayın

Muhteşem Yüzyıl Kösem Ne Zaman Başlayacak?

Star TV’nin en iyi işlerinden birisi olmaya aday ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’ Kasım ayına kaydırıldı!

Dizi, ilk olarak Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen Mipcom Fuarı’nda görücüye çıkacak. Ekim ayında başlaması beklenen dizide Mipcom’dan gelen haberlere göre Kasım ayına kaldı.

Yapımcılığını Tims Productions’ın üstlendiği dizinin başrollerini, Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Berk Cankat, Sinan Tuzcu , Tülin Özen, Erkan Kolçak Köstendil, Nadir Sarıbacak ve Kadir Doğulu gibi isimler paylaşacak.

kösem sultan

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Kasım’da Star TV’de!

Kösem Sultan Dizisinde Değişiklik

Star Tv’nin yeni sezonda merakla beklenenMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde değişiklik yaşandı. Dizinin yönetmeni değişti. Zeynep Günay Tan’ın yönetmenliği ile başlayan dizi, Muhteşem Yüzyıl’ın son bölümlerini yöneten genç yönetmenlerrine teslim edildi. Dizinin yönetmenliğini bundan böyle Yağız Alp Akaydın ve Mert Baykal yapacak.

İşte Tims’in resmi açıklaması

CPNTlH6WIAAiS0F

Ferit Kaya Kösem Sultan Dizisinin Kadrosunda

Star TV’nin merakla beklenen Tims Productions imzalı yeni ve iddialı dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in kadrosuna bir isim daha dahil oldu.

Başrollerinde Beren Saat, Ekin Koç, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Anastasia Thsilimpou, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Gülcan Arslan ve Tülin Özen’in yer aldığı, yönetmenliğini Zeynep Günay Tan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in kadrosuna, daha önce Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kayıp ve Emanet dizilerinde rol alan Ferit Kaya dahil oldu.

kösem-sultan-ferit-kaya

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Ekim’de Star’da.

Kösem Sultan Ekim’de Başlıyor

“KÖSEM”in HİKAYESİ EKİM’DE STAR’DA BAŞLIYOR

Türkiye’yle birlikte dünyanın 60’ı aşkın ülkesinde on milyonlarca izleyiciyle buluşup, global bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesiyle geri dönüyor.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı,   yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisinin çekimleri başladı.

Hanedanın ve devletin en kilit noktalarında tam kırk yıl duran Kösem’in aşkla, kanla, güç savaşlarıyla, büyük zaferler ve ağır yenilgilerle geçen ömrü hummalı ve titiz bir çalışmayla izleyicisini ekrana bağlamayahazırlanıyor.

Kösem Sultan-001Taht hediyesi: Kösem

Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile        çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resminigörüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir.

Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda,  aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Kösem Sultan-003Kösem için Yunan oyuncu

MUHTESEM YUZYIL KOSEM BASLANGIC / SEZON 1 / TIMS PRODUCTIONS / ID ILETISIM / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN

Sultan Ahmed karakteriyle başarılı, genç oyuncu Ekin Koç kamera karşısına geçerken; Kösem Sultan’ın ilk      gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu  Anastasia Thsilimpou canlandırıyor.                          Kösem karakteri için seçmelere katılan ve başarılı bir performansı sergileyen Thsilimpou, daha önce sinema, tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıraönemli Yunan dizilerinde de rol aldı. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç oyuncu, Kösem karakteri için Türkçeöğrenmeye başladı.

İşte Kösem Sultan: Anastasia Thsilimpou

Star Tv’nin yepyeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan ilk bölümüyle büyük ses getirdi. Özellikle oyunculuğu ön planda olan bir isim büyük yankı uyandırdı. Kösem Sultan’ın çocukluğunu canlandıracak oyuncu Atina’dan bulundu! 9. bölümden itibaren Kösem Sultan olarak karşımıza çıkacak Beren Saat, yapımcı ile bölüm başı anlaşınca çekimler hız kazanmıştı. 9. bölüme dek sürecek olan Kösem Sultan’ın küçüklüğünüyse 17 yaşındaki Yunanistan’lı bir genç kız oynuyor!

atina

İşte Muhteşem Yüzyıl : Kösem Dizisinin 1. Bölüm Fagmanı

 

KÖSEM SULTAN 1. BÖLÜM RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tülin Özen Kösem Sultan Dizisinde

Star TV’nin yepyeni ve iddialı dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’e yeni bir oyuncu katıldı!

Yapımcılığını Tims Productions’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un oturacağı, başrollerini Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Berk Cankat, Nadir Sarıbacak, Gülcan Arslan ve Kadir Doğulu gibi isimlerin paylaşacağı, senaristliğini ise Yılmaz Şahin’in kaleme alacağı diziye; ‘Kapalıçarşı’, ‘Bizim Yenge’ ve ‘Aldırma Gönül’ dizilerinde rol olan Tülin Özen dahil oldu. Güzel oyuncu, Alma Terziç’in canlandırması beklenen Handan Sultan rolüne hayat verecek.tülin-özen

Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in 1 Ekim Perşembe akşamı izleyici ile buluşması bekleniyor.

Kösem Sultan Setinden Yeni Görüntüler

Başrollerinde Beren Saat, Ekin Koç, Berk Cankat ve Hülya Avşar’ın yer aldığı Kösem Sultandizisinin setinden yeni videolar gelmeye devam ediyor. Dizi setini boş bırakmayan Yunan basını diziyi haber yapıyor.

Videoda Beren Saat tarafından canlandırılacak Kösem Sultan karakterinin gençliğini oynayacak Yunan oyuncu da net şekilde gözüküyor. Tims Prodüksiyon’un Star Tv için hazırladığı dizi Ekim ayında başlayacak.

 

Beren Saat Kösem Sultan’dan ne Kadar Kazanacak?

Türkiye’nin en önde gelen starlarından Beren Saat‘in yeni rolü Kösem Sultan için anlaştığı ücret belli oldu.

Muhteşem Yüzyıl‘ın yapımcısı Timur Savcı’nın yapımcılığını üstleneceği Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi için Beren Saat zorda olsa ikna oldu. 60 bin, 80 bin gibi tekliflerle gelen Timur Savcı Kösem Sultan rolü için Beren Saat’i sonunda ikna edebildi ve Beren Saat’in ikna olduğu ücretin 90 bin TL olduğu açıklandı. Daha önce Star TV’nin açık çek verdiği Beren Saat’e, Tims Prodüksiyon ayda en az 360 bin TL ödeme yapılacak.

beren-saat-genc-yasinda-10-yildir-zirvede

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Ekim ayında Star TV’de.

 

Kösem Sultan Yurtdışında Haber Olmaya Devam Ediyor

Çekimleri Sakız Adası’nda devam eden Kösem Sultan dizisi yurtdışında haber olmaya devam ediyor.

”Asya sultanlarını anlatan dizilerin en çok izlenen diziler olduğunu” yazan China Topix sitesi, Kösem Sultan dizisinin büyük merakla beklendiğini anlattı. Kösem Sultan’ı kölelik-savaşlar-askerler ve taht savaşı üzerine kurulu bir  Osmanlı dizisi olarak tanıtan site dizinin Muhteşem Yüzyıl‘ın devamı olduğu için izleyicide büyük bir beklenti yarattığını yazdı. Tims Productions’ın da buna uygun bir kadro kurmaya çalıştığı vurgulandı.

Beren-Saat-Kösem-Sultan

Şimdiden Kösem Sultan ve Hürrem Sultan’ın karşılaştırıldığı aktarılan yazıda Beren Saat‘in Kösem Sultan rolü için en iyi seçim olduğu; güzelliğini ve oyunculuğunu kanıtladığı söyleniyor.

Survivor Turabi Kösem Sultan Dizisinde

Star Tv’nin merakla beklenen yeni dizisi Kösem Sultan‘a yeni bir isim daha dahil oldu!

Başrollerinde Beren Saat, Hülya Avşar, Berk Cankat, Ekin Koç, Mete Horozoğlu gibi isimlerin yer aldığı Kösem Sultan dizisine yeni bir isim daha dahil oldu. Survivor 2014 ve Survivor All Star şampiyonu olan Turabi Çamkıran, ”Kösem Sultan” dizisinin kadrosuna katıldı.turab çamkıran

”Kösem Sultan” ilk bölümüyle 1 Ekim Perşembe günü 20.00’da Star’da!

Kösem Sultan Seti (Video)

Yunanistan’ın Sakız Adası’nda çekimleri devam eden Kösem Sultan dizisinin setinden fotoğraflardan sonra video da geldi. Set ekibinin yanı sıra; Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıracak oyuncu,Aslıhan Gürbüz ve Eylem Yıldız’ın da hazır bulunduğu seti Sakız Adası halkı ve Yunan basını görüntülüyor.Başrollerinde Beren Saat,Ekin Koç,Berk Cankat ve Hülya Avşar’ın yer aldığı Kösem Sultan dizisi Ekim ayında başlayacak.

 

Nadir Sarıbacak Kösem Sultan Dizisinde

Beren Saat ve Hülya Avşar’ın baş rolünü paylaştıkları Kösem Sultan Dizisi Muhteşem Yüzyılgibi efsane oyuncu kadrosu ile adından söz ettireceğe benziyor. Ekin Koç, Berk Cankat, Kadir Doğulu, Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz gibi popüler oyunucların yanı sıra şimdi de oyunculuğu ve yeteneği ile göz dolduran Nadir Sarıbacak Kösem Sultan dizisine katıldı. Son olarak Beş Kardeşdizisinde Nazım karakterine hayat veren Nadir Sarıbacak yeni sezonda Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi ile Star Tv’de erkanda olacak.

Nadir Sarıbacak

Kösem Sultan’a 3 yeni Oyuncu

kösem-sultan-3-oyuncuStar Tv’nin iddialı dizisi Kösem Sultan için hazırlıklar devam ediyor. Son olarak kadroya Kadir Dopulu dahil olmuşken, yeni oyuncular ile bilgiler de ulaşmaya başladı. Diziye son olarak Günahkar dizisinde izlediğimiz güzel Oyuncu Gülcan Arslan, Asmalı Konak, Galip Derviş ve Urfalıyam Ezelden dizilerden tanıdığımız Eylem Yıldız ve son olarak Güllerin Savaşı dizisinde izlediğimiz Alma Terzic, Kösem Sultan dizisinin yeni oyuncuları olarak karşımıza çıkacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Yakında Star Tv’de

Aranan Kösem Sultan Bulundu

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinde Kösem Sultan karakterini Beren Saat‘in canlandıracağı kesinleşmişti.

Şimdi de ilk bölümlerde Kösem Sultan’ın gençliğine hayat verecek oyuncu bulundu. Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan’ın haberine göre aranan oyuncu Yunanistan’da bulundu. Kösem Sultan’ı ilk bölümlerde 17 yaşındaki Atinalı bir oyuncu canlandıracak.

Kösem SultanKösem Sultan dizisinin Ekim ayında Star Tv’de

Kadir Doğulu Kösem Sultan Dizisinde

Fatih Harbiye 19. Bölüm 00006 kadir doğuluStar TV’nin yeni sezon için hazırlanan iddialı dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in kadrosuna sürpriz oyuncu!

Başrollerini Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç ve Berk Cankat gibi isimlerin paylaşacağı; yapımcılığını Tims Productions’ın, senaristliğini Yılmaz Şahin’in, yönetmenliğini ise Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un üstleneceği yapıma daha önce ‘Pis Yedili’, ‘Fatih Harbiye‘ ve ‘Sevdam Alabora‘ dizilerinde rol alan Kadir Doğulu dahil oldu.

Çekimleri bu hafta başlayacak olan Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in 1 Ekim Perşembe akşamı ilk bölümüyle ekrana gelmesi planlanıyor.

Kösem Sultan Dizisine Yönetmen Takviyesi

Kösem Sultan Dizisi - Beren SaatStar Tv’nin merakla beklenen yeni dizisi Kösem Sultan‘a yeni bir yönetmen daha katıldı!

Başrollerinde Beren Saat, Berk Cankat, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizi yeni sezonda Star Tv’de hayat bulacak. Dizinin ilk yönetmeni daha önce Zeynep Günay Tan olarak açıklanmıştı. Dizi için yeni bir yönetmen ile daha anlaşıldı. Son olarak Maral dizisini yöneten ve Maral’dan ayrılan Deniz Koloş, Kösem Sultan’ın yönetmeni olacak.

Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un yöneteceği ”Kösem Sultan” yeni sezonda Star’da!

Kösem Sultan Ne Zaman Başlayacak?

 

Tims’in Muhteşem Yüzyıl‘dan sonra merakla beklenen tarihi projesi Kösem Sultan‘ın çekimleri başladı. Kösem Sultan’ın gençliğini oynayacak olan oyuncuda bir çok aday arasından seçildi. İlk 9 bölümde rol alacak bu genç oyuncu 9. bölümden itibaren yerini Beren Saat‘e bırakacak.

Kösem Sultan’ın yayın takvimi de belli oldu. Muhteşem kadrosu ile Kösem Sultan 1 Ekim Perşembe günü Star’da ekrana gelecek.

Kösem Sultan’ın Beren Saat Olacağı Kesinleşti

Kösem Sultan krizi tatlıya bağlandı! Yapımcı Timur Savcı ve Beren Saat arasındaki ücret sorunu halloldu. İki taraf da karşılıklı fedakârlıkta bulununca Saat’in Kösem Sultan’ı oynayacağı kesinleşti.

Kösem Sultan rolü için yapımcı Timur Savcı ile Beren Saatarasındaki ücret anlaşmazlığı çözüldü. İki taraf da karşılıklı olarak fedakârlık yapınca orta yol bulundu ve rol Saat’in oldu. Cuma günü dizinin yapım şirketi ile yayıncı kanal arasında yapılan toplantıda Beren Saat ismi resmileştirildi.

Kösem Sultan yeni sezonda Star Tv’de!

Sinem Kobal Kösem Sultan mı Oluyor?

Sezonun iddialı dizisi Kösem Sultan ile ilgili olarak önemli bir gelişme var. Kösem Sultan dizisi ile ilgili olarak Beren Saat‘in ismi açıklanmıştı. Ancak bölüm başına 80.000 Tl istemesi yapımcı Timur Savcı’yı zora soktu ve alternatif bir isimle anlaşmaya gidildi. Uçankuş’un haberine göre de bu isim Sinem Kobal. TİMS, Sinem Kobal ile prensipte anlaştı ve yeni sezonda genç oyuncu Kösem Sultan olacak.

sinem-kobal

Kösem Sultan ve Cesaret Dizileri Mipcom Fuarı’nda

jhjhgYeni sezonun iddialı dizileri Kösem Sultan ve Cesaret dizileri Türkiye’de olduğu gibi birçok ülkede de merakla bekleniyor.

Global Agency tarafından dünyaya pazarlanacak iki dizinin Mipcom Fuarı’ndaki lansmanındaki şimdiden haberlere konu olmaya başladı. Haberlere göre o3 Prodüksiyon’un yapımcılığını üstelendiği ve başrollerinde Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım‘ın yer aldığı kod adı Cesaret dizisi ve Muhteşem Yüzyıl‘ın devamı olarak tanıtılan Kösem Sultan dizisi Ekim ayında Cannes’ta tanıtılacak.

Global Ageny daha önce Muhteşem Yüzyıl ve Binbir Gece dizileri 70’den fazla ülkeye satarken; Aşk ve Ceza dizisini 60 ülkeye satmıştı.

Kösem Sultan ile İlgili En Son Havadisler

Beren-Saat-Kösem-SultanStar Tv’nin yeni sezon iddialı yapımlarından birisi olan Kösem Sultan için geri sayım başladı! Dizi Eylül ayında izleyiciye merhaba diyecek. İşte diziden son bilgiler;
Bade İşçil Dizide Olacak Mı?

Geçtiğimiz günlerde Kösem Sultan dizisinde Bade İşçil’in rol alacağı açıklanmıştı. Fakat haberin doğru olmadığı öğrenildi. Bade İşçil’in menajeri Bade İşçil’in dizide rol alacağına dair haberlerin doğru olmadığını söyledi.


Dizide Hangi Oyuncular Kesinleşti?

Dizi için bu zamana kadar birçok ismin adı geçmişti. Fakat birçok isimden sadece 5 isimle kesin olarak anlaşma sağlandı. Mete Horozoğlu, Hülya Avşar, Fikret Kuşkan, Ekin Koç ve Berk Cankat dizide kesin olarak rol alacak isimler. Diğer isimlerle ise henüz anlaşma sağlanmadı.
Star Tv, Kösem Sultan İçin Kimi İstiyor?

Timur Savcı, Kösem Sultan için tanınmamış bir yüz istiyor. Fakat dizinin yayınlanacağı Star Tv ise Kösem Sultan için Beren Saat’i istiyor. Star Tv’nin Kösem Sultan için Beren Saat olması konusunda ısrarcı olduğu söyleniyor.


Kösem Sultan İçin Arayışlar Devam Ediyor!

Timur Savcı, Kösem Sultan rolü için tanınmamış bir yüz olması konusunda ise ısrarlı. Hala tüm dünyada Kösem Sultan arayışları devam ediyor.

Merakla beklenen Kösem Sultan dizisi Eylül ayında Star Tv’de!

Bade İşcil Kösem Sultan Dizisinde

bade işcilBirçok ünlü ismin adının geçtiği Muhteşem YüzyılKösem dizisi için yeni bir isimle anlaşıldı.

Eşi Malkoç Sualp yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Bade İşcil dizinin kadrosuna katılan son isim oldu. Uzun süredir yapımcıyla görüşen Bade İşcil bölüm başı 10 bin liraya anlaşmış. Oyuncunun eşiyle sorunlarının nedeni de setlere dönme isteğiymiş.

 

Çağatay Ulusoy Kösem Sultan’da Rol Alacak mı?

Çağatay Ulusoy - Medcezir 40. Bölüm 008Yapımcılığını Tims Production’un sahibi Timur Savcı’nın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan’ın oturduğu, senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı Muhteşem Yüzyıl‘ın devamı niteliğindeki Kösem Sultan dizisine bir oyuncu daha katıldı.

Başrollerini Beren Saat, Mete Horozoğlu, Hülya Avşar, Yıldız Atiksoy, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy gibi isimlerin yer aldığı diziye son olarakBerk Cankat ve Ekin Koç katılmıştı.

Gelen haberlere göre diziye en son Medcezirdizisinde Yaman karakterini canlandıran Çağatay Ulusoy da katıldı.Çağatay Ulusoy’un Medcezir dizisi yeni bittigi için Ocak ayına kadar dinleneceğini söyledi. Çağatay Ulusoy’un diziye Ocak 2016’dan sonra katılması bekleniyor.

Kösem Sultan Eylül’de Star TV’de…

Ekin Koç ve Berk Cankat, Kösem Sultan Dizisinde

Başrollerinde Beren Saat,Hülya Avşar,Erkan Kolçak Köstendil ve Yıldız Çağrı Atiksoy’un yer alacağı Kösem Sultan dizisine 2 yeni oyuncu katıldı.

Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle ünlenen 2 genç oyuncu Kösem Sultan dizisinde yeniden buluşuyor.Geçtiğimiz günlerde final yapan Güzel Köylü‘nün başrolü Berk Cankat ve son olarak Benim Adım Gültepe dizisinde yer alan Ekin Koç dizinin kadrosuna katıldı.

ekin koç- berk cankatı-00002Muhteşem Yüzyıl – Kösem Üzerine

Muhteşem Yüzyılın büyük finalinin ardından, ön fragmanı verilen Kösem Sultan için çalışmalar sürüyor.

Her gün bir haber geliyor. Öncelikle baktığımızdaKösem Sultan’ı kim oynayacak sorusu devamlı gündemde. Beren Saat’le anlaşıldı deniyor ama imza yokmuş, taraflardan açıklama yok.

Çoğumuz Kösem Sultan rolü için tanınmamış, yeni bir Meryem Uzerli bekliyorduk. Şayet gelen açıklamalarda bu yöndeydi, yüzlerce kişi deneme çekimine çağrılmıştı ve o isim bir türlü bulunamıyordu.

Buradan rol için uygun, hayal edilinilen kişi bulunamadığı için mi popüler bir oyuncuya yönelinildi sorusunu getiriyor akla. İlk fragmandaki genç kızın Beren Saat’e olan benzerliği, hiç kimse olmazsa ekranlara ara veren güzel oyuncunun kapısı çalabiliriz mesajı veriyor gibiydi.

Koyu bir Muhteşem Yüzyıl izleyicisi olarak diyebilirim ki, Beren Saat role çok iyi hazırlanırsa altından kalkabilir. hülya-avşar---safiye-sultanDefalarca filmi oyunu yapılmış, tarihe dem vurmuş bu güçlü kadını canlandırabileceğine inanıyorum. Beren Saat, eğer bir Aşkı Memnu performansı gösterirse tarih yeniden yazılabilir.

Safiye Sultan rolü ise en kesin olan isim şu anda. Resimler basına verildi, Star Tv’nin sitesinde yayınlandı. Hülya Avşar’dan güçlü bir sultan olmuş, görünen. Olmayan şey popüleritesi. Ekranda her gün gördüğümüz,  bir insanın rolüne ne kadar inanabiliriz. Hülya Avşar’ın oyunculuğuna laf etmek elbette haddim  değil, birçok filmde başrol oynamış biri bu rolünde, yaşının verdiği olgunluk, mesleğindeki deneyimi sayesinde başarılı olacaktır. Rolüyle ilgili elbette konuşulacak, ama bizim o role inanmamız için onu daha az programlarda görmeli, diziye inanmalıyız.

Dizide 1. Ahmet’i kimin oynayacağını merak ediyorum. Dönemim padişahlarının hiçbiri bir Kanuni değil. Muhteşem Süleyman rolüyle Halit Ergenç’i geçebilecek oyuncu sayısı da oldukça az. Ziya dönemin padişahları 3o’lu yılları görmeden vefat eden, valide sultanların etkisinde kalan, kişiler.

Diziden devamlı isimler geliyor, iyi bir ekip kurulmaya çalışıldığını düşünüyorum. Misal Aslıhan Gürbüz, Muhteşem Yüzyılla anılmıştı, şimdi Kösem’de.

Ekrana baktığımızda, yeni genç yeteneklerin Muhteşem yüzyıldan geçtiğini görebiliyoruz.  Bu yüzden gençlerin kendini gösterebileceği, orta yaşlıların kendilerini ispatlayabilecekleri bir arena Muhteşem Yüzyıl-Kösem…

Yönetmenlerin değişmesi beni biraz kaygılandırıyor ama bir kadın hikâyesinin en iyi kadın gözüyle anlatılabileceği de açık.

Bu dizi, ilk bölümü itibariyle Muhteşem Yüzyıl’la devamlı karşılaştırılacağı kesin. Kimimiz sultanları , kimimiz padişahları, kimimiz şehzadeleri beğenmeyeceğiz. Oyuncuların buna hazır olması gerekir ve kanalın yapıma inanması  lazım. Zira hiçbirimiz , ne Hürrem’i ne Kanuni’yi ne İbrahim’i ne Mustafa’yı ne de Mahidevran’ı unutmadık…

Umarız Star Tv ekranlarında Çarşamba akşamları(bu benim tahminim ) yine tarih yazılır.,

Serpil Dağçayır – televizyon-dizisi.com

Kösem Sultan 60 Dakika mı Yayınlanacak?

Star TV’nin merakla beklenen iddialı dizisi Kösem Sultan‘dan yepyeni iddialar!

Dizinin 60 dakikalık bölümlerden oluşacağı, sezon başına 30 bölüm çekileceği ve böylece kalitenin artmasının hedeflendiği iddia ediliyor. Ayrıca yapım, fragmanda duyurulduğu tarihin aksine Kasım ortasında yayın hayatına başlayacak ve Haziran’ın ikinci haftasında sezon finali yapacak.

beren-saat-genc-yasinda-10-yildir-zirvedeBir diğer iddia ise başrol oyuncusu Beren Saat ile ilgili. Kösem Sultan’ı canlandırması planlanan Saat için Star TV, “Anlaşma var, ama imza yok” diye açıklama yaptı.

Başarılı aktrisin henüz resmi imzayı atmamasının nedeni olarak da Kıvanç Tatlıtuğ‘un Kurt Seyit ve Şura‘daki hayal kırıklığı gösteriliyor. Kösem Sultan’ın 10. bölümünden sonra ekranda olacak olan Saat, anlaşmayı imzalamak için projenin başlamasını bekleyecek.

Kadrosunda Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Yıldız Çağrı Atiksoy, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy ve Aslıhan Gürbüz gibi isimlerin de yer aldığı dizinin yönetmenliğini Zeynep Günay Tan, yapımcılığını ise Tims Productions üstleniyor.

Kösem Sultan, Kasım ayında Star TV’de başlıyor!

Kösem Sultan Dizisine 3 Yeni Oyuncu

Başrollerinde Beren Saat,Hülya Avşar,Erkan Kolçak Köstendil  ve Fikret Kuşkan gibi isimlerin yer alacağı Kösem Sultan dizisine yeni oyuncular katıldı.

Adsız

Son olarak Serçe Sarayı dizisinde yer alan Alican Yücesoy ve Esra Dermancıoğlu ile Yahşi Cazibe dizisiyle ünlenen Aslıhan Gürbüz diziye katılan son isimler oldular.

Mete Horozoğlu ve Fikret Kuşkan Kösem Sultan dizisinde

Star Tv’nin yeni sezonda ki iddialı dizisi Kösem Sultan‘a yeni oyuncular dahil oluyor. Beren Saat, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erkan Kolçak Kostandil dışında 2 yeni oyuncu daha dahil oluyor. En son Ayrılsak da Beraberiz dizisinde rol alan Mete Horozoğlu ve usta aktör Fikret Kuşkan’da Tims Production’un yapımcılığını yaptığı sezonun en iddialı dizisinde bir araya geliyor.

mete-horozoğlu-ve-fikret-kuşkan

Beren Saat Kösem Sultan’dan Ne Kadar Kazanacak?

Eylül ayında Star Tv’de ekrana gelecek olan Kösem Sultan dizisinin başrol oyuncusu Beren Saat’in diziden ne kadar kazanacağı belli oldu.

Beren Saat’in ‘Kösem Sultan’ olacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Beren Saat’in yeni dizisinden ne kadar kazanacağı da belli oldu. Beren Saat diziden haftalık 90 bin TL, aylık 360 bin TL kazanacak.

‘Kösem Sultan’ Eylül’de Star’da!Beren Saat Aşk-ı Memnu 2008

Beren Saat, Kösem Sultan’ın Kaçıncı Bölümünde Dahil Olacak?

Star TV’nin iddialı dizisi Kösem Sultan’dan yeni bir haber var!

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Kösem Sultan’ın Beren Saat tarafından canlandırılacağı açıklanmıştı. Gelen son habere göre Kösem’in yetişkinlik dönemine hayat verecek olan Saat, diziye 10. bölümde dahil olacak. İlk 9 bölümde ise Kösem Sultan’ın gençlik dönemi işlenecek. Karakterin gençliğini kimin canlandıracağı henüz belli olmadı.

Kadrosunda Hülya Avşar, Erkan Kolçak Köstendil ve Yıldız Çağrı Atiksoy’un da yer alacağı dizinin yapımcılığını Timur Savcı, yönetmenliğini ise Zeynep Günay Tan üstlenecek.

Kösem Sultan, Eylül ayında Star TV’de başlıyor!

kösem sultan beren saat

Kösem Sultan Beren Saat Oldu

Daha önce birçok oyuncunun adının geçtiği Kösem Sultan rolü için Beren Saat ile anlaşıldı.

Gazetelerde ve sosyal medyada dolaşan haberlere göre Tims Productions, rol için Beren Saat’i ikna etti. Dizinin kadrosuna şu ana dek Hülya Avşar,Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erkan Kolçak Köstendil katıldı.

Hülya Avşar, Safiye Sultan Olarak Kösem Sultan Dizisinde

hülya avşar safiye sultanMuhteşem Yüzyıl dizisinden sonra merakla beklenen TİMS’in yeni dizisi Kösem Sultan ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Kösem Sultan’ın kimin olacağı tartışılırken dizinin önemli karakterlerinden Safiye Sultan’ı kimin canlandıracağı belli oldu.

Uzun zamandır televizyon dizilerinden uzak olan Hülya Avşar, Kösem Sultan dizisinde Safiye Sultan olarak karşımıza çıkacak. Dizinin ilk sezonunda hikayeye göre Safiye Sultan’a ağırlık verileceği için Hülya Avşar’ın Kösem Sultan dizisi ile adından sıkça bahsettireceği tahmin ediliyor. Safiye Sultan’ı sinema’da 2010 yapımı Mahpeyker filminde Selda Özer canlandırmıştı.

Kösem Sultan dizisi eylül ayında Star’da

Gözde Duru Son Anda “Kösem Sultan” Olamadı

Eylül ayında ekrana gelecek olan Kösem Sultandizisinin başrolü Bensu Soral’ın olmuştu. Bensu Soral dizide Kösem Sultan’ın genç halini canlandıracak.

Kösem Sultan seçmelerinde Bensu Soral ile finale kalan bir isim daha vardı. Al Yazmalım ve Deniz Yıldızı dizilerinde rol alan Gözde Duru final seçmelerine kalan diğer isimdi. Yapımcıların tercihi Bensu Soral’dan yana olunca, Gözde Duru son anda Kösem Sultan olma şansını kaybetti.

gözde-duru

Bensu Soral Kösem Sultan Oldu

Bensu-Soral-Kösem-Sultan-OlduDizinin aylardır Türkiye ve yurtdışını kapsayan cast çalışması sona erdi.

Daha önce Beren Saat, Tuba Büyüküstün gibi isimlerin konuşulduğu

Kösem Sultan rolü için,Tim’s Production’ın son seçimi Bensu Soral oldu.

İlk sezonda Kösem Sultan’ın 16 – 20 yaş halinin anlatılacağı dizide Bensu Soral başrolde oynayacak. Soral ; Yol Ayrımı, Vicdan ve Boynu Bükükler dizisinde de oynamıştı.

Sibel Kekili’yle de görüşen yapım şirketi Tim’s Production ilk sezonun önemli karakteri Kösem Sultan’ın annesi Safiye Sultan için de çalışmalarına devam ediyor.

Ekin Koç “Kösem Sultan” Dizisinde Rol Alacak mı?

Star Tv ekranlarında tanıtımları dönen ve yayınlandığı günden bu yana da Kösem Sultan’ın kim olacağı yönünde birçok tahmin yürütülen yeni dizide sürpriz bir isim mi yer alacak?

Kösem Sultan dizisinde Kösem Sultan rolünü oynayacak kişi için birçok haber yapıldı. Tuba Büyüküstün, Beren Saat ve en son Sibel Kekilli’nin Kösem olacağı söylendi. Fakat bu haberlerin hepsi yalanlandı. Henüz Kösem belli değilken dizinin kadrosunda Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle ünlenen, en son Senden Bana Kalan filminde rol alan yakışıklı oyuncu Ekin Koç’un yer alacağı söyleniyor.

ekin-koç-kösem-sultan

Sibel Kekili’ye Kösem Sultan Teklifi

SİBEL-KEKİLİ-KÖSEM-SULTANHazırlıkları devam eden Tims Production‘un yeni dizi projesi Kösem Sultan eylül ayında Star Tv’de ekrana gelecek. Muhteşem Yüzyıl‘ın Dünya çapında yakaladığı başarının yanında Kösem Sultan dizisi için ince eleyip sık dokuyan yapım şirketi yeni arayışlar içerisinde.

Kösem Sultan dizisi için Beren Saat, Tuba Büyüküstün, Meryem Uzerli, Bergüzar Korel veHazal Kaya‘nın isimleri anılmıştı. Ancak sonrasında daha farklı bir oyuncu ile yola devam edileceği haberleri geldi.

Yine dünya çapında bir iş ortaya koymak için şimdi de Games Of Thrones dizisinde de rol alan Sibel Kekili ile görüşmeler yapıldığı haberleri geliyor.

Kösem Sultan Dizisinin Yönetmeni Bakın Kim Oldu?

Kösem Sultan Dizisinin YönetmeniÖyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile sektörün aranılan ismi haline gelen ve son olarak Benim Adım Gültepe dizisinin yönetmenliğini yapan  Zeynep Günay Tan, Kösem Sultan dizisinin yönetmen koltuğuna oturacak.

Kösem Sultan dizisi Eylül ayında Star Tv’de ekrana gelecek.

Kösem Sultan Dizisi ile İlgili Önemli Bilgi Geldi

Kösem Sultan Adayları26Yapımını Tims Productions’un yapımcılığını Timur Savcının üstlendiği Muhteşem Yüzyıl– Kösem için hazırlıklara başatıldı.Eylül ayında başaması beklenen proje için ilk adım atıldı!

Daha önce Beren Saat,Tuba Büyüküstün,Hazal Kaya nın adının gündeme geldiği Kösem Sultanrolünün henüz sahibinin bulunmadığının ,arayışın Türkiye ve Yurt dışında sürdüğü açıklandı. Timur Savcı bu sözleriyle gözleri kendisine çevirdi:

‘Yeni Kösem Sultan bu üç ünlü oyuncuda değil, yeni ve adı duyulmamış bir isim olacak’

Kösem Sultan’ın Yönetmeni Zeynep Günay Tan mı Olacak?

Star Tv ekranlarının yeni dizisi Kösem Sultan için hazırlıklara başlandı.

Dizi Eylül 2015’de Star Tv ekranlarında olacak. Dizi için ise yönetmen aranıyor. Kösem Sultan dizisinin çekilmesi için ise Zeynep Günay Tan ile görüşüldüğü öğrenildi. Öyle Bir Geçer Zaman Ki , Kayıp ve son olarak büyük beğeni kazanan Benim Adım Gültepe dizisinin yönetmen koltuğunda oturan Zeynep Günay Tan görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Kösem Sultan’ın yönetmeni olacak.

Serenay Aktaş’a Kösem Sultan Kampanyası

serenay-aktaşeni Osmanlı dizisi “Kösem Sultan”, Serenay Aktaş’ın hayranlarını harekete geçirdi. 25

Sevenleri, dizide Aktaş’ın başrol oynaması için internette kampanya başlattı. “#KosemSultanSerenayAktasOlsun” hashtag’i, kısa sürede Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sıralarına yerleşti.

Beren Saat’in Kösem Sultan Engeli Kenan Doğulu mu?

beren-saat-kösem-sultan-kenan-doğuluHürriyet’ten Zelal Özalp’in haberine göre yapım şirketi Tims Prodüksiyon’un “Muhteşem Yüzyıl”dan sonra çekmeyi planladığı yeni Osmanlı dizisi “Kösem Sultan”ın başrolü için Beren Saat’in adı geçiyor.

Saat’in Tims Prodüksiyon’un patronu Timur Savcı’dan aldığı rol teklifine sıcak baktığı, ancak nişanlısı Kenan Doğulu’nun kıskançlığı nedeniyle “evet” yanıtını vermekte tereddüt yaşadığı öne sürülüyor.

DÜĞÜNDEN SONRA KARARINI VERECEK

Magazin kulislerinde konuşulanlara göre; iddialı bir dizide rol almak isteyen Beren Saat, “Kösem Sultan” için gelen başrol teklifinin ardından Kenan Doğulu’yla görüştü, fikrini sordu.

Doğulu, senaryosunda öpüşme sahnelerinin bulunduğu dizide oynamasına olumlu bakmasa da kararı nişanlısına bıraktı.

Ancak Doğulu’nun mutsuzluğunu fark eden Saat, teklife sıcak bakmasına rağmen Timur Savcı’ya bir süre düşünmek istediğini söyledi.Ünlü oyuncu, Savcı’ya son kararını düğününden sonra bildirecek.

Büyükada’yı terk etmişti

Kenan Doğulu, daha önce de “Benim Dünyam” filminde Beren Saat ile Uğur Yücel’in öpüşme sahnesinin çekileceği gün setin bulunduğu Büyükada’yı terk ettiği haberleriyle gündeme gelmişti.

Tanıtım filmi “Muhteşem Yüzyıl”ın final bölümü sırasında ekrana gelen “Kösem Sultan”, 1,5 yıl sonra yayına girecek.

Beren Saat Kösem Sultan Olur mu?

KÖSEM-SULTANBEREN SAAT ‘KÖSEM’ OLMADI

Star’ın ‘Kösem Sultan’ projesi şimdiden çok konuşuluyor. Kösem Sultan kim olacak?
Beren Saat’in adı geçti…
Yetkili kişilere sordum, konu kendisiyle hiç konuşulmamış; teklif götürülmemiş. Ama “Keşke olsa” deniliyor. Yani Beren Saat ‘olur’ verirse, bu iş gerçekleşecek.
Başka isim var mı? Şimdilik tek aday Beren Saat. Bence kabul edebileceği bir teklif.

Beren Saat’in Önceliği Kariyer Değil Anne Olmak

beren-saatUzun süredir aşk yaşayan iki sevgilinin evlenmesini en çok Beren Saat’in annesi Ayla Hanım istiyormuş. “Kızım lastik gibi uzayan beraberlikler bir anda kopabilir. Birbirinizi gerçekten çok seviyorsanız bu beraberliği artık daha fazla uzatmadan evlenip resmiyete dökün “ demiş.

Nisan ayında bu köşede ‘Beren’in kafasını karıştıran teklif” diye bir yazı yazmıştım. Beren ayda 300 bin TL kazanacağı, 20 bölüm ücretini peşin alacağı o dizi projesini bile aşkı uğruna geri çevirmiş. Şimdi tek hedefi evlenmek, bebek yapmak ve bebeğini büyütmek…

Bir buçuk yıl sonra yapılması düşünülen ‘Kösem Sultan’ projesinde Meryem Uzerli’nin adı geçiyordu. Sosyal medyada anketler düzenlendi. Bu kez Beren Saat favori çıktı. O zamana kadar köprülerin altından daha çok sular akar. Bazı projeler öne çıkar, bazıları rafa kalkar.

Kösem Sultan Bulundu: Beren Saat

kösem sultan beren saat“KÖSEM SULTAN” BEREN SAAT OLDU!

Muhteşem Yüzyıl dizisinin final yapmasının hemen ardından yine aynı yapım şirketi olan Tims Prodüksiyon, Kösem Sultan’ın tanıtım videosunu paylaşmıştı. 2015 yılında ekranlara gelmesi planlanan Kösem Sultan dizisinde başrolde kimin yer alacağı merak ediliyordu. Kösem Sultan rolü için Meryem Uzerli, Tuba Büyüküstün ve Beren Saat’in adı geçiyordu. Tarihte çok güzel bir kadın olarak bilinen Kösem Sultan’ı canlandıracak ismin Beren Saat olmasına karar verildi. Yapılan anket çalışmalarında Beren Saat’e olan ilginin daha büyük olduğu anlaşıldı.

Diğer yandan Times Prodüksiyon yeni yüz arayışlarına da girdi. Osmanlı’nın en etkili kadınlarından olan ve asıl adı Anastasia olan Kösem Sultan 1590’da Yunanistan’da doğdu. Dört padişah döneminde yaşamış olan Kösem Sultan, tarihin en güçlü kadınları arasında yer alıyor. 15 yaşında İstanbul’a gelen Kösem Sultan, I. Ahmed’e haseki sultan oldu. Kösem Sultan’ın hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına ve opera eserlerine konu oldu. Kösem Sultan oğulları IV. Murat ve İbrahim ile torunu IV. Mehmet döneminde etkili oldu.

Kösem Sultan Anketinde Hande Doğandemir Zirvede

KÖSEM-SULTAN2015 yılının en iddialı dizisi Kösem Sultan için önceden bir kaç isimin adı geçmişti. Bizde bundan yola çıkarak izleyicilerin düşüncelerine kulak vermek istedik. Bir anket düzenledik ve alternatif olacak isimler belirlemiştik. Oldukça ilginç sonuçlar çıktı.

Devam eden anketde Güneşi Beklerken dizisi oyuncusu Hande Doğandemir büyük farkla önde gidiyor. Onu Kara Para Aşk dizisinde rol alan Tuba Büyüküstün ve adı Kösem Sultan projesinde geçen Beren Saat takip ediyor…

Beren Saat, Kösem Sultan mı Olacak?

Beren-Saat-Kösem-SultanEKRANDA Hürrem Sultan’dan sonra Kösem Sultan dönemi başlıyor. Yapımcılığını Tims Prodüksiyon’un üstlendiği, ilgiyle izlenen “Muhteşem Yüzyıl” dizisi, önceki akşam yayınlanan final bölümüyle ekrana veda etti. Final bölümünün ardından, yapımcı şirketin yeni dizi projesi “Kösem Sultan”ın tanıtım filmi ekrana geldi.

KANAL DA ONU İSTİYOR

1,5 yıl sonra yayınlanması planlanan dizinin ilk görüntüleri, seyircinin aklına “Meryem Uzerli, Hürrem Sultan’ın ardından ekranlara Kösem Sultan rolüyle mi dönecek?” sorusunu getirdi. Ancak başrol için kulislerde adı geçen isim Meryem Uzerli değil, en son “İntikam” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Beren Saat. Dizinin tanıtımında yer alan kızın kumral olması dedikoduları güçlendirirken, Star TV yönetiminin de Kösem Sultan rolünde Saat’i istediği söyleniyor.

KESKİN ZEKASIYLA TANINIYOR

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri olan Kösem Sultan, 1590 yılında Yunanistan’da doğdu. Asıl adı Anastasia’ydı. 15 yaşındayken İstanbul’a gönderildi, Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkiledi, kısa zamanda bütün saraya nüfuzunu kabul ettirdi. İki oğlu padişah olan, aynı zamanda torununun da padişahlığını gören Kösem Sultan’ın hayatı, birçok dizi ve filme konu oldu.

Kösem Sultan Hazal Kaya Olsun!

hazal 285x300 Kösem Sultan Hazal Kaya Olsun!2015 Eylül ayında yayınlanacak olan dizi de kimlerin oynayacağı merak konusu olurken,severler yer alması istedikleri ve beğendikleri oyuncuların adlarını sıkça dile getiriyorlar.Ulaşan mesajlar arasında yoğun olarak, Kösem Sultan rolünün Hazal Kaya’ya yakışacağını düşününenler çoğunlukta.Adını Feriha Koydum dizisiyle başarısıyla zirveye oturan, güzel yıldıza böyle bir teklif götürüldü mü,götürülür mü bilinmez.Ama hayranları Hazal Kaya’yı özlediklerini ve artık ekranlara dönmesi gerektiğini vurguluyorlar…Benden söylemesi!

Sevgilerimle Dizi Lakırdıcısı

Kösem Sultan’nın Tanıtımı Yayınlandı

Kösem Sultan Dizisi Star Tv 00021İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan’ın Tanıtım Fragmanı

Star TV’nin reyting rekortmeni dizisi Muhteşem Yüzyıl’ın final bölümünün sonunda gelecek sezon yine Tim’s Production tarafından yapılacak olan Kösem Sultan’ın tanıtımı yayınlandı.

Star TV’nin reyting rekortmeni dizisi Muhteşem Yüzyıl’ın final bölümünün sonunda gelecek sezon yine Tim’s Production tarafından yapılacak olan Kösem Sultan’ın tanıtımı yayınlandı. Yeni dizinin yönetmenleri yine Muhteşem Yüzyıl’ın ilk sezonlarını çeken Yağmur-Durul Taylan kardeşler olacak…

Kösem Sultan’ı Meryem Uzerli canlandıracak mı?

Geçtiğimiz günlerde yeni dizide Kösem Sultan’ı Muhteşem Yüzyıl’dan olaylı bir şekilde ayrılan Meryem Uzerli’nin canlandıracağı söylentileri çıksa da bu konuda net bir açıklama yok. Yeni dizi yine Star TV’de yayınlanacak…

PEKİ KİMDİR KÖSEM SULTAN?

Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan (d.1590 – 2 Eylül 1651[1]), Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim’in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarındandır.

Saraydaki Yaşamı
Osmanlı tarihinin etkili kadınlarından olan Kösem Sultan, 1590 yılında Yunanistan’da Anastasya adıyla doğdu. Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul’a kızlarağasına gönderildi. 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkisi altına aldı ve bütün saraya nüfuzunu kabul ettirdi.

Kösem Sultan dört erkek doğurdu: Murad, Süleyman, İbrahim ve Kasım. Kızları ise Ayşe ve Fatma’dır.

Kocası ölünce önce tahta geçen kocasının kardeşi Sultan I. Mustafa ve daha sonra da kocasının başka bir kadından olma oğlu Sultan II. Osman zamanında devlet işlerinde etkinliği arttı. Fakat II. Osman yaşı çok genç olmakla birlikte Kösem Sultan’ın devlet işlerine çok karışmasından rahatsız oldu ve muhtemelen annesi Valide Sultan Mahfiruz Hadice Sultan’ın da etkisiyle onu eski saraya gönderdi. Genç Osman’ın tahttan indirilmesi ve tekrar yerine geçen I. Mustafa’nın da tekrar tahttan indirilmesi üzerine tahta nihayet Kösem Sultan’ın kendi oğlu IV. Murat çıktı. IV. Murat tahta çıktığında sadece 11 yaşındaydı ve Kösem Sultan artık oğlu adına devleti büyük ölçüde yönetmeye başlamıştı.

Osmanlı Devleti Padişahları olan Mâh-Peyker Kösem Sultan’ın oğulları. Solda: IV. Murad (1612–1640) Sağda: I. İbrahim (1615–1648) Osmanlı Devleti Padişahları olan Mâh-Peyker Kösem Sultan’ın oğulları. Solda: IV. Murad (1612–1640) Sağda: I. İbrahim (1615–1648)
Osmanlı Devleti Padişahları olan Mâh-Peyker Kösem Sultan’ın oğulları. Solda: IV. Murad (1612–1640) Sağda: I. İbrahim (1615–1648)
Zamanla Sultan IV. Murat olgunlaşarak annesinin faaliyetlerini bir ölçüde engellemeye başlamışsa da genç yaşta ölümü üzerine tahta Kösem Sultan’ın diğer oğlu İbrahim çıktı ve Kösem Sultan’ın nüfuzu tekrar arttı. İbrahim tahta çıktığında Osmanlı Hanedanı büyük bir krizle karşılaştı. İbrahim hanedanın tek erkek varisi durumundaydı ve acil bir şekilde hanedanın devamını sağlama zorunluğu vardı. Oysa I. İbrahim bir ölçüde dengesiz görünüyor ve kadınlarla olan ilişkilere ilgi duymuyordu. Osmanlı hanedanının devamını sağlama görevi büyük ölçüde Kösem Sultan’a düştü. Oğlunu tedavi amacıyla ülkenin her yanından üfürükçüler getirtti. Bu üfürükçülerin en ünlüsü Cinci Hoca lakabıyla tanınan Safranbolulu Karabaşzade Hüseyin Efendi’ydi. Nihayet İbrahim’in tahta çıkmasından 2 yıl sonra şehzade Mehmet doğdu, Kösem Sultan buna karşılık olarak Hüseyin Efendi’ye Safranbolu da daha sonra cinci hanı olarak anılacak hanın yapım masraflarını karşılayacak para verdirmiştir. En nihayetinde hanedanın devamı sağlanmış oldu. Hatta Cinci hoca o kadar güçlendi ki Cinci Hoca’nın öldürülmesinden sonra hazineye aktarılan paralar askere cülus olarak dağıtıldı ve bu paralar halk arasında ‘cinci hoca akçesi’ diye anılır oldu.

I. İbrahim, İstanbul’da patlak veren bir isyan sonucunda öldürüldükten sonra yerine Kösem Sultan’ın torunu 6 yaşındaki Sultan IV. Mehmet geçti. Önceleri Kösem Sultan’ın nüfuzu devam etti ama bir süre sonra Kösem Sultan’a rakip olan bir başka kadın ortaya çıktı. IV. Mehmet’in annesi Turhan Sultan’la Kösem Sultan arasında kıyasıya bir rekabet başladı. Bu rekabet 3 yıl sürdü ve Kösem Sultan’ın bir gece dairesinde basılarak boğdurulmasıyla noktalandı. Bu olaydan sonra Köprülü ailesinden sadrazamlar iş başına geldi ve Valide Sultanların (padişahların anneleri) devlet siyasetindeki etkileri sona erdi. Kösem Sultan’ın cenazesi Sultan Ahmet Camii’ndeki I. Ahmet türbesine gömüldü.

Popüler kültüre etkileri[değiştir | kaynağı değiştir]
TRT yapımı IV. Murat (1980) TV dizisinde Ayten Gökçer tarafından
İstanbul Kanatlarımın Altında (1996) filminde, Kösem Sultan rolü Zuhal Olcay tarafından oynandı.
“Mahpeyker” (2010) filminde Kösem Sultan’ın gençliğini Damla Sönmez, yaşlılığını ise Selda Alkor canlandırdı.
” Ankara Devlet Tiyatrosunun ”Murat Atak” Rejisiyle 2013-2014 sezonu oyunu.

Kösem Sultan Çekilecek mi Yoksa Vaz mı Geçildi?

Kösem Sultan Dizisi Star Tv 00018Hürriyet Kelebek yazarlarından Cengiz Semercioğlu, Muhteşem Yüzyıl’la kazandığı tarihi dizi tecrübesini başrollerinde Meryem Uzerli ve Okan Yalabık’ın oynaması planlanan Kösem Sultan dizisiyle devam ettirmeyi planlayan yapımcı Timur Savcı’nın bu fikrinden vazgeçtiğini yazdı.

2 yıl sektöre ara verip ailesi ile vakit geçirmek istiyen Savcı, bu şok karardan sonra Kösem Sultan’dan da vazgeçti.

Semerciğlu’nun yazısına göre, Kösem için kullanacağı Muhteşem’in 7 milyon liralık setini de yıkacağını açıklayan Savcı, Star’ın “Kösem’in haklarıyla birlikte seti de bize devret” teklifine ise sadece “Bunu düşüneceğim” yanıtını verdi.

Hürrem Sultan Meryem Uzerli, Şimdi de Kösem Sultan mı Oluyor?

Meryem-Uzerli-2014Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı“Muhteşem Yüzyıl” dizisi 11 Haziran 2014’te ekranlara veda ediyor. Yapımcı şirket TİMS, yenibir tarih dizisi için şimdiden kolları sıvadı. TİMS, bu kez de Osmanlı tarihinin etkili kadınlarından‘Kösem Sultan’ın hayatını izleyiciyle buluşturacak.

TİMS AFFETTİ

Dizide Kösem Sultan’ı da Muhteşem Yüzyıl’ın eski Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli canlandıracak. 7aylık hamile Uzerli, Şubat’ta doğum yaptıktan sonra rolüne hazırlanacak. Ünlü oyuncu, geçen Mayıs’ta “Tükenmişlik Sendromu” yaşadığı iddiasıyla diziden ayrılıp, apar topar Berlin’e gitmişti. Zor durumda kalan yapım şirketi, senaryoyu değiştirmişti. Uzerli, “Yapımcıdan özür diliyorum” diyerek yapımcısı Timur Savcı’nın gönlünü kazanmıştı.

Yorumlar

Yazıya 66 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

mehmetcan 26 Şubat 2015

çok kararsızım ya kösem sultan beren saat olsun <3

mehmetcan 26 Şubat 2015

kösem sultan berentubaaaaaaaaaa arasındayım

efe 26 Şubat 2015

çok sıkıldım 2015 dizi olacak ekrana gelecek dediler çok uzun sürdü kösem sultan berensaat olsun erkek oyuncu kıvanç tatlıtuğ engin akyürek

efe 26 Şubat 2015

Tubaaaaaaaaaaaaaaaaa bence

Muhammet 10 Nisan 2015

Kösem Sultan eren Saat olsun Turkmenistandan sevgiler

sibel 20 Mayıs 2015

Bence Tuba Büyüküstün olmali. Meryem uzerli olursa cok sacma olur cünkü onu zaten Hürrem Sultan olarak tanidik bütün sultanlari o canlandramaz.tubaya Yakisir :)Tuba olsunnnnnnnnn

sibel 20 Mayıs 2015

hande dogandemir cok cirgin hic yakismaz ona.

afyonn 06 Haziran 2015

Bnce meryem uzerli’yi dusunselerdi yine rekor kirabilirler bir dusunulsun derim
;-))

anonim 15 Temmuz 2015

Beren Saat tabikide ♥ kötü rolleri bile üstlenebilen biri bakışlarıyla da tabi

123455 23 Temmuz 2015

bence kesinlikle beren saat ..:)

yıldız 23 Temmuz 2015

Kesinlikle beren saat olmamalı.Ailece onun bulunduğu dizileri izlememe kararı aldık.Siyasi görüşlerini açıkça bildiren bori Bir Osmanlı dizisinde kesinle yer almamalı.Sinem kobal çok yakışır bence

ismet 30 Temmuz 2015

bence kösem sultanın gençliğini Damla Sönemez veya Begüm Öner yaşlılığını ise Nebahat Çehre oynayabilir…

Muhtemelen 31 Temmuz 2015

Cağatay Beren saat yakışır bence tabi cağatay varsa dizi de

çağlaaa 06 Ağustos 2015

Kösem sultanı beren saat olabilir fakat ona varana kadar daha iyi oyuncular var mesela saksağanı çok düzgün olduğu için bence seranay sarıkaya olabilir hülya avşar gibi popiliter birine böyle bi rol olmaz ve yakışmaz yada fahriye evcen değil yada gökçe bahadır deniz çakır çok insan var berene gelene kadar

sena 13 Ağustos 2015

BU VATAN HAİNİNİ İSTEMİYORUZ.. ŞEREFLİ İNSANLAR DA İZLEMEZ, İZLETTİRMEZ..

Hanifi Kurt 17 Ağustos 2015

Beren Saat’e olan tepkileri takip ediyormusunuz bilmiyorum. Sosyal paylaşım sitelerine bir bakın. “Bu kadın bu dizide oynarsa kimse izlemez bunu böyle bilin”

YILDIZ 19 Ağustos 2015

Merhaba, bende gercekten daha dogrusu bir cok Insan istiyor “Kösem Sultan” lütfen cekilsin. Baya zirvede olacagana eminim. Bence Beren Saat oyanasin. Ama Cagatay ulusoy gibi isimler yakismiyo bu Projeye. Agir güzel cocuksu Oyunculari almayin. Sevgiler iyi Aksamlar

MEhmet 21 Ağustos 2015

Bütün tarihi dizileri takip ediyorum. Beren saati kösem sultan olursa dizinin fragmanını bile seyretmem. ……..

Sltn 22 Ağustos 2015

Beren Saati dizi de istemiyoruz.Acun yaptı sizde yapın !!!

menekse 25 Ağustos 2015

Bence Hazal kaya olsun yada yeni taninmadik biri olsun

zeleriya 26 Ağustos 2015

ya ne bereen saati ne çagatay bilmem ne ne yapıyrsunuz yahu daha oturaklı daha olgun daha güzel daha tecrubeli insanlar var yönetmenler asla muhteşem yüzyılı alt edemiyceksin bu kasor ile

nagihan 03 Eylül 2015

Bence cok konusmayin beren saat oynicak gorun de bakin bostan yere otmeyin yok bimem bu olsun demeyin beren saat hepsini bin basar bostan yere heves etmeyin baskalarini beren gibi oyuncu zor bulunur her seyi yerin de oyunculunu super yapiyor beren saat yakisir seni cok seviyorum beren abla kesilikle sen oynamalisin seni tekrar ve her zaman ki gibi diziler de gormek cok guzel supersin cok da guzelsin

nagihan 03 Eylül 2015

Beren abla gibi oyuncu zor bulunur vazla da konusmayin bostan yere heves etmeyin canlarim bur da beren abla varkenhic tuba hazal gerek ayriza meyrem de hic iyi oyuncu degiler beren abla ucunu gecer seni cok seviyorum iysahlah bas rolde oynarsin yakisir beren ablaya hazal kaya hic oyunculunu guzel yapimiyor hele de ask ı memnu da

gulnar 06 Eylül 2015

beren sert

dada 06 Eylül 2015

bence Hülya Avşar ve Beren Saat çok yanlış seçim…Tabii bu bence…Aşkı memnuyla muhteşem yüzyılı karıştırıp yeni bir pembe tarih dizisi yapacaklarsa bile uzun soluklu olmaz diyorum….

ZELE 09 Eylül 2015

BENCE BİLİNMEYEN TANINMAMIŞ yeni bir yüz olsun nedeni bütün dizilerde oynanmış biri için çok yorum vede eleştir alabilir bilinmeyen biri olmasını isterim

Saadet uğurlu 10 Eylül 2015

seviyeli ve çok yetenekli sanatçılarımız varken neden herkesin tepkisini alan beren saat? Kesinlikle bu kişi olmamalı.. Adını bile telaffuz edemezken mümkünmü o kişiyi izlememiz, evimizin içine girmesi…

Saadet uğurlu 10 Eylül 2015

Kesinlikle bere saat olmamalı

asu 11 Eylül 2015

Çok guzel proje guzel oyuncular tutulur izlenir ama beren saat ve hulya avsar olmamis bu ikisini ayni anda midelerimiz kaldirmaz yazik oldu canim diziye

ayse 14 Eylül 2015

Beren Saat ve Hülya Avşar olmamış başka oyuncusu yoktu.

pınar 16 Eylül 2015

dizinin fragmanındaki koyun ve yağlıboya resim olayı BORGIAS dizisinden alınmış.niye orjinal birşey yapmazlar anlamıyorum komik oluyor.Ayrıca BEREN ve HÜLYA ikilsi bence hiç çekilmez!Geri kalan kadro harika

Hatice 17 Eylül 2015

Bence hulyada avsar ve beren saat olmamali cunkü onlarin dile getirdigi siyasi dusunceleri yuzunden kimse istemiyo ve tutmaz bence daha temiz biri olmali

[email protected] 17 Eylül 2015

Izlemeyecegiz
Olmadı beren Saat ve Hülya Avşar olmadı

Asiye Güneş 18 Eylül 2015

Beren ve hülya denen kadın olursa asla ve asla izlemem izlettirmemde evimde onlar türk ordusunun şehitleriyle dalga geçerken ven onlara paramı kazandıttıracam

izlenmeyen dizi 22 Kasım 2015

aynen katılıyorum izlemiycezzzzzz

oktay ayvaz 19 Eylül 2015

kesinlikle beren saat istemiyoruz meryem üzerli on numara yapar

ATİLLA 20 Eylül 2015

toplumun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.sanatçı değişikliği dizinin devamı için doğru karar .beren saat bu saatten sonra diyiye ruhunu veremez diye düşünüyorum .çok tarihi dizi çekilmiyor bu yüzden dizi rafa kalkarsa harcanan emeğe yazık olur.

M........ 25 Eylül 2015

BENCE BU BIR DIZI VE INSANLARI OYUNCULUGUNA YORUM YAPIN SIYASI DÜSÜNCESINE DEGIL. MADEM DEMOKRAT BIR ÜLKEDE YASIYORUZ INSANLARIN SIYASI DÜSÜNCESINEDE SAYGI VERIN: NE BEREN NEDE HÜLYA ÜLKE ICIN YANLIS BIRSEY DEMEDI. ONLARDA HDP GIBI ÜLKEMIZE BARIS ISTIYORLAR. NEKADAR CAHIL VE TEK TARAFLI DÜSÜNEN INSANLAR VAR COK YAZIK…. TÜRKIYEDE NE HÜLYA NEDEN BEREN GIBI OYUNCU BULAMAZSINIZ.

yorumcu 29 Eylül 2015

güzelim diziyi baslamadan mahvettiler oyuncu kadrosuyla… Hülya Avsarin ne isi var osmanli bir dizide anlamiyorum.. Beren Saate düstü gözlerden zaten.. izlenmez bu dizi

Gülsüm 01 Ekim 2015

Bir senedir dört gözle bekledigim Kösem sultan dizi si sözde bu akşam saat 20:30’da yayınlanacaktı. Nedrde kaldı? Kaldırın artık şu paramparyi!!!

sibel 01 Ekim 2015

Hani nerde ya 1 Ekim yaziyor niye baslamadi.Kandirmayin insanl :0

Saskin 02 Ekim 2015

Ayıp ettiler haklısın

Demet 04 Ekim 2015

İzlemeyin arkadaslar tarihimizi böle dandik insanlarla anlatamazlar. Muhtesem yüzyıl gibi bunlar ecdatımızı yücelten degil ,rezi eden diziler. Diriliş erruğrul izeyin tarih nasıl anlatılırmış görsünler.

mehmet 06 Ekim 2015

bence beren saat ve hülya avşarla risk olıyorsunuz cevremde bir cok insan bunları sevmiyor ve seyretmez bende dahil.

aşkın 08 Ekim 2015

tepkilerden dolayı bilerek kasım ayına ertelendi bence seçimden sonra herşey unutulur diye düşünüyorlardır gerçi bizim insanımız çabuk unutur muhteşem yüzyılı izlemedim bunuda izlemicem tarihi dizi yapamıyorlar lastik gibi diziyi uzatıp saçmalamalarıda cabası

cansu 08 Ekim 2015

Ekim 1 de baslayacak dediler baslamadi sonra ekim 8 deliler simdide Kasim ayina kaldi diyorlar, bu boyle nereye kadar gidecek merak ediyorum

Yabu 09 Ekim 2015

Hülya avşar ve beren saati istemiyoruz onlar oldugu sürece bu dizi izlenmez emeklere yazık olur geri kalan kadro güzel

eda 10 Ekim 2015

bence kosem sultan ceyda ates olmali yada sinem kobal 🙂 🙂

Zeyno uğur 13 Ekim 2015

gerçekten sıkıldık keşke yeni bir yüz olsaydı meryem uzerli gibi yazık çok yazık emeklere insankar özellikle hülyanın yüzünü ses tonunu duymaktan sıkıldı beren saat sevilirken birde nefret edilen bir zata dönüştü yazık verilen emeklere zamana çok yazık üzülüyorum

nefarkeder 14 Ekim 2015

Bu ülkede bu dizide oynayabilecek bircok degerli sanatçı gibi sanatçı varken, Hülya Avşar ve Beren Saat’i Osmanlı Sarayına sultanlar olarak secerseniz, bu millet bunu izlemez.
Paralarınıza yazık.!!

Rewop 15 Ekim 2015

Baska sanatci bulamadinizmi, Hülya Avşar ve Beren Saat’i Osmanlı Sarayına sultanlar olarak secerseniz, bu millet bunu izlemez.
Ve bunlarin kazandigi para nereye gidecegini hepimiz biliyoruz oynamasin bu vatan hainleri!!!!!

Özlem 23 Ekim 2015

Başka oynayacak oyuncu mu kalmadı bu ülkede izlemem ben bu diziyi her iki kişiyi de ekranlarda görmek istemiyoruz bence izlenmek istiyorsanız oyuncu değişikliği yapın

Hayal Deniz 26 Ekim 2015

Kadro muhteşem. Büyük merakla başlamanızı bekliyoruz. Bir Hülya Avşar ve bir Beren Saat’ in oyunculuğunu tartışmak abesle iştigal. Aşağıda saçma sapan taraflı yorum atanları şiddetle kınıyoruz. Ben halkım. Halktan biriyim ve ailem oldukça kalabalık ki sülalemi söylememe gerek yok Osmanlı ya uzanır. Şimdi dağılın da Oyuncular görevlerini layıkiyle sizin saçma sapan sorumsuz atmalarınız olmadan yerine getirsin. TİMS PRODUCTİON VE STAR İyi ki varsınız. Teşekkürler bizi tarihle yeniden buluşturacağınız için….

zeyco 26 Ekim 2015

hülya avsari nediye koydunuz kadroya sanki cok iyi oyuncu reklamlarda bile göresim yok beren saat de eski yüz ve oyunculugu güzel deyil okadar güzel isini yapan oyuncular var keske onlardan birini secseydiniz malesef izlemiceyim halbuki okadar sevinmistim bu dizi icin ama bi diziyi güzel yapan oyuncudur!!

canan 29 Ekim 2015

Bence basrolerde hulya avsar ve beren saat olmasi super oldu gusel bi rekabet olucak bence ekrana ra kitliycek orolde beren saat olmasida adrenalin artacak bence elestiri yapanlar cok bu filmi coksevcekler bence sabirsizlikla bekliyo ruz yayini erken tarih yayinlansin lutfen

zeynep 31 Ekim 2015

Beren Saati bu dizide degil hicbir dizide gormek istemiyorum.izlemiycem ve etrafimdaki bircok kisi de izlemiyecegini soyluyor.yapimcilarinin dikkatine !!!

babek 11 Kasım 2015

senin fikrin kimin umrunda laaaaan ben ve 100000000 insan izleyenden sonra senin izlemene mi kaldi tims production

Ayşegül ATMALI 16 Kasım 2015

Tc vatandaşı olarak üstelik bu topraklar üzerinde ünlü olmuş seçilmiş para kazanmış biri olarak daha dikkatli ve örnek vatandaş gibi konuşmalıydı

leyla ekşioğlu 19 Aralık 2015

Beren saat`in Türk toplumun, değerlerine ters düşen söylemleri yüzünden Türk toplumun büyük çoğunluğu gibi bu diziyi izlemiyorum.Ayrıca ranting ölçümleri tüm Türkiye`yi kapsamadığı gibi bu ölçümlerin, ne kadar yanıltıcı yalanlar içinde yapıldığı geçmişte, Kamuoyu tarafından bilinmektedir. Milli değerlerini ratingle sınırlayanlara sözüm yok!
Halka her anlamda hizmet verenler; halkın değerlerine ters düşen söylem ve hareketlerde bulunmamalıdırlar.Zira bu halk asla değerine ters düşenleri unutmaz ve atfetmez.

Canan er 12 Kasım 2015

Beren in milletin içi yanarken tweetıni unutmadık , vicdansız milletle hiç bir bağı olmayan Beren ve Hülya’yı koymayın. Diyoruz anlamıyorsunuz ozaman bı millet tercihini yapsın benim dileğim , 9 . Bölümü görmez , Beren ekrana gelmez

sil. 22 Kasım 2015

beren saat iyi ama kesinlikle ZEYNEP FERAH ABDULLAH daha uygun oldurdu

sil 22 Kasım 2015

bmuhteşem yuzyıl daha kaliteliydi. hülya avşar olmamış. elbiseler sönük.. diriliş ertuğrul hakını veriyor mesela

chyenne 27 Kasım 2015

Beren Saat muhtesem bir kadin, Dogru bir karar.

sultan cakir 25 Aralık 2015

Beren saatin bir tarihi dizide görmek cok rahatsız ediyor. O diziyi baş rol oyuncularinin cok gündemde olduklari seyrettirmiyor bizlere tarihi meraktan seyrediyoruz. Bir cok kisilerde ayni seyleri düşünüyor. Beren hanim asla o dizide bulunmayi hak etmiyor yaziklar olsun ona kadar kadar bir cok basarili oyuncular var hak eden

samed.yesari 05 Şubat 2016

hulya avsarin Ibrahim tatlises ferdi tayfur filmlerinden baska bi yerde oynayamiyacaginin kaniti olan dizi, son bebek sahnesiyle izleyici kitlesini, ortalama ev kadinindan tinercilere dusuren ajitasyon dizisi, biraksaydiniz hintliler Bollywood cekseydi yaaa

anar 22 Haziran 2016

bu filimi islemey hosuma gitdi

İlginizi Çekebilir
Kara Yazı Dizisi – Kanal D

Kara Yazı Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 18:53
Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 12:31
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

0
0
22 Mart, 00:42
Ölene Kadar Dizisi – Atv

Ölene Kadar Dizisi – Atv

0
0
22 Mart, 00:10
İçerde Dizisi – Show Tv

İçerde Dizisi – Show Tv

0
0
17 Mart, 08:13
Paramparça Dizisi – Star Tv

Paramparça Dizisi – Star Tv

0
0
17 Mart, 05:39
Sayfa da56 sorgu var. 2,437 saniyede yüklendi.
mersin bayan escort