En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

MedCezir’den beklentim

Dizi Magazin, Editörden 6 Ağustos, 18:58'de eklendi

Medcezir Dizisi Resimleri 00003Aylardır devlet sırrı gibi saklandı. Kim oynayacak? İsmi ne olacak? Kanalı hangisi? Böyle olunca da beklentilerimiz kat kat arttı. Medcezir nasıl bir uyarlama olacak? Bizim beklentilerimiz neler?

 

Öncelikle dizinin isminden bahsetmek istiyorum. Proje ilk çıktığında Bir Aşk Hikayesi adında duyulmuştu. Daha sonra bu başka dizinin ismi olunca proje “Aşk Tepesi” olarak adlandırılmaya başlandı.Ne yalan söyleyim bu iki isimde çok klasikti. Ama dizinin ismi “Medcezir” oldu. Çoğu kişi beğenmesede çok iyi bir seçim oldu.Farklı bir isim daha çok akılda kalır. Daha çok dikkat çeker. Dizi bu isim avantajıyla yarişa 1-0 önde başlıyor.

 

Cast açısından değerlendirilsek , Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya gibi iki yıldızı başrole koydular. Bundan daha iyi bir çift bulabilirlermiydi , sanmıyorum. Bu çift dizinin orjinalindeki başrollerden bile daha sıcak bir çift. The O.C’yi izlediğim kadarıyla başroldeki Marissa (Mischa Barton) çok ruhsuz bir görünüme sahipti. Serenay Sarıkaya uyarlamada değil, orjinalinde bile ondan daha iyi bir iş çıkarır.Çağatay Ulusoy zaten Adını Feriha Koydum ve Emir’in Yolu’nda kendini yeterince ispat etti. Düz bir oyuncu olmadığını herkese gösterdi. Ama Benjamin McKenzie ile kıyaslama işine giremem. Summer karakterini Kuzey Güney’de yıldızlı parlayan Hazar Ergüçlü oynayacak. Summer  renkli bir karakterdi. Hazar’ı bu rollerde görmediğimiz için Bu karakterde muallaktayım. Ama en iyisini yapacaktır. Dizinin bu dörtlüden en zayıf gördüğüm kişi  Taner Ölmez olacak. Taner Ölmez, Seth Cohen’in karşılığını oynayacak söylentileri var. Onu bu zamana kadar hep Anadolu çocuğu karaterlerinde gördüğüm için Seth karakterinde biraz yadırgayacağım. Ama cast’ı seçenler böyle bir karar vermişlerse Taner Ölmez’den ben çok büyük bir performans bekliyorum.Öyle böyle değil,şaşırtıcı bir biçimde.

Dizinin orijinalinde çok sevgili değiştirme durumu mevcuttu.Biraz dağınık bir yaşam vardı.Kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir hayattı. Peki bizde böyle olacak mı?. Bizdeki izleyici potansiyeli böyle karışık ilişki durumlarını sevmez,yadırgarlar. Onlar her zaman ilk aşkı destekler. Daha masum olanı severler Zaten başrollerde bu kadar iyiyken dizide başka başka aşıklar gireceğini zannetmiyorum.Aksi takdirde dizi Küçük Sırlar gibi olmaktan öte gidemez.

The O C’de eşcinsel karakterler vardı. En basiti dizinin başrolü Marissa’nın Seth’in sevgilisi Alex’le bir ilişkisi vardı. Biz bunları Medcezir’de beklemiyoruz ama Serenay’ın oynadığı karaktere hep Marissa gözüyle bakmamıza sebep olacak.

 

Son olarak Kuzey Güney’le beraber sosyal medyada da aktif olan senaristler Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu çıtayı çok yükseğe koydular. Bizi daha da heyecanlandırdılar. Bizde umuyoruz ki çok iyi bir iş çıkacak. Bu kadar gizlemelere değecek. Heyecanla bekliyoruz.

Muhsin ÜSTÜN

http://twitter.com/televizyonkrali 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 1,272 saniyede yüklendi.