En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Merakla beklenen oyuncular Bu gece Muhteşem Yüzyıl’da!

Dizi Magazin 17 Ekim, 10:39'de eklendi

Muhteşem Yüzyıl’ın 69. Bölümünden itibaren Mihrimah Sultan’ı Pelin Karahan, Şehzade Mehmet’i ise Gürbey İleri canlandıracak!

Muhteşem Yüzyıl’da zaman ilerledi ve Mihrimah Sultan’la Şehzade Mehmet büyüdü. 69. Bölümden itibaren Pelin Karahan’ı Mihrimah Sultan, Gürbey İleri’yi ise Şehzade Mehmet olarak izleyeceğiz.

Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan’ın güzelliği, hırsı, zekası dillere destan kızları Mihrimah’ı canlandıran Karahan; ‘Mihrimah Sultan Osmanlı döneminin en önemli kadın karakterlerinden biri. Etkisi haremin dışına kadar taşmış. Annesinin izinden giderek belli bir mertebeye ulaşmış, siyasete bile yön vermiş. Onun canlandırmak çok heyecan verici’ diyor.

İşte Muhteşem Yüzyıl’ın 69. Bölümünde yaşanacaklar;

Hatice Sultan’ı ölümden kurtaran kişi kim? İbrahim Paşa Hatice Sultan’ın kalbini yeniden kazanabilecek mi? Yemin töreni, Şehzade Mehmet ve Şehzade Mustafa’nın arasını açacak mı? Hürrem Sultan giderek yakınlaştığı Firuze’nin kim olduğunu öğrenebilecek mi?

Hürrem Sultan’ın oyununa gelen Gülşah, Hatice Sultan’ı öldürmeye teşebbüs ediyor. Sultan Süleyman ve İbrahim Paşa çıktıkları Doğu seferinden payitahta dönüyor. Saltanat vekilliği yapan Mustafa, Mahidevran’la birlikte Manisa’ya dönüş hazırlığı yapıyor. Şehzade Mehmet, görkemli bir yemin töreniyle yeniçeri ocağına kabul ediliyor.

Hatice Sultan’ı öldürmek isteyen Gülşah, tehlikeli bir oyunun kurbanı olur. Mahidevran, Gülşah’ın tek başına Hatice’yi öldürmeye teşebbüs edebileceğine inanmaz. Ancak Hürrem, bu belayı def etmek için her şeyi düşünmüştür.

Hürrem, Firuze’nin aradığı kadın olduğunu bilmeden onu yakınında tutmaya devam eder. Nigar ise gerçeği bilmesine rağmen susmayı tercih eder!

Süleyman ve İbrahim’in doğu seferinden dönüşü ise sarayı sevince boğar. Aradan geçen zaman herkesi değiştirmiştir. Süleyman, evlatlarının büyüdüğünü görmekten memnundur. Süleyman’ın döner dönmez kimi çağıracağı ise merak konusudur. Hürrem mi yoksa Firuze mi?

Hatice, İbrahim’le uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelir. Bu karşılaşma, ikili arasındaki buzların kolay kolay erimeyeceğini gösterir. Nigar’ın saraydaki varlığı, yeni fırtınalara gebedir..
Öte yandan, şehzade Mehmet’in yeniçeri ocağına kabul merasimi için hazırlıklar sürer. Bu durum Mehmet’i tahta bir adım daha yakınlaştırdığı için Hürrem ve Mahidevran arasında gerilim artar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Sayfa da51 sorgu var. 1,268 saniyede yüklendi.