En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Mustafa Ceceli, Mehmet’in Gezegeni’ne Konuk Oldu

Müzik 17 Kasım, 16:03'de eklendi

“Yurttayken oturup Kral Ödül Töreni’ni izlerdik”

Mustafa Ceceli, Kral Grubu’nun kendisi için çok önemli olduğunu anlatarak sohbete başladı. Ceceli, “Kral Müzik Ödülleri’nde ödül almayı eskiden hayal bile edemezdim. Üniversitede yurttayken televizyonda seni izlerdim ve o müzik ödül töreni dün gibi hafızama kazılıdır” dedi.

 

“Beni ilk keşfeden Sezen Aksu’dur”

Gezegen Mehmet, Mustafa Ceceli’ye sesini kimin keşfettiğini sorması üzerine ünlü şarkıcı, “Beni ilk keşfeden Sezen Aksu’dur. Sezen hanım; “Herkes söylüyor, sende bir şeyler söyle’ demişti. Ben de Levent Yüksel’den ‘Kadınım’ şarkısını söylemiştim ve sonra ‘Hadi yeni prodüksiyon’ diye ayağa fırlamıştı” sözleriyle anlattı.

Keman çalamıyorum

Pek çok enstrüman çaldığını söyleyen ünlü şarkıcı, “Çalamadıklarımı söyleyeyim. Keman çalamıyorum ve nef üfleyemiyorum. Benim en iyi çaldığım enstrüman piyanodur” dedi.

Detone  oldum diye çok korkmuştum

Emre Altuğ’un sunduğu bir programda yaşadığı talihsiz bir olayı anlatan ünlü şarkıcı, “Programda  şarkı okurken çok yukarı çıkmaya çalışmıştım ve detone oldum. Aklıma  birden herkesin ertesi gün internette bunu konuşacağı geldi. Allah’tan öyle olmadı” sözleriyle itirafta bulundu.

Onu tek kelimeyle anlatmak imkansız

Sezen Aksu’nun  hayatında çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Mustafa Ceceli, “Onu tek kelimeyle anlatmak sanırım imkansız..Ama bir kelime seçecek olsam ‘şefkat’ kelimesini seçerdim. Çünkü hayatında çok fazla kırgınlıkları olmuş ve en güvendiği kişiler yanından bir anda gitmiş. O hep derdi; ‘Ben kimseden gitmem’ diye. Şarkısı da var; ‘Ben kimseden gidemem, gitmem” şeklinde” dedi.

Mustafa Ceceli, Gezegen Mehmet’in  motivasyon kaynağını sorması üzerine, “Ben bunun değişken olduğunu düşünüyorum. Kimisi üzüntüden beslenir. Kimisinin de motivasyon kaynağı mutluluktur. Benim için aslında çok fark etmiyor. Aranjman yaptığında o anki modun aslında hiç önemli olmuyor. İlla ‘her okuduğum şarkıyı yaşadım’ diye de bir durum yok” dedi. Ünlü şarkıcı, “Sezen Aksu; ‘Kaybolan Yıllar’ şarkısını yazdığımda 17 yaşındaydım. Ne kaybetmiş olabilirim ki’ der” sözleriyle örnek verdi.

Sinan Akçıl, son yılların en başarılı müzisyenlerindendir

Mustafa Ceceli,  İrem Derici ile  birlikte seslendirdikleri Sinan Akçıl’ın “Kıymetlim” şarkısını “Sinan Akçıl bana bu şarkıyı yolladığında ona; ‘Ruh halin her neyse orada kal Sinan.’ dedim. Gerçekten hem hareketli hem slow şarkılarda belli bir duyguyu yakalamak kolay değil. Bence son yılların en başarılı müzisyenlerinden biri Sinan Akçıl’dır” sözleriyle anlattı.

O benim kardeşim, kıymetlim..

İrem Derici, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastanede kalırken kendisini hiç yalnız bırakmayan Mustafa Ceceli, “İrem’in kulağını çekmedim, gittim elini tuttum. Önemli olan bir rahatsızlık geçirdiğinizde o durumdan ders çıkarmanız. Ona dostu olarak kızmadım ama tavsiyede bulundum. O benim kardeşim, kıymetlim…” dedi.

Ahmet Kaya’nın eserleri muhteşem

Mustafa Ceceli, program günü  Ahmet Kaya’nın ölüm yıl dönüm olması nedeniyle Ahmet Kaya ile ilgili duygularını da dile getirdi. Ünlü şarkıcı, “ Onun üstlendiği misyonun içinde şarkılarını da düşünürsek muazzam. Bence Ahmet Kaya’nın muhteşem eserleri var. Onu rahmetle anıyorum. “dedi. Ceceli, canlı yayında  Ahmet Kaya’nın “Nereden Bileceksiniz” şarkısını da canlı olarak seslendirdi.

Çok mutluyum, huzurluyum

Mustafa Ceceli, yaşadığı olumsuz olaylar hakkında düşüncelerini “Ben çok iyiyim, her şeyden öte Allah’a şükrediyorum. Çok mutluyum ve huzurluyum. Önümüzdeki hafta Moskova’da konserim var. İlk defa Rusya’da konser vereceğim. Sonra Azerbaycan var. Mutluyum, normal hayatıma devam ediyorum” sözlerle paylaştı.

Mustafa Ceceli’nin konuk olduğu programın tekrarı Pazar günü saat 21.00’de Kral Pop TV’de yayınlanacaktır. Programı ayrıca Kral Grubu’nun resmi YouTube kanalı kralmüzik’ten de izleyebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da54 sorgu var. 0,864 saniyede yüklendi.