En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Nebahat Çehre’den Özel Açıklamalar Bayram Ekranından Geldi

Dizi Röportajları 7 Temmuz, 19:43'de eklendi

Seda Öğretir, Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Nebahat Çehre ile buluştu.

“Yüz Yüze” adlı programda Çehre, Yılmaz Güney’le evliliğinden son yıllarda rol aldığı büyük başarı sağlayan TV dizilerine geçmişten günümüze unutulmaz bir sohbete imza attı. Küçük yaşlarda Türkiye Güzeli seçilerek adım attığı sinema dünyasından renkli hatıralarını anlattı.

1960’TA HENÜZ 15 YAŞINDAYKEN TÜRKİYE GÜZELİ SEÇİLDİM. SİNEMA AKLIMDA YOKTU

Ben sanatçı olmayı, sinemacı olmayı hiç düşünmedim. Bir mimarın yanında asistanlık yapmaya başladım. Babetler ayakta, at kuyruğu, makyajsız, sanki ben dünya güzellik müsabakasından gelmedim. Ben Türkiye güzeli seçildim, ben Londra’da Türkiye’yi temsil ettim. Bunlar benim için çok önemli değildi. İki sene sinema tekliflerine hayır dedim.

125 FİLMDE ROL ALAN NEBAHAT ÇEHRE 17 YAŞINDA METİN ERKSAN’IN YÖNETTİĞİ “ACI HAYAT” FİLMİNDE TÜRKAN ŞORAY VE AYHAN IŞIK’LA BAŞROLÜ PAYLAŞTI.

Aslında yapılan çok doğru, güzel bir iş. Zaten Metin Erksan’dan hep doğru ve güzel işler çıktı bugüne kadar. Bir sosyal hikayesi var. Yani varoş bir ailede yetişen kızın özentiliği var. Zengin bir ailenin şımarık oğlu var herşeyi elde edeceğini düşünen… O filmde daha tecrübeli, daha oyunculuğu yakalamış dönemim olmasını çok isterdim. Çünkü bizde oyun okulu yok biliyorsunuz. Biz algılamayı, gözlemlemeyi falan daha sonra öğrendik.

“HAYATIN GERÇEĞİNİ BEN YILMAZ’DAN SONRA ÖĞRENDİM”

1964’te tanışıp 1967’de evlendiği Yılmaz Güney’le birçok filmde rol aldı.

Hayatın gerçeğini ben Yılmaz’ı tanıdıktan sonra öğrendim. Oyunculuk çok başka, disiplin çok başka. Araştırmacı, gözlemci olmak. Tabi o benim için bir okul oldu Yılmaz. Onunla yaptığım filmler de daha güzel ses getirdi. Çünkü çok titiz çalışırdı, biraz fazla titiz çalışırdı, üzecek kadar setlerde ama hakikaten karşılığını alırdık sonra.

ZEKİ MÜREN’İN TEŞVİĞİYLE MÜZİĞE BAŞLADI

10 yıl boyunca gazinolarda sahne aldı, Sezen Aksu bestesi “Büklüm Büklüm” ile listelerde 1 numara oldu.

Şile’de teyzemlerin yazlıklarındaydım. Teyzemle plajdaydım. İsmet Ay’la da Zeki Müren oradaydı. Dedi ki “Sen niye çıkmıyorsun?” Beni biraz edalı bulurdu. Dedim “Cesaretim yok” Hadi dedi sen şimdi benim ve İsmet’in koluna giriyorsun, yürüyoruz plajda ve sen bir şarkı mırıldanıyorsun.

Müzeyyen Senar’ın “Kırmızı Gül’ün Alı Var” biraz onu mırıldandım. Dedi ki hemen sahneye çıkıyorsun, hemen!

MÜZİĞİ BIRAKMAK VE HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI’NDA ROL ALMAMAK KEŞKELERİ ARASINDA

Hayatımda belki ya keşke yapsaydım, keşkelerim arasında iki tane şey biri bu müzik hayatını devam ettirmekti. Bir de Haldun Dormen’in Hisseli Harikalar’ı. Çok ısrarcı oldu. On beş gün bana tanı, on beş gün sonra hayır de eğer yapmayacaksan. Sonra Nevra Serezli oynadı, çok da başarılıydı. O benim keşkelerimden 2 tanedir.

FİLMLERİMİ SEYREDERKEN YABANCILIK HİSSEDİYORUM

SEDA’NIN SORUSUNDAN : Filmlerinizi seyrederken ne hissediyorsunuz?

Biraz yabancılık hissediyorum çünkü başka bir karakteri oynamış oluyorum. Kendimi çok eleştiriyorum. Burda keşke şu olsaydı, burda bu olsaydı.

ANNENİZLE FİLMLERİNİZİ SEYREDERKEN DE UTANIRMIŞŞINIZ

Evet. Annemle mesela hala çok enteresan. Öpüşme sahnelerinde ben hemen atlıyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da52 sorgu var. 0,515 saniyede yüklendi.
mersin bayan escort