En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Neden yeni diziler 30. Oluyor?

Dizi Magazin 12 Aralık, 16:30'de eklendi

Firuze 1. Bölüm 00003Sabah Gazetesi Günaydın Eki Yazarı Mevlüt Tezel bugünkü köşesinde yeni dizilerin 30’uncu olması konusunu ele aldı. Tezel, ‘Kurtlar Vadisi’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi ‘fenomen işler’ yapılmadığı sürece artık dizilerin reyting kazanmasının çok zorolduğunu belirtti.

Köşesinde Star TV Genel Müdürü Ömer Özgüner’in ‘sürpriz hamleleri’ne yer veren ve Özgüner’i örnek gösteren Tezel’in yazısı şuşekilde:

“Yeni dizilerin 30’uncu olması…

Büyük umutlarla yayına sokulan pahalı diziler artık daha ilk bölümde 20’nci, 26’ncı, 30’uncu oluyor.

Eskiden en dandik dizi bile ilk bölümünde ilk 10’a girerdi.

Artık TV kanalları dizilerden 5 reyting alınca göbek atıyor.

Dizilerdeki kan kaybının birçok nedeni var. ‘Basit dizi çekeyim’ derken kötü işler çıkarmaları, değişen reyting denek yapısı, tematik kanalların çokizlenmesi, internetten reklamsız dizi izlemeninartması ve yapımcıların bu değişime adapte olamaması; bu nedenlerin sadece bazıları…

Ama tek bir gerçek var o da dizi döneminin bitmesi! ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi fenomen işler yapılmadığı sürece artık dizilerden reytingkazanmak çok zor.

Yeni bir döneme girdik; dizilerin yerine yapılacakalternatif programlar, yarışmalar, filmler reytingleribelirleyecek! İki-üç bölümlük mini dizi furyası da başlayabilir.

En önemlisi; TV akışlarında anlık değişiklikler,sürpriz hamleler yapan yeni nesil TV yöneticilerikazanacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da57 sorgu var. 1,370 saniyede yüklendi.