En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

O mikrofon ne için?

Tv Magazin 25 Ekim, 03:30'de eklendi

Sabah Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, televizyonda yayınlanan Deprem haberleri ile ilgili tepistlerini yazdı.

Show TV, Yok Böyle Dans yerine Deprem Özel programı yayınladı. İzin gününde stüdyoya koşan tek anchorman olan Ali Kırca, uzmanlarla birlikte yaklaşık 2.5 saat süren bir program yaptı.
Ancak Van’dan gelen görüntüler arasında biri vardı ki, fena halde aklıma takıldı. İçinde iki kız çocuğunun bulunduğu tespit edilen enkazda bir delik açılmıştı. Kızın yüzü görünüyordu. Ekipler, artçı sarsıntılar eşliğinde büyük bir özveriyle onları kurtarmak için çalışıyordu.
Sonra kızların bulunduğu yerden, üzerinde logo bulunan bir mikrofon uzatıldı. Kurtarma ekibinden biri “Bırakın mikrofonu şimdi. Boşuna zaman harcamayalım” dedi.
Aklıma en kötü ihtimal geldi… Yoksa… Yoksa o can pazarında kızları konuşturmak, onlarla röportaj yapmak için içeri haber mikrofonu mu gönderilmişti? Bu ihtimali hemen aklımdan kovaladım.
Sonra en iyi ihtimali düşündüm. Haber mikrofonu belki de daha hassas bir dinleme yapabilmek için enkaz altındaki kızların yanına gönderilmişti. Öyle olduğunu umdum. Ummak istedim… Ve bir süre sonra acı gerçekle karşılaştım: Show TV muhabiri, enkazın içinde ölüm kalım savaşı veren o genç kızla röportaj yapıyordu…
Bu durumdaki biriyle röportaj yapmanın nasıl bir psikolojik travmaya neden olabileceğini uzmanlara bırakıyorum.
Zira onlar, kurtarılma anlarının görüntülenmesini, hatta alkışlanmasını bile ‘zararlı’ buluyorlar…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da56 sorgu var. 1,023 saniyede yüklendi.