En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Rumeli Hisarı’na bayrağı diktiler

Dizi Magazin 25 Mayıs, 03:52'de eklendi

Osmanlı Tokadı 6 Bölüm izle 009Karamurat ve Malkoçoğlu filmi çekimlerine ev sahipliği yapan Rumeli Hisarı’nın surları bu kez Osmanlı Tokadı çekimlerinde kullanıldı. Senaryo gereği fetih şenliklerinin canlandırıldığı dizide aralarında bayrak dikme yarışı olan yeniçeriler Alper Kul ve Uğur Çavuşoğlu bunu fırsat bilip surlara bayrağı dikti.

Yapımcılığını Duka filmin yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı ve görev yerlerini terk eden iki yeniçerinin hikayesini konu alan Osmanlı Tokadı’nın bu hafta yayınlanacak bölümünde Rumeli Hisarı’nda yapılan çekimler damga vuracak. Dizinin ilk bölümünde bayrak dikme yarışı nedeniyle görev yerlerini terk eden yeniçeriler Akşemesettin tarafından günümüze gönderilir. Günümüze ayak uydurmaya çalışan yeniçeriler Rumeli Hisarı’nda düzenlenen fetih şenliklerini fırsat bilip bayrağı dikecekler.

Rumeli Hisarı’nda yapılan çekimlerde oyunculara yabancı ve yerli turistler büyük ilgi gösterdi. Senaryo gereği fetih şenliklerinin kutlandığı Rumeli Hisarı’ndaki şenlikleri gerçek sanan turistlerde oldu. Oyuncular için oldukça zor geçen sahneler sabah saatlerinde başlayıp gece geç saatlere kadar devam etti.

Çekilen sahneler dizinin bu hafta yayınlanacak 6.bölümünde ekrana gelecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 1,248 saniyede yüklendi.