En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Seddülbahir 32 Saat Bugün Başlıyor

Dizi Magazin 14 Ocak, 20:06'de eklendi

TRT’nin iddialı projelerinden “Seddülbahir 32 saat” dizisi Perşembe akşamı saat: 20:00’da yayınlanmaya başlıyor.

 4 bölümlük mini dizi olarak tasarlanan ve gerek oyuncu kadrosuyla, gerekse prodüksiyonuyla hayli iddialı görünen dizi; Çanakkale savaşlarında Seddülbahir cephesinde ki ilk 32 saatlik mücadeleyi anlatıyor.

İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Gülsüm Ali İlhan, Deniz Celiloğlu, Timur Ölkebaş, Ahmet Mekin, Alper Köymen ve Okan Yalabık gibi birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizinin yapımını Okurfilm üstleniyor.

ÇSeddülbahir-Afişanakkale’de 5 ayrı lokasyonda kurulan film setinde çok sayıda figuran görev aldı. 750 adet kostüm dikildi, 750 adet silah ve 16 adet top yapıldı.  tabya ve siperlerin yeniden tasarlandığı yapım süreci yaklaşık 8 ay sürdü. çekimleri 4 ay da tamamlanan dizinin yönetmenliğini Yasin Uslu yaptı.

senaryosunu Funda Çetin’in yazdığı “Seddülbahir 32 saat” dizisinin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.

Çanakkale kara savaşlarının başladığı ilk gün olan 25 nisan sabahı, Binbaşı Mahmut Sabri komutasındaki 1050 kişilik Mehmetçik kendisinden kat be kat üstün düşman birliklerine karşı 32 saat hiçbir yardım ve destek almadan direndi Seddülbahir’de. Ve düşmanın ilerlemesini durdurdu.  İşte  “ Seddülbahir 32 saat” dizisi bu kahramanların hikayesini anlatıyor.

SEDDÜLBAHİR 32 SAAT

YÖNETMEN: YASİN USLU

YAPIM: OKUR FİLM-AHMET OKUR

SENARYO: FUNDA ÇETİN

MÜZİK:  YILDIRAY GÜRGEN

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da52 sorgu var. 1,335 saniyede yüklendi.