En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

”Setleri Özledim”

Dizi Magazin 27 Şubat, 03:59'de eklendi

 Dudaktan Kalbe ve Kapalıçarşı gibi ses getiren projelerde yer alan Aslı Tandoğan’ın sinema, diziler, tiyatro ve  müzik hakkında Milliyet Gazetesi’nden Senem Aydın ile yaptığı röportaj;

* Konservatuarda arp eğitimi almışsınız. Oyuncu olmak nereden çıktı?
Şansımı denemek, yeni bir şey yapmak istedim. Ben bazı kararları çok ani alıyorum, bu da ani bir karar oldu.

* Şimdi “İyi ki oyuncu olmuşum” diyor musunuz?
Diyorum tabii çünkü mutluyum. İstanbul’da yaşamak ne kadar zor olsa da yaptığım işi çok seviyorum, benim için tutku oldu. Mesela 2-3 aydır çalışmıyorum ve kendimi eksik hissediyorum. Bir an önce yeni bir iş başlasa da çalışsam diye bekliyorum.

* Arp okumayı isteyerek mi seçtiniz?
Tabii. İlkokul bitince başladım, 10 sene eğitimini aldım. Mesleklerimden bir tanesi de müzik. Şimdi bir grubum var, birlikte parçalar yapıyoruz.

* Sesiniz güzel mi?
Öyle muhteşem değil ama söylüyorum.

* Bir albüm hazırlığınız vardı. O ne durumda?
Tamamen değişti. O dönem ‘Dudaktan Kalbe’ dizisinin çekimleri o kadar yoğundu ki arp bile çalışamıyordum. Şimdi yeniden başladım, başka bir grubum var. Onlarla daha farklı bir müzik yapıyorum. Albümü piyasada olsun diye çıkarmayacağım. Yaptığım müziği herkesin dinlemesini istiyorum.

 ….
* ‘Kapalıçarşı’ dizisinden sonra ekrandan uzak kaldınız. Neler yaptınız bu sürede? Hayat nasıl gidiyor?
Kaç sene durmadan çalıştığım için önce bir şaşkınlık dönemi oldu. Çünkü hep birilerinin benim yerime program yapmasına alışmıştım. Bir anda tamamen özgür kaldım ve kendi planlarımı kendim yaptım. O yüzden biraz afalladım. Sonra yurt dışına gittim, arp çalıştım, aileme vakit ayırdım, görmediğim arkadaşlarımı gördüm…  Birkaç ayı öyle geçirdim.

* Dizi setlerinin yorucu temposu özel hayatınızı nasıl etkiliyor?
Dışarıdan bakan insanlar ne kadar yorucu olduğunu anlamıyor. Özellikle başrol oyuncuları için zor çünkü onlar daha çok sette kalmak zorunda. Set ekibi içinse çok çok daha zor. Ben mesela normalde keyfine çok düşkün, uyumayı seven biriyim. Ama sabah 7’de evden çıkıp gece 2’de eve gelince özel hayat diye bir şey kalmıyor, evi otel gibi kullanıyorsun. Çalışırken “Şöyle bir hafta çalışmasam” diyordum, ama artık çalışmak istiyorum.

* Setleri özlemiş gibisiniz.
Tabii insan özlüyor.

* ‘Kabadayı’ filminin kariyerinizdeki önemi nedir?
Benim tek sinema filmim ve kariyerimde tabii ki önemi büyük. Türkiye’nin en büyük aktörlerinden Şener Şen’le oynadım. Kenan İmirzalioğlu ve İsmail Hacıoğlu da aynı şekilde Türkiye için önemli aktörler. Onlarla aynı kadroda olmak ve Yavuz Turgul’un senaryosunda oynamak önemliydi. İnsanlar oradaki karakterimi de çok sevdi. Orada gotik, siyah saçlı, asi bir kızdım. Ama dizlerde çok daha farklı karakterleri oynadım.

* Dizilerde sizi daha çok içine kapanık karakterleri oynarken izledik. Hangisi size daha yakın?
Mesela Lamia içine kapanık, depresif bir karakterdi. Tabii ki birçok insanın başına normalde de öyle şeyler geliyordur ama benim hayatımda beni o kadar üzecek ya da bastıracak şeyler olmadı. Gerçek hayatta Lamia gibi biri değilim. Karaca ise fazla dişi, gece hayatı olan, daha farklı bir karakterdi. İkisi de bana çok yakın değil.

* Sırada neler var?
Güzel 1-2 tane sinema projesi geldi, dizi teklifleri de geliyor. Zamanlaması bana uygun olanı seçeceğim.

* Tiyatro yapmak istiyor musunuz?
İlginç bir şekilde tiyatro teklifleri geldi. Ama ben hiç düşünmedim. Bilmiyorum belki bir ay sonra tüm bu laflarımı yutabilirim. Ama bugüne kadar hiç cesaret edemedim. Eğitimsiz olduğum için tiyatro yapamam diye düşünüyorum.

* Tiyatroda eğitimin şart olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Şunu yapmak için eğitim şart diyemem. Sadece sahneye çıktığım zaman kendimi güvende hissetmek isterim.

….

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da48 sorgu var. 1,326 saniyede yüklendi.